Forum dyskusyjne

WESTERN UNION

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 14:43 | 22.05.2019

CHINY - XINJIANG
wybrałem się do Chin i jak w każdej z dotychczasowych podróży cześć pieniędzy wysłałem tam za pośrednictwem Western Union. Ten pomysł stosuję jako zabezpieczenie na wypadek np kradzieży (co mi się już zdarzyło). We wszystkich krajach w których byłem, od Peru przez Etiopię po Tajlandię nie było z tym żadnych problemów. Po podaniu numeru przelewu, wszędzie dostawałem gotówkę. Niestety w Chinach było inaczej. Po podaniu numeru przelewu, potwierdzili że pieniądze są ale nie mogą wypłacić mi gotówki tylko mogą wykonać przelew na kartę chińskiego banku, której oczywiście nie miałem. Wyglądało na to że dla pracowników banku oczywistością jest posiadanie przeze mnie takiej karty podobnie jak oczywista jest znajomość języka chińskiego. (w rozmowie posługiwali się tłumaczem googla z chińskiego na angielski). Ponieważ wymaganej karty nie miałem, pieniędzy mi nie wypłacono.
Z informacji uzyskanych w Polsce wynikało że niepodjęte w ciągu miesiąca środki wrócą do mnie niejako automatycznie. Minęło już trochę ponad miesiąc czasu a pieniądze do mnie nie dotarły. W punkcie WU gdzie dokonałem wpłaty robią wielkie oczy nie wiedząc co z tym począć.
Tak więc uwaga na WESTERN UNION przy wysyłaniu pieniędzy do Chin

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl