Forum dyskusyjne

Ważność paszportu

kategoria podróże po świecie

a_redlicka dołączył
08.02.2017

a_redlicka 21:43 | 02.01.2019

Witam,
Mamy wylot na 28.01.2018, powrót na 16.02.2018, paszport mojego lubego jest ważny do 04.08.2018. Na stronie ambasady jest napisane że paszport ma być ważny pół roku od momentu wjazdu. Ale potem zaczęłam czytać inne strony turystyczne i na niektórych jest napisane że od momentu wyjazdu. I teraz nie wiem czy siąść i płakać czy mogę być spokojna?
Pozdrawiam

jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 23:25 | 02.01.2019

Przepis o ważności paszportu minimum 6 m-cy zdecydowanie dotyczy momentu wjazdu do Tajlandii, czyli w Twoim przypadku paszport musi być ważny co najmniej do 28 lipca 2019 r.

Taki przepis obowiązuje w zdecydowanej większości krajów świata. I jest także zmieszczony na oficjalnej stronie ambasady Tajlandii.
pozdrawiam

a_redlicka dołączył
08.02.2017

a_redlicka 23:46 | 02.01.2019

>Przepis o ważności paszportu minimum 6 m-cy zdecydowanie dotyczy momentu wjazdu do
>Tajlandii, czyli w Twoim przypadku paszport musi być ważny co najmniej do 28 lipca
>2019 r.
>
>Taki przepis obowiązuje w zdecydowanej większości krajów świata. I jest także
>zmieszczony na oficjalnej stronie ambasady Tajlandii.
>pozdrawiam
>
>
Dziękuję za rzeczową odpowiedź, niepotrzebnie zasugerowałam się innymi źródłami! ;) Pozdrawiam serdecznie

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 11:23 | 03.01.2019

Zanim ogłosimy euforię proponuję zwrócić uwagę na "słowo klucz" - MINIMUM.
I tak:
1. Zakładam, że nie wyrabiacie wizy i liczycie na zezwolenie wydane przez urzędnika imigracyjnego "na wjazd i pobyt" ważne normalnie DO 30 dni. Ale to leży w gesti "widzimisie" konkretnej osoby na którą natraficie - może np. wydać zgodę na pobyt do 8-ego lutego albo w ogóle odmówić wjazdu - patrz przepisy.
2. "Luby" może być nie wpuszczony na pokład samolotu w momencie wylotu - linie lotnicze jak ognia unikają sytuacji wątpliwych, bo nie lubią płacić za nagłe powroty.
Moja rada - postarać się wyrobić nowy paszport (trochę czasu jeszcze jest). Można jeszcze popytać konkretnie w biurach turystycznych - jaką oni mają politykę w takich przypadkach lub w ambasadzie, ale należy pamętać, że to co usłyszymy nie jest wiążace co do naszej osoby. Ewentualnie można spróbować wyrobić wizę w ambasadzie.
I na przyszłość jeżeli chcemy spać spokojnie - przyjmujemy,że paszport jest użyteczny przez 9 lat i 3 msc.
Pozdrawiam.

a_redlicka dołączył
08.02.2017

a_redlicka 11:37 | 03.01.2019

W ambasadzie powiedziano mi że nie ma potrzeby wyrabiania nowego paszportu. Dziękuję za odpowiedź!

colmar dołączył
29.06.2018

colmar 12:27 | 03.01.2019

>W ambasadzie powiedziano mi że nie ma potrzeby wyrabiania nowego paszportu. Dziękuję
>za odpowiedź!

Starałem się zwrócić Tobie uwagę, że to nie urzędnik ambasady będzie decydował o waszym wjeździe do Tajlandii.
Decyzja należy do was i tylko do was.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl