/ / MAROKO > Rezerwacja noclegu > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne

Rezerwacja noclegu

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

Fingertom dołączył
25.05.2017

Fingertom 03:13 | 27.09.2018

Witam. Czy sluzby graniczne wymagaja pokazania rezerwacji noclegu na lotnosku ? czy jest to zbyteczne,

polske 100 zl to ile w Maroku ?

lepszy kantor ,czy bankomat?

euro , dolar czy zlotowka?

Moze ktos wie, slyszal?

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 10:06 | 27.09.2018

"Czy sluzby graniczne wymagaja pokazania rezerwacji noclegu na lotnosku ? czy jest to zbyteczne,"
Zbyteczne. Rezerwacja nie jest wymagana przy przekraczaniu granicy.

"polske 100 zl to ile w Maroku ?"
ok. 255 dirhamów (MAD).
Latem tego roku byłem w Maroku. Kantorowy kurs: za 1 euro średnio 10,6 MAD, za 1 USD średnio ok. 9,3 MAD.

lepszy kantor ,czy bankomat?
To zależy. Moim zdaniem kantor jest bardzie opłacalny jeśli przy wypłacie posługujesz się kartami mastercard, maestro, visa przypisanymi do "złotówkowego" rachunku bankowego (koszt wypłaty powiększa przewalutowanie). Jeżeli posługujesz kartami przypisanymi do walutowych rachunków bankowych lub np. kartą Revolut to lepszy jest bankomat.

"euro , dolar czy zlotowka?"
euro lub dolar (bez znaczenia, którą walutę wybierzesz). Złotówka jest dla nich walutą egzotyczną więc jeśli nawet gdzieś ją wymienią (nie widziałem w kantorach by była wywieszana) to zapewne po bardzo niekorzystnym kursie.

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 14:00 | 28.09.2018

Nikt nigdzie nie pytał o żadne rezerwacje i nie słyszałem, żeby były wymagane. Kwestie walutowe zgadzam się z Jaszonem i też nigdzie nie widziałem, żeby ktoś wymieniał złotówki.

Uwaga na noclegi w riadach w medynach. Nie ze względu na same noclegi, bo mogą być super tylko na ich odnalezienie. Albo klepać riad łatwy do odszukania, albo kontaktować się z nimi przez maila i niech prześlą opis i mapkę jak trafić. O ile w takim Rabacie jeszcze łatwo trafić, to w Marrakeszu może być niezły problem. Dla nawigacji medyna to jedna wielka plama i jedyne co widać, to kierunki w których się poruszasz. Niektóre riady potrafią być tak ukryte, że samemu prawie nie odnalezienia w tym gąszczu. Raczej nie polecam liczyć na pomoc miejscowych - Medyna to głównie naciągacze, a za pokazanie każą sobie słono płacić. Raz w potężnej ulewie się poddałem i dotarcie do riadu kosztowało mnie 200 MAD ( a nocleg w nim 220 MAD) - i sam bym go w życiu nie znalazł.

radionx dołączył
19.03.2012

radionx 15:09 | 28.09.2018

PS: W innych wypadkach trzeb asertywnie dziękować. Bo ciągle będzie ktoś wmawiał zamknięte, przejścia nie ma, nie w tą stronę, zwiedzanie tylko z przewodnikiem, albo że i tak idzie w tą samą stronę. Mój faworyt to Kasbah w Rabacie, gdzie nie tylko polują przy wejściu, ale potem próbują zrzucić cię z głównej drogi na taras nadmorski w boczne uliczki, a tam zaraz znajdzie się dobra dusza co zechce cię przeprowadzić, bo "line is difficult" :) A droga na taras jest jedna jedyna na wprost jak strzelił i nawet jak cię przeciągną bocznymi uliczkami i tak potem muszą na nią wrócić, bo innego wejścia nie ma.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl