Forum dyskusyjne

czy ceny w Pekinie są po arabsku

kategoria podróże po świecie

kraj Chiny

michal086 dołączył
24.08.2019

michal086 19:45 | 24.08.2019

Czy ceny w Pekinie w restauracjach/barach są pisane cyframi arabskimi czy po chińsku?

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 21:03 | 24.08.2019

>Czy ceny w Pekinie w restauracjach/barach są pisane cyframi arabskimi czy po chińsku?
>

W Pekinie oraz wszędzie gdzie byłam ceny były pisane cyframi, nie będziesz mieć problemu. Podobnie np oznaczenia autobusów, także masz cyfry. W Pekinie nawet metro jest dobrze oznaczone i stacje są opisane także po angielsku. Chińczycy bardzo teraz promują Pekin

michal086 dołączył
24.08.2019

michal086 07:15 | 25.08.2019

Dzięki - a jak idzie się do restauracji to idzie jakoś wywnioskować co się zamawia nie znając chińskiego?

Piotr-Krk dołączył
16.01.2013

Piotr-Krk 08:52 | 25.08.2019

Michał086: >jak idzie się do restauracji to idzie jakoś wywnioskować co się zamawia nie znając chińskiego?

Ja byłem w tej części Chin, gdzie angielski jest równie popularny jak chiński w Polsce. Pokazywałem palcem jedzenie u współbiesiadników.

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 22:13 | 25.08.2019

>Dzięki - a jak idzie się do restauracji to idzie jakoś wywnioskować co się zamawia
>nie znając chińskiego?

Dobrze napisał Piotr - pokazywanie palcem zdaje egzamin.
Czasem udało się też znaleźć kogoś, kto zna angielski, nawet bardzo słabo, wtedy piąte przez dziesiąte idzie się dogadać :)
Ja miałam też taki patent, że poszperałam w necie i znalazłam na jakimś blogu tłumaczenie pojedynczych słów oznaczających jedzenie: jajko, pierożki itp, itd. Były też określenia dań, np kurczas słodko kwaśny itd. W wielu miejscach ten sposób dogadyałam się śietnie, kucharze nawet przynosili poszczególne skladniki w celu potwierdzenia :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:08 | 26.08.2019

Przed moim pierwszym wyjazdem do Chin znalazłem w internecie taką stronę, gdzie dania były napisane po angielską i po chińsku. Wydrukowałem to sobie i nie było problemu z zamówieniami. A w Wutai Shanie pisałem Chińczykowi w restauracji odpowiedniki po angielsku, bo nie miał. Bardzo mi dziękował. Teraz wystarczy translator czyli prościzna. :)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl