Forum dyskusyjne

Polecam safari z Richim

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Dyzio1111 dołączył
11.11.2012

Dyzio1111 21:00 | 09.12.2012

Witam !
Witam wszystkich podróżujących do Kenii w okolice Malindi. Właśnie wróciłam z hotelu Sandies Tropicall Village.
Gorąco polecam organizatora wycieczek „Rychard Karysa (Richi)”, który prowadzi w 100 procentach pewne biuro podróży!!!
Strona internetowa biura to www.safari-kenia.pl 
Richi oferuje wycieczki w cenach niższych o ok. połowę niż rezydenci na spotkaniu organizacyjnym. Wycieczki posiadają zdecydowanie bogatszy program niż te oferowane nam przez rezydentów. Ja skorzystałam z 2 dniowego safari Tsavo East. Na Safari nocowaliśmy w luksusowych warunkach! Jedzenie było wyśmienite. Nazwa lodge to Voi Wildlife. Richi zna dobrze język angielski, (jak trzeba to też pisze po polsku ). Wycieczki można rezerwować jeszcze w Polsce przed wyjazdem poprzez email :
richie_richie48@yahoo.com
lub tez telefonicznie : +25 472 179 41 77
Przy pierwszym spotkaniu sprawdźcie czy na pewno z nim rozmawiacie bo ja miałam taką sytuacje , że inny Kenijczyk się za niego zaczą podawać, także trzeba sprawdzić i czy to na pewno ON (ja kazałam pokazać mu moje smsy do niego)
Jeśli masz pytania, chcesz zobaczyć zdjęcia naszej grupy z safarii z Richim pisz śmiało :) janikd@poczta.onet.pl odpowiem na wszystkie pytania :).

plomba dołączył
29.12.2012

plomba 19:34 | 29.12.2012

Witam Może Pan podać jakie są ceny u Richi. Pozdrawiam

soraje dołączył
28.11.2013

soraje 20:00 | 28.11.2013

Witam
Podpisuję się pod tym co napisał Dyzio1111.
My jeszcze w Polsce napisaliśmy e-maila do Richiego, w którym podaliśmy w jakim terminie będziemy i w jakim hotelu. Umówiliśmy się z nim następnego dnia po przylocie. Czekał na nas o podanej godzinie w recepcji. Po drodze do jego biura, na naszą prośbę zawiózł nas do kantoru i marketu a dodatkowo z własnej woli pokazał nam lokalne targowisko. W drodze powrotnej do hotelu poprosiliśmy by zatrzymał się przy przydrożnych "kramikach". Dla niego nie było żadnego problemu. Zakupiliśmy u niego 2- dniowe safari Tsavo East za cenę o połowę mniejszą niż proponował rezydent. Jest bardzo uczciwym człowiekiem i swoje obowiązki wypełnia bardzo sumiennie. Miał jechać razem z nami na safari ale na umówioną godzinę nie przyszły 2 osoby, więc musiał na nich czekać. Byliśmy z tego powodu niezadowoleni ale pojechał z nami kierowca, który był bardzo miły. Zostaliśmy zakwaterowani w lodge- gdzie panowały bardzo dobre warunki namioty super, jedzenie również i basen, którego się nie spodziewaliśmy. Jakie było nasze zdziwienie kiedy po zakwaterowaniu, posiłku i odpoczynku spotykamy się w recepcji aby wyruszyć w dalszą podróż już z Richim! Chciał dotrzymać danej nam obietnicy i po dostarczeniu tych 2 osób na inną wyprawę dołączył do nas. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem, że tak wywiązuje się ze swoich obowiązków. W drodze powrotnej poprosiliśmy aby pojechał przez Mombasa, ponieważ chcieliśmy obejrzeć łuki z "kości słoniowych". Byliśmy zachwyceni całą wyprawą dlatego wycieczki organizowane przez Richiego możemy z całą pewnością polecić!

[konto usuniete] dołączył
02.10.2012

[konto usuniete] 20:42 | 28.11.2013

..i jeszcze piosenka..
"lubu dubu, lubu dubu, niech zyje nam prezes naszego klubu"
jaka jest prowizja za "taka wazeline"
peace

soraje dołączył
28.11.2013

soraje 21:14 | 28.11.2013

Szczerze? Opisałam fakty! Uważam, że skoro ktoś zachował się ok, to dlaczego nie polecić go innym. Ale to moja opinia, każdy robi to co uważa za słuszne.

[konto usuniete] dołączył
02.10.2012

[konto usuniete] 06:06 | 29.11.2013

znikajacy userzy !!
.. logujesz sie w portalu po raz pierwszy, piszesz typowa laurke i oczekujesz ,ze Ktos sie nabierze...
moje pytanie jest proste :
jaka jest prowizja za taka "wazeline"
peace

soraje dołączył
28.11.2013

soraje 14:14 | 29.11.2013

Uważam że każdy z nas się kiedyś logował pierwszy raz więc nie sądziłam że po pierwszym zalogowaniu nie można wystawić pozytywnego komentarza. Widzę że muszę się jeszcze wiele nauczyć bo niestety nie otrzymałam żadnej prowizji. Zastanawiam się tylko dlaczego masz problem z moją opinią skoro poprzednia również była pozytywna.

swift dołączył
27.02.2007

swift 21:29 | 30.11.2013

To jest standart obowiazujący w kazdym lokalnym biurze i u każdego przewodnika. Czym wybił się Richi ponad przecietnośc ? Że zatrzymał się przy straganie, że pojechał przez miasto, że byliście w lodge z basenem za którą zapłaciliście niemałą kasę. Śmiechu warte

soraje dołączył
28.11.2013

soraje 00:16 | 02.12.2013

Wcześniej napisałam iż uważam, że jadąc na safari zorganizowane przez rezydenta płaci się dwa razy więcej co w lokalnych biurach i niestety jadąc w większej grupie nikt nie bierze pod uwagę indywidualnych potrzeb. Widzę, że nie ma sensu dzielić się pozytywną opinią, ponieważ spotyka się ona z krytyką.

darko dołączył
12.01.2014

darko 23:53 | 12.01.2014

Zdecydowanie polecam Franco Kilonzo!!!. Bylismy na 2 dni Safari w Tsavo East, nocleg w Red Elephant Lodge, wszystko All. Obsluga imprezy super. Kierowca Paul, rozmowny, pomocny itd. Franco organizował tez rejs na wyspe Wasini. Płacilismy za dwie imprezy na początku, przed wycieczkami. Warto mu zaufać. Po safari Franco był bardzo pomocny. Zajmował sie nami i był gościnny. Pokazał nam miejscowość Ugunda (tam mieszkalismy kilka nocy), zawiozł nas tu i tam a na koniec pomógl na szybko obskoczyć Mombasę (plus dowiozł na lotnisko). Szczerze polecam tego faceta. Jest normalnym czlowiekiem nie patrzącym tylko i wyłacznie na dolary, które ma dostać. Pomoc miejscowych tam na miejscu bardzo się liczy. Pozdrawiam podrózników :-) Jeżeli chcecie info -prosze o kontakt: masujedarek@wp.pl
Pamietajcie podróznicy - nigdy nie kupowac u żadnych rezydentów - to zlodziejstwo cenowe .

Ewelina Ewa dołączył
20.02.2014

Ewelina Ewa 17:38 | 20.02.2014

>Wcześniej napisałam iż uważam, że jadąc na safari zorganizowane przez rezydenta płaci
>się dwa razy więcej co w lokalnych biurach i niestety jadąc w większej grupie nikt
>nie bierze pod uwagę indywidualnych potrzeb. Widzę, że nie ma sensu dzielić się
>pozytywną opinią, ponieważ spotyka się ona z krytyką.

Jest sens!!!!!, Ponieważ ja dzięki Tobie skontaktowałam się z Richim, gdy szukałam sprawdzonego organizatora, który działa na terenie Mombasy i Malindi.
O tyle jest to ważne, że ja szukając kogoś z Polski i jadąc w okolice Malindi, miałam problem z nawiązaniem kontaktu z firmą właśnie z tamtych okolic.
Ponieważ nie znam j. angielskiego, zawsze lubię mieć pewny grunt i już z Polski załatwiam wszystkie potrzebne rzeczy.
Potwierdzam twoje słowa jak i załozyciela tematu.
Richi jest uczciwy (daliśmy mu całą kwotę przed safari,śmiejac się, że musimy obfotografować auto i jego twarz na wypadek gdyby nas oszukał xD.
On naprawdę się stara, by mieć o nim dobre zdanie, a co najważniejsze poznaliśmy okolice Malindi, Watamu, no i oczywiście byliśmy na dwudniowym safari w Tsavo. Richi na nasze życzenie zabrał nas do dwóch szkół, gdzie dzieci w podziękowaniu za prezenty śpiewały nam piosenki.
Kiedy byliśmy w hotelu (Sandies Tropical Village), było dużo polaków, jednakże porównując rzeczy, które oni zobaczyli z chłopcami z plaży, okazało się ,że za tę samą cenę, my mieliśmy dużo więcej wrażeń i lepsze warunki w hotelu na savannie. (Sentrim Tsavo Lodge (słoń dwa metry przed nami na porannym śniadaniu, gepard polujacy na impalę, lwy metr od nas) . Z Richim byliśmy też na safari blu i ruinach Gede (małpy skakały nam po plecach)

Wieczorem na savannie zaprosiliśmy Richiego na polską wódkę. Siadł z nami, poopowiadał nam o życiu w Kenii, o swojej rodzinie (ma półroczna córkę, którą poznalismy, gdyż zaprosił nas do swojego "domu" ), o Masajach. Było super!!!!

Oprócz tego zawiózł nas do miejscowego sklepu po kawę, do włoskiej lodziarni na lody, przed naszym wylotem przyjechał z dzieckiem, by sie z nami pożegnać i przywiózł nam w podziękowaniu za prezenty Kenijaska wódkę - przecież nie musiał tego robić... ? Naprawdę gosć zdobył naszą sympatię.
Tu namiary na Richiego na FB : www.facebook.com/richard.karisa  Link do strony: www.safari-kenia.pl/ 
Link do filmu zrobionego przeze mnie: www.youtube.com/watch?v=aG_ImS-dhoE 

Macie dodatkowe pytania, albo potrzebujecie pomocy - piszcie na gewel@o2.pl

A malkontentami tyfu swift radze sie nie przejmować.
Są ludzie, którzy nie ogarniają, że ktoś na drugim końcu świata poznał świetnego człowieka, który pracuje uczciwie na rodzinę i godny byt i ma zajebiste chęci do nauki języków, by móc sie porozumiewać z klientami (j. włoski, niemiecki i ciut polski)

Czym sie Richi wybił??? A tym, że jest młodym kolesiem, który robi sporo rzeczy bezinteresownie, chociażby drobna przyjemnosć jak wiadomosć z pozdrowieniami i całusami dla naszych dzieci.
Pozdrawiam przyszłych safarowiczów i zazdraszczam.
Ps. jesli ktoś leciałby do Kenii i decydował sie na safari z Richim, niech da mi znać chciałabym mu podać słownik do języka polskiego.

Pozdrawiam

soraje dołączył
28.11.2013

soraje 23:11 | 23.11.2015

>Jest sens!!!!!, Ponieważ ja dzięki Tobie skontaktowałam się z Richim, gdy szukałam
>sprawdzonego organizatora, który działa na terenie Mombasy i Malindi.
Richi jest uczciwy (daliśmy mu całą kwotę przed safari,śmiejac się, że musimy
>obfotografować auto i jego twarz na wypadek gdyby nas oszukał xD.
>On naprawdę się stara, by mieć o nim dobre zdanie,
>A malkontentami tyfu swift radze sie nie przejmować
>Czym sie Richi wybił??? A tym, że jest młodym kolesiem, który robi sporo rzeczy
>bezinteresownie, chociażby drobna przyjemnosć jak wiadomosć z pozdrowieniami i

Cieszę się, że ktoś podziela moją opinię. Teraz chętniej będę dzieliła się swoim doświadczeniem, bo szczerze mówiąc po tej otrzymanych komentarzach nie dodałam żadnej opinii z uwagi na to, że uznałam to za bezcelowe. Dzięki Tobie chyba zmienię zdanie. Cieszę się że mogłam pomóc.
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl