/ / UKRAINA > Jakie ceny paliw na Ukrainie > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Jakie ceny paliw na Ukrainie

kategoria inne

kraj Ukraina

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:41 | 20.08.2018

Witam wszystkich
Mam pytanko wybieram się na Ukraine i chcę zapytać jakie są ceny paliwa. Słyszałem czym dalej od granicy Polskiej to jest tanze ale nie mam pojęcia jakie są ceny. Jak Policja traktuje Polaków w razie przekroczenia szybkości i czy są duże mandaty może ktoś miał okazję zapłacić. Nie mam zamiaru szaleć ale chcę wiedzieć w razie czegoś.ponieważ będę jechał przez całą Ukrainę.
I jeszcze jedno pytanko jakie są ceny papierosów.
Pozdrawiam i dziękuję

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 11:58 | 20.08.2018

Witam, ceny paliwa na Ukrainie wahają się różnie może to być na wet kilka hrywien najdroższa ale moim zdaniem najlepsza stacja to WOG tu ceny paliwa na dzień dzisiejszy wyglądają tak PB-95 to koszt 31,45 UAH,,95 MUSTANG -32,45UAH, 100 MUSTANG - 34,95 UAH, LPG- 14.55 UAH, ON-28,95 UAH, ON Mustang+ -29,95 UAH,. Nie jest to prawdą że czym dalej od granicy to paliwo jest tańsze, zależy to od rodzaju stacji, ja na Ukrainie w czerwcu widziałem na stacji cenę paliwa PB95 po 22,05 UAH ale stacja jak za króla świeczka. Co do mandatów to na dzień dzisiejszy za przekroczenie prędkości o 30 km mandat wynosi chyba około 400UAH, natomiast rozmowa przez telefon lub nie przepisowe wyprzedzanie to chyba kwota 0koło 400-500 UAH, nie zatrzymanie się na czerwonym świetle od 410 do 510UAH, lecz co do mandatów to te kwoty mogły ulec zmianie, jakoś zawsze udawało mi się np. ostatnio nie zatrzymałem się przed znakiem STOP tylko za znakiem pomarudzili ale dali pouczenie. Dzisiejsza Ukraińska Policja to nie to samo co poprzednia milicja, teraz możesz sobie pogadać z policjantem , nie zatrzymują za byle co teraz to musisz popełnić wykroczenie, zdarza się za zatrzymają ale zapytają się dokąd jedziesz czy nie jesteś zmęczony czy masz wszystkie dokumenty. Na pewno musisz uważać na radary są to takie kamerki które wiszą na słupach przy drogach i mierzą prędkość. Co do dróg to uważaj, na Ukrainie już parę miesięcy rozpoczął się remont dróg jest to akcja ogólno ukraińska i co chwila na drodze spotkasz robotników, ale są jeszcze miejsca gdzie nie wiedzą jak wygląda asfalt. Co do papierosów to tanie żółte camele kosztują około 35 UAH. Ja teraz 25 sierpnia śmigam ponownie na Ukrainę samochodem, w czerwcu wróciliśmy z wojaży po Ukrainie motocyklami około 5.000 km Pozdrawiam i miłego wypadu

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:06 | 21.08.2018

>Witam, ceny paliwa na Ukrainie wahają się różnie może to być na wet kilka hrywien
>najdroższa ale moim zdaniem najlepsza stacja to WOG tu ceny paliwa na dzień
>dzisiejszy wyglądają tak PB-95 to koszt 31,45 UAH,,95 MUSTANG -32,45UAH, 100 MUSTANG
>- 34,95 UAH, LPG- 14.55 UAH, ON-28,95 UAH, ON Mustang+ -29,95 UAH,. Nie jest to
>prawdą że czym dalej od granicy to paliwo jest tańsze, zależy to od rodzaju stacji,
>ja na Ukrainie w czerwcu widziałem na stacji cenę paliwa PB95 po 22,05 UAH ale stacja
>jak za króla świeczka. Co do mandatów to na dzień dzisiejszy za przekroczenie
>prędkości o 30 km mandat wynosi chyba około 400UAH, natomiast rozmowa przez telefon
>lub nie przepisowe wyprzedzanie to chyba kwota 0koło 400-500 UAH, nie zatrzymanie się
>na czerwonym świetle od 410 do 510UAH, lecz co do mandatów to te kwoty mogły ulec
>zmianie, jakoś zawsze udawało mi się np. ostatnio nie zatrzymałem się przed znakiem
>STOP tylko za znakiem pomarudzili ale dali pouczenie. Dzisiejsza Ukraińska Policja to
>nie to samo co poprzednia milicja, teraz możesz sobie pogadać z policjantem , nie
>zatrzymują za byle co teraz to musisz popełnić wykroczenie, zdarza się za zatrzymają
>ale zapytają się dokąd jedziesz czy nie jesteś zmęczony czy masz wszystkie dokumenty.
>Na pewno musisz uważać na radary są to takie kamerki które wiszą na słupach przy
>drogach i mierzą prędkość. Co do dróg to uważaj, na Ukrainie już parę miesięcy
>rozpoczął się remont dróg jest to akcja ogólno ukraińska i co chwila na drodze
>spotkasz robotników, ale są jeszcze miejsca gdzie nie wiedzą jak wygląda asfalt. Co
>do papierosów to tanie żółte camele kosztują około 35 UAH. Ja teraz 25 sierpnia
>śmigam ponownie na Ukrainę samochodem, w czerwcu wróciliśmy z wojaży po Ukrainie
>motocyklami około 5.000 km Pozdrawiam i miłego wypadu

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:06 | 21.08.2018

>Witam, ceny paliwa na Ukrainie wahają się różnie może to być na wet kilka hrywien
>dzisiejszy wyglądają tak PB-95 to koszt 31,45 UAH,,95 MUSTANG -32,45UAH, 100 MUSTANG
>- 34,95 UAH, LPG- 14.55 UAH, ON-28,95 UAH, ON Mustang+ -29,95 UAH,. Nie jest to
>prawdą że czym dalej od granicy to paliwo jest tańsze, zależy to od rodzaju stacji,
>ja na Ukrainie w czerwcu widziałem na stacji cenę paliwa PB95 po 22,05 UAH ale stacja
>prędkości o 30 km mandat wynosi chyba około 400UAH, natomiast rozmowa przez telefon
>lub nie przepisowe wyprzedzanie to chyba kwota 0koło 400-500 UAH, nie zatrzymanie się
>na czerwonym świetle od 410 do 510UAH, lecz co do mandatów to te kwoty mogły ulec
>zmianie, jakoś zawsze udawało mi się np. ostatnio nie zatrzymałem się przed znakiem
>STOP tylko za znakiem pomarudzili ale dali pouczenie. Dzisiejsza Ukraińska Policja to
>nie to samo co poprzednia milicja, teraz możesz sobie pogadać z policjantem , nie
>zatrzymują za byle co teraz to musisz popełnić wykroczenie, zdarza się za zatrzymają
>ale zapytają się dokąd jedziesz czy nie jesteś zmęczony czy masz wszystkie dokumenty.
>Na pewno musisz uważać na radary są to takie kamerki które wiszą na słupach przy
>spotkasz robotników, ale są jeszcze miejsca gdzie nie wiedzą jak wygląda asfalt. Co
>do papierosów to tanie żółte camele kosztują około 35 UAH. Ja teraz 25 sierpnia
>śmigam ponownie na Ukrainę samochodem, w czerwcu wróciliśmy z wojaży po Ukrainie

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:09 | 21.08.2018

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:10 | 21.08.2018

Witam
Duże dzięki ci za info dowiedziałem się to, co chciałem chcę jeszcze zapytać, jeśli kamera nagra mnie za szybkość to jak mnie złapią. Do polski mi mandat wyślą raczej to nie możliwe? Ja pomykam busem do Turcji następnie do Iranu i do Dubaju razem 6000 Tyś km myślę, że gdzieś w początkach sierpnia jak dobrze pójdzie. Jak mi się coś przypomni to dam znać najważniejsze było to cena paliwa i fajek a jedzenie to jak wszędzie podobnie.
Jeszcze raz duże dzięki

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 00:25 | 21.08.2018

Witam
Coś mi się przypomniało czy WOG i Mustang to nazwy stacji ?

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 05:42 | 21.08.2018

WOG to nazwa stacji, a MUSTANG to nazwa paliwa. Masz rację mandatu do Polski ci nie wyślą ale kamery są na słupach są dużo wcześniej przed posterunkami Policji.

aszlekowski dołączył
20.08.2018

aszlekowski 08:35 | 21.08.2018

>Witam wszystkich
>Mam pytanko wybieram się na Ukraine i chcę zapytać jakie są ceny paliwa. Słyszałem
>czym dalej od granicy Polskiej to jest tanze ale nie mam pojęcia jakie są
>Policja traktuje Polaków w razie przekroczenia szybkości i czy są duże mandaty może
>ktoś miał okazję zapłacić. Nie mam zamiaru szaleć ale chcę wiedzieć w razie
>czegoś.ponieważ będę jechał przez całą Ukrainę.
>I jeszcze jedno pytanko jakie są ceny papierosów.

Dane z wczoraj:
ON - 26 hrywni
PB95 chyba 31 hrywni
za szybko nie pojedziesz bo drogi sa dosyc kiepskie
standardowo policja jesli zatrzymuje liczy na lapowke za cokolwiek :)
nie znam ceny fajek bo nie pale.
na granicy troche trzeba postac ... w niedziele stalem ok 6 godzin.
sa granice gdzie przejedziesz w ok godzinkę np Ustrzyki.

Tyle wiem :)

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 14:13 | 21.08.2018

Ok dzięki za info Mustng to, jakie paliwo, bo dizel to chyba ma oznaczenie ON? Czy są stacje Tańsze od stacji WOG? Czy na stacjach benzynowych jest bezpiecznie się przespać w samochodzie?
Jak mi się coś przypomni to dam znać? Ja jestem z Sanoka, ale mieszkam w Białymstoku i nigdy nie słyszałem, że w Ustrzykach jest przejście graniczne, choć z Sanoka wyjechałem, za ocean jako 22 latek to jest powód, że tego nie wiedziałem. To radzisz kierować się do Ustrzyk?
Dzięki za pomoc

aszlekowski dołączył
20.08.2018

aszlekowski 20:48 | 21.08.2018

>
>Ok dzięki za info Mustng to, jakie paliwo, bo dizel to chyba ma oznaczenie ON? Czy są
>stacje Tańsze od stacji WOG? Czy na stacjach benzynowych jest bezpiecznie się
>przespać w samochodzie?
>Jak mi się coś przypomni to dam znać? Ja jestem z Sanoka, ale mieszkam w Białymstoku
>i nigdy nie słyszałem, że w Ustrzykach jest przejście graniczne, choć z Sanoka
>wyjechałem, za ocean jako 22 latek to jest powód, że tego nie wiedziałem. To radzisz
>kierować się do Ustrzyk?
>Dzięki za pomoc

Diesel = ON a po ukarińsku to NAFTA i takie oznaczenia spotkasz na stacjach.
Spanie w samochodzie ? Hotel kosztuje 25 zł więc to chyba przegięcie ... płaciłem 110 zł za bardzo hotel z bardzo dobrymi warunki.
Przejście jest w Ustrzykach dolnych tylko dla samochodów i są malutkie kolejki. 3 tg. temu były może 3-4 samochody.
To niezły ciapa jesteś skoro jesteś z Sanoka i nie wiesz, że macie tam przejście :-)))
Jeśli nie masz za dużo km do nadłożenia to ta granica jest godna polecenia.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 21:38 | 21.08.2018

Nie wiem kiedy szanowny kolega aszlekowski był na Ukrainie ale ja jeżdżę na Ukrainę od 2003r i jakoś nie spotkałem oznaczeń na dystrybutorach "NAFTA"
Po ukraińsku olej napędowy ( ropa) nazywa się solarka, na dystrybutorach jest oznaczenie ДП co oznacza dyspalywo. Co do hotelu to w centrum Lwowa obok opery w luksusowym hotelu doba kosztuje ok.100zł. Co do Policji to też nie siej fermentu nie zatrzymują za byle co i nie biorą tak jak to wcześniej robiła milicja. Na ukrainie są oczywiście tańsze stacje benzynowe niż WOG ja tylko tam tankuję bo wiem że paliwo jest super, MUSTANG to paliwo 95 o zwiększonych oktanach ta nazwa tylko jest na tych stacjach bo na innych nazywa się inaczej. Po co walić przez całą polską do Ustrzyk na przejście graniczne można pojechać przez Krakowiec lub też Hrebenne czas oczekiwania zmienia się co chwila i najlepiej sprawdzić to na stronie granica.gov.pl. Jak byś miał jeszcze jakieś pytania to wal śmiało, ale do 25 sierpnia bo później już będziemy śmigać po Ukrainie.

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 22:46 | 21.08.2018

No dzięki za info ja byłem na Ukrainie z rodzicami jak miałem 14 lat nie znam ukraińskiego jedynie, co to znam angielski. Ponieważ większość swoich lat spędziłem w Stanach, Jeśli chodzi o hotel to nie jestem zainteresowany, ponieważ pomykam kamperem, jeśli chodzi o paliwo to na tańszych stacjach nie tankują? Ja będę jechał z Białegostoku napisz mi gdzie najlepiej przekroczyć granicę gdzie jest ten Krakowiec miałem zamiar jechać przez Przemyśl, ale jak piszesz, że to nie zbyt dobry pomysł to zrobię jak piszesz jak na razie nie mam pytać jak coś dam znać. Jaki jest powód że tak często jeździsz na tą Ukrainę co tam porabiasz ?
Dzięki

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:14 | 22.08.2018

Ja ten kraj lubię wręcz może nawet zakochałem się w klimacie, jak byłeś tak dawno to zobaczysz że Ukraina się bardzo zmieniła. Będąc na Ukrainie też nie korzystam z hoteli namiot lub prywatne kwatery. Napisz mi swój telefon na priv zadzwonię do ciebie, a nie przejmuj się że nie znasz języka ukraińskiego używaj polskiego dogadasz się, Krakowiec leży niedaleko Przemyśla tylko bliżej Białegostoku. Ale tak jak pisałem napisz mi swój telefon na priv wszystko ci wytłumaczę.

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 15:05 | 22.08.2018

Ok napisz mi gdzie jest priv nie bardzo wiem, ponieważ pierwszy raz jestem na tym forum. Pisałem na innych forach, ale ten jest jakiś inny niż inne. Nie zależy mi na tym dam ci namiar tutaj 511-604797 Może wiesz jak nazywa się bażyna abstrakcyjna po Ukraińsku lub Rosyjsku coś się od ciebie dowiedziałem myślę, że to najważniejsze, ale jak chcesz do dzwon.
Dzięki

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 17:25 | 22.08.2018

Klikasz na nazwę użytkownika a następnie masz opcję wyślij wiadomość

Markus12 dołączył
20.08.2018

Markus12 21:06 | 22.08.2018

Ok już wiem nr ci wysłałem jak chcesz to dzwoń

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 08:22 | 14.10.2018

Witam, od dziś na terytorium Ukrainy ceny paliwa poszły w górę średnio benzyna 95 kosztuje 34,99 UAH

miksiak dołączył
22.10.2018

miksiak 00:47 | 22.10.2018

>Witam wszystkich
>Mam pytanko wybieram się na Ukraine i chcę zapytać jakie są ceny paliwa.

Proponuję rozważenie opcji podróżowania autokarem. Ja już dawno zrezygnowałem z jazdy własnym samochodem. Zresztą autokarem zdecydowanie bezpieczniej jechać na Ukrainę. Bilety kupuję za pośrednictwem portalu https://dworzeconline.pl/info/podroze/wyszukaj-polaczenie/polaczenia-autobusowe-z-ukraina Dogodne i tanie połączenia.

szpak dołączył
07.08.2007

szpak 10:19 | 23.10.2018

>>Witam wszystkich
>>Mam pytanko wybieram się na Ukraine i chcę zapytać jakie są ceny paliwa.
>
>Proponuję rozważenie opcji podróżowania autokarem. Ja już dawno zrezygnowałem z jazdy
>własnym samochodem. Zresztą autokarem zdecydowanie bezpieczniej jechać na Ukrainę.
>Bilety kupuję za pośrednictwem portalu
>https://dworzeconline.pl/info/podroze/wyszukaj-polaczenie/polaczenia-autobusowe-z-ukr
>aina Dogodne i tanie połączenia.
>
>

A to niby dla czego autokarem bezpieczniej?

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl