Forum dyskusyjne

Jak dojechać z Pekinu do Klasztoru Shaolin

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

AzjaA dołączył
07.02.2019

AzjaA 17:13 | 07.02.2019

Witam mam pytanie jak najlepiej dojechać z Pekinu do Klasztoru Shaolin. Wybieram się do Chin w sierpniu, bilety mamy do Pekinu, próbuję zaplanować podróż a klasztor Shaolin bardzo bym chciała zwiedzić

mrcanberra dołączył
17.02.2011

mrcanberra 21:19 | 07.02.2019

A mnie zastanawia czy w tym klasztorze Shaolin są organizowane jakieś kursy sztuk walk dla obcokrajowców tzn. czy można zapisać się na jakiś dłuższy kurs. Z tego co wiem to są np. kilkudniowe, ale cena trochę wygórowana, ale dobrze tego w sieci jeszcze nie sprawdzałem. Pytam bo może ktoś w temacie to podzieli się przy okazji informacjami.

Menhir dołączył
02.11.2015

Menhir 23:49 | 13.02.2019

Wokół klasztoru jest wiele szkółek, w których zapewne można się zaczepić. W samym klasztorze - z tego, co wiem , choć może to wiedza już nieaktualna, bo wszystko się komercjalizuje - mnisi tylko wyjątkowo przyjmują uczniów. Jednym z niewielu jest mój shi fu. Miałam też okazję trenować pod okiem Wielkiego Mistrza Klaszturu Shaolin Shi Su Ganga - ale u nas w Polsce. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

czesiu dołączył
01.06.2011

czesiu 05:11 | 08.02.2019

Google: How to get from ... to ...

ania71 dołączył
14.02.2013

ania71 15:32 | 15.02.2019

Ja jechałam trzy lata temu z Pekinu pociągiem nocnym do Luoyang. Tam już możesz jechać do klasztoru Shaolin zwykłym lokalnym autobusem który odjeżdża kilka razy dziennie z dworca autobusowego w Luoyang. Sam klasztor mnie trochę rozczarował ale to są moje własne odczucia być może lata kultu z młodości Bruca Lee zrobiły swoje:))Teraz jest tam bardzo duża szkoła dla chłopców i jak byłam rano miałam okazję na żywo zobaczyć kilkugodzinne treningi na placu kilkuset uczniów. Najlepiej jechać tak żeby być jak najwcześniej bo zwiedzania jest tam na cały dzień. Wiele hoteli i hosteli w Luoyang organizuje wycieczki zorganizowane do klasztoru ale samemu jest połowę taniej ,jazda z lokalesami była dla mnie wielką atrakcją samą w sobie i własnym tempem możesz sobie oglądać. W samym Luoyang jest wiele fajnych atrakcji do zobaczenia jak choćby Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów czy Świątynia Białego Konia.Ania

AzjaA dołączył
07.02.2019

AzjaA 14:02 | 18.02.2019

Dziękuję za podpowiedzi , ile czasu poświęcić na Luoyang? będą chciała zobaczyć klasztor oraz to o czym piszecie Groty Dziesięciu Tysięcy Buddów i
Świątynie Białego Konia

haluska dołączył
21.08.2011

haluska 11:44 | 18.02.2019

ja teżjechałam pociągiem nocnym do Luayang i potem wykupiłam wycieczkę do klasztoru. Wokół Luayang jest wiele ciekawych miejsc m.in jaskinia longman i swiąrtynia białego konia mnóstwo zabytków. Stąd mozna łatwo dostać się autobusem do Xian i terakotowej armii

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl