/ / MAROKO > MARKO Ramadan > Forum, porady, opinie i informacje w Globtroter.pl

Forum dyskusyjne


MARKO Ramadan

kategoria podróże po świecie

kraj Maroko

Adriadi dołączył
07.01.2011

Adriadi 11:51 | 20.11.2019

Planuję wyjazd do Maroka w maju 2020. Akurat przypada Ramadan. Proszę o informację, czy można wówczas korzystać z pełni atrakcji tego kraju, w tym z kuchni jako turysta. Czy wyraźnie odczuwa się święto i wyjazd z tego tytułu jest wyraźnie uboższy, nie można korzystać z wielu rzeczy. Czy dostępny jest street food np na targach, otwarte restauracje dla turystów? Czy normalnie działają bazary. Na co warto zwrócić uwagę w tym czasie?


Huskypola dołączył
03.07.2019

Huskypola 11:18 | 21.11.2019

Podróż w Ramadanie to super sprawa albowiem jest mniej turystów.Niektóre hotele i restauracje są nieczynne,ale niczego turyście nie zabraknie.Działają też biura turystyczne.Zajrzyj na stronę "Sahara Project wyprawy do Maroko" Jest tam dużo różnych informacji.


jaszon dołączył
28.11.2017

jaszon 15:38 | 21.11.2019

Cześć,
w 2013 roku ostatnie osiem dni z naszego miesięcznego pobytu w Maroku przypadło na Ramadan. W tych dniach byliśmy w Chefchaouen i w Fezie. Transport publiczny, także pomiędzy miastami, działał bez zmian. Restauracje poza enklawami turystycznym były do zachodu słońca zamknięte, także fast foody. Zwykłe sklepy działały normalnie, ale na suku w Fez otwarte były tylko nieliczne kramy. Pewną dolegliwością w czasie przejazdu może być to, że na dworcach autobusowych i w miejscach postojowych wszystkie restauracje i fast foody były nieczynne. W miejscach turystycznie popularnych można było znaleźć otwartą dla turystów restaurację. Tak było np. w Chefchaouen w centralnie położonym w medynie placu Oula El Hamam.

Po zachodzie słońca wszystko ożywa - restauracje, kramy, itp. są otwarte.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl