Forum dyskusyjne

Tajlandia plan wycieczki na dwa tygodnie wyspy

kategoria podróże po świecie

hibilly dołączył
29.08.2019

hibilly 11:24 | 29.08.2019

Pozdrawiam wszystkich podróżników! :)

W listopadzie ruszam do Tajlandii, plan jest taki, by jak najwięcej zwiedzić, ale też trochę odpoczšć, dlatego pierwszy tydzień jest bardziej intensywny, a drugi chciałabym poœwięcić na odpoczynek na wyspach. Nie interesujš mnie zatłoczone kurorty, dlatego wybrałam wyspy mniej popularne, które kuszš rajskimi widokami. :) Ułożyłam plan wycieczki i mam pytanie - co o nim sšdzicie?

Jest jeszcze jedna kwestia - transport pomiędzy wyspami. Porównywałam sobie ceny przez internet i wychodzi to strasznie drogo! (ale może po prostu takie sš ceny). Dlatego chciałabym zapytać, czy Waszym zdaniem lepiej rezerwować transporty między wyspami już teraz, czy lepiej będzie na miejscu, w dzień wypłynięcia? Czy będzie problem z przemieszczaniem się pomiędzy tymi wyspami, które sš ujęte w planie? Skšd najlepiej wypłynšć z Ao Nang i gdzie kupować bilety?

22.11 - Bangkok --> przylot o 3:55 --> zwiedzanie miasta
23.11 - Bangkok --> zwiedzanie miasta
24.11 - Rano przelot do Chiang Mai --> zwiedzanie miasta
25.11 - Chiang Mai --> sanktuarium słoni (Elephant Nature Park)
26.11 - Chiang Rai --> Biały Pałac i Złoty Trójkšt --> powrót do Chiang Mai --> nocleg
27.11 - Rano przelot do Surat Thani --> transport busem do hotelu i zameldowanie w Our Jungle House.
28.11 - Khao Sok - Cheow Lan Lake i Park Narodowy
29.11 - Khao Sok - Cheow Lan Lake i Park Narodowy --> powrót do Our Jungle House --> nocleg
30.11 - Transport do Ao Nang --> nocleg
01.12 - Prom do Koh Yao Yai --> nocleg
02.12 - Prom 5 Koh Kradan --> nocleg
03.12 - Koh Kradan
04.12 - Prom do Koh Ngai --> nocleg
05.12 – Koh Ngai
06.12 - Powrót do Ao Nang --> Krabi --> Przelot do Bangkoku --> nocleg
07.12 - Bangkok --> pożegnanie miasta --> 20:20 wylot

Dzięki za pomoc!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 13:43 | 29.08.2019

Do Chang Mai można pojechać nocnym pociągiem bodajże wyjeżdża o 20. Rezerwację na kuszetkę robi się na stronie kolei tajskich i należy odebrać i zapłacić 1 dzień przed odjazdem pociągu, inaczej przepada. Oszczędza się na hotelu, a wygodnie jest.

Waldiiii dołączył
13.02.2018

Waldiiii 18:50 | 29.08.2019

Witam. Skoro masz zaznaczony nocleg w Ao Nang polecam go zdecydowanie zamienić na Railay Beach, niezapomniane wschody i zachody słońca ;-) 15min drogi łódką z Ao Nang, 2 doby (nie więcej) spędzić w tym miejscu jest naprawdę magiczne ;-)

Monet24 dołączył
09.09.2019

Monet24 13:28 | 10.09.2019

Moje marzenie wylot do Tajlandii, piękne góry, plaże, krajobrazy i JEDZENIE

[fb] Jerzy Puchowicz dołączył
02.12.2016

[fb] Jerzy Puchowicz 08:08 | 11.09.2019

Pytanie - po co tak chcesz krązyc pomiędzy tymi wyspami?. Ich urok raczej nie polega na tym, że jest na której z nich cos zupełnie wyjątkowwego. Raczej atmosfera, spokój i brak turystów. A co do transportu miedzy wyspami to uważam, żs lepiej załatwiac wszystko na miejscu na biezaco.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl