Forum dyskusyjne

Jabal Toubkal Styczeń

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

rafcio16111992 dołączył
03.09.2012

rafcio16111992 18:01 | 26.07.2015

Witam . Potrzebuję informacji o zimowym wyjściu na ten najwyższy szczyt Maroka . Jakie zwykle panują warunki. Gdzie szukać przewodnika oraz czy cały sprzęt zimowy oraz ubranie jest możliwosć wypożyczyć już na miejscu (zakupić ).Nie chcę wieść z Polski zimowych rzeczy bo potem na pustyni sie nie przydadzą przecież .
Jeśli byłeś/aś tam podziel sie proszę informacjami .
ściskam dłoń
Rafał

SzczytyAfryki dołączył
01.09.2010

SzczytyAfryki 14:44 | 30.07.2015

Nie pomogę w konkretach, bo ich jeszcze nie znam, ale podczepię się pod temat, bo również rozważam Jebel zimą i wszelkie informacje będą również przydatne dla mnie.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:15 | 12.11.2015

Odnawiam wątek, ponieważ także mam zamiar wybrać się, na przełomie lutego i marca, na Toubkal. Krótki wypad dla rozprostowanie nóg po zimie. Informacji zebrałem już chyba wystarczająco, ale chętnie się dowiem co macie ciekawego w tym temacie. To prosta góra, więc na pewno nie będę korzystał z przewodnika - to tylko ogranicza swobodę i zabija przyjemność eksploracji. Na Toubkal prowadzi co najmniej 7 dróg. Można wybrać trochę ciekawszą niż ta turystyczna. Jakby udało się zgrać terminy to fajnie byłoby się wybrać większą ekipą.
Może jednak znajdzie się ktoś na Globie, kto był na Toubkalu zimą i jest skłonny podzielić się wrażeniami.

sal paradise dołączył
26.09.2008

sal paradise 07:57 | 14.11.2015

uważam że lepiej nie kupować tych rzeczy tam na miejscu tzn chodzi zapewne o
zakupy w Imlil.po pierwsze raczej podróby,po drugie raczej jest to second hand,po trzecie specyfika marokańskiego handlu to targowanie się więc zanim uda ci się zbić cenę do takiej która nie obraża inteligencji kupującego,minie godzina :) to co widziałem w Imlil to są podróby north face ale zaznaczam że nie chodziłem tam po sklepach i nie przyglądałem się dokładnie.bardzo pobieżnie.
co do trudności zimowych na toubkalu to po przejściu letnim czyli w maju mogę tylko powiedzieć że kierując się doświadczeniem górskim wziąłbym tam raki i czekan,a tego to już na pewno w Imlil bym nie kupował.
droga jest raczej łatwa.podejście,ścian nijakich ni ma, ale wygląda na to że można pojechać.
pzdrw

[konto usuniete] dołączył
00.00.0000

[konto usuniete] 22:52 | 12.11.2015

Polecam dużo cennych info, które jest w książce. www.empik.com/afryka-od-zaplecza-kedzia-urszula,p1085047511,ksi  azka-p

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 00:13 | 13.11.2015

W tej książce nie ma ani jednego info o rzeczach, które nas interesują, czyli o zimowym wejściu na Jabal Toubkal. No chyba, że zakładasz iż pojedziemy tam kamperem?

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 22:50 | 05.02.2018

Odnawiam wątek - czy ktoś przez ostatnie dwa lata przerabiał kwestię pogody w marokańskim Atlasie? Jakie macie doświadczenie z opadami śniegu i jakiego rzędu temperatur należy się spodziewać na przełomie lutego i marca wysoko w górach.

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 19:51 | 06.02.2018

Kurde, tylko nie wszyscy na raz, bo nie spamiętam.

JacekM dołączył
22.09.2016

JacekM 23:53 | 06.02.2018

Witam, też chętnie zasięgnę języka w temacie. Zbieram się w te strony już od jakiegoś czasu. Wszystkie informacje na temat Maroka mile widziane. Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl