Forum dyskusyjne

Co i jak w Nepalu

kategoria podróże po świecie

kraj Nepal

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 04:31 | 17.08.2020

Choc obecnie Nepal jeszcze nie otworzyl granic na turystyke, powoli do tego sie przymierza. Plusami w tym sezonie bedzie napewno niewielka liczba podrozujacych co niesie za soba puste szlaki, mniejsze grupy, nizsze ceny. Oczywiscie, wirus jest jak wszedzie indziej ale bedac posrod gorzystych szczytow, lasow i skal prawdopodobnie trudno o zarazenie.
Przed podroza polecam poczytac o tym czego warto unikac w Nepalu i jakich bledow nie popelniac.
www.swotahtravel.com/blogs/common-mistakes-while-travelling-in  -nepal-and-ways-to-avoid-them

Plus dodatkowo kilka ciekawych blogow o nepalskiej ziemii.
Pozdrawiam

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 07:59 | 17.08.2020

Szanowna Pani Czarymary, mnie interesuje czy nadal nepalski rząd obstaje przy robieniu testów każdemu przylatującemu turyście ? Czy nadal na jego wynik ma czekać zamknięty w hotelu ? Dzisiaj miało zostać otwarte lotnisko międzynarodowe w Kathmandu. Jak wygląda odprawa przylatujących obcokrajowców ? Czy trzeba mieć zrobiony test przylatując i pobierane są wymazy na lotnisku ? Prosimy o konkrety.
Pozdrawiam
Zbyszek

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 12:10 | 17.08.2020

Bardzo fajnie ze pytasz.
Lotnisko jest zamkniete na loty komercyjne do 1 wrzesnia i byc moze bedzie zamkniete dluzej. Trudno powiedziec do kiedy, bo rzad nepalski wydaje dyspozycje zazwyczaj w ostatniej chwili. Przejscia graniczne ladowe w chwili obecnej zamkniete sa do 16 wrzesnia. Polecam te strone do sprawdzania najnowszych inf o lotach: caanepal.gov.np/ 
Ostatnie informacje dotyczace testow wygladaly nastepujaco: test z kraju wylotu, test na lotnisku i kwarantanna 14 dni. Plus ubezpieczenie zdrowotne wlaczajace covid.
kathmandupost.com/national/2020/08/07/on-the-horns-of-a-dilemm  a-nepal-wants-to-say-it-is-open-to-the-world-but-covid-19-cases-are-ri sing
Dodatkowo nie ma jeszcze jednoznacznej decyzji dot wiz, rozwazaja czy podtrzymac wizy on arrival, czy wymagac posiadania wizy wyrobionej w ambasadzie.(dla Polski najblizsza ambasada jest w Niemczech)
To jest na chwile obecna.

Z przyjemnosvia bede informowala o kolejnych poczynaniach rzadu. ;)
Pozdrawiam!

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 14:24 | 17.08.2020

Dziękuję za konkrety. Widać z tego, że na razie nie ma co planować wyjazdu do Nepalu. Poczekamy aż przyjdzie opamiętanie, inaczej ten sezon mogą spisać sobie na straty tak jak to się stało z okresem wiosennym. Raczej nikt zdrowy na ciele i umyśle nie będzie się siedział 14 dni na kwarantannie i czekał na wynik testu. No chyba, że jakiś masochista.
Jakby cokolwiek zmieniło się daj znać, będziemy wdzięczni. Myślałem, że w tym roku odwiedzę Nepal po raz piąty, ale raczej nie będzie mi to dane.
Pozdrawiam
Zbyszek

[fb] Aga To Ja dołączył
25.02.2018

[fb] Aga To Ja 21:42 | 19.08.2020

Bardzo fajnie podane informacje :) Miałam plany na Nepal na wiosnę 2021. Marzył mi się Annapurna trekking. Coś czuję, że będę musiala przełożyć :( Zbyt dużo niewiadomych...

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 08:17 | 20.08.2020

Dziekuje! Mysle, ze wiosna 2021 jest jak najbardziej prawdopodobna! Proponuje poczekac do np pazdziernika z rezerwacjami. I sledzic co tu sie dzieje.
Annapurna Base Camp i Annapurna Circut sa pieknymi szlakami na poczatek. A. Circut jest trudniejsza i dluzsza. Tez polecam Mardi Himal jest w rejonie Annapurny, jest mniej popularny mniej uczeszczamy a rownie piekny.
Pozdrawiam

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 08:21 | 20.08.2020

Jeszcze nic nie wiadomo, ostatnio pojawila sie informacja ze kwarantanny ma nie byc, tylko trzeba siedziec w hotelu i czekac na wynik testu z lotniska, okolo 5 dni. Jak wynik jest negatywny to jest sie wolnym, jak pozytywny.....to no wlasnie...nie wiadomo(???). Ale to nie sa informacje wydane przez rzad tylko wszystko sa spekulacje, rzad jest naprawde powsciagliwy i wydaje oswiadczenia w ostatniej chwili. W tym momencie, od dzis w calym Nepalu jest lockdown znow, na 7-10 dni. :( i wstrzymane nawet loty charterowe...

Pozdrawiam serdecznie.

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 08:22 | 20.08.2020

Przepraszam to jest odpowiedz do p. BYNIO. 😊

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 08:38 | 20.08.2020

Dziękuję za informacje. Fajnie, że śledzisz i przekazujesz nam na bieżąco, co się dzieje. Może zmądrzeją z tą kwarantanną. Widać, że miotają się i nie wiedzą, co robić. Trzeba czekać.
Pozdrowienia z Polski.

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 08:43 | 20.08.2020

Miotaja sie i zastanawiaja, bo miedzy innymi jest tu ograniczona liczba szpitali i punktow medycznych. Jak zjedzie sie duzo turystow, a wirus bedzie w dalszym ciagu bardzo aktywny to moze byc po prostu problem z opeka medyczna.
Dziekuje za pozdrowienia! W kontakcie.

Eowina dołączył
12.08.2020

Eowina 17:27 | 22.08.2020

Dziękuje za informację, bo zamierzałam wybrać się w 2021. Czyżbyś była na miejscu?

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 02:37 | 23.08.2020

Jestem pozytywnej mysli i mysle, ze wiosna 2021 jak najbardziej jest mozliwa. Choc trzeba sledzic informacje.
Tak, jestem na miejscu. ;)

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 02:39 | 23.08.2020

Agencje turystyczne tutejsze sprzedaja wycieczki juz na wiosne 2021, wiec raczej prognozuja, ze zacznie sie ruch turystyczny.

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 04:39 | 24.08.2020

kathmandupost.com/national/2020/08/23/basant-raj-mishra-it-s-t  ime-we-started-planning-properly-to-welcome-tourists
Do poczytania.
Jak widac chęć jest tylko brakuje organizacji. Caly Nepal. :)

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 20:51 | 01.09.2020

I cóż, otworzyli się ? Przyleciały jakieś samoloty z turystami ?

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 05:27 | 03.09.2020

Hmmm, wyglada to raczej niekolorowo
kathmandupost.com/national/2020/09/02/with-no-clear-plan-from-  government-nepal-may-remain-closed-for-tourists-until-2020-end

paweł.p dołączył
01.05.2014

paweł.p 12:00 | 03.09.2020

Zbyszek jest rozwiązanie, tylko przydałby się jakiś książę, ewentualnie księżniczka, pod którą można by się podczepić. ((-:

"Nepalskie media zwróciły uwagę, że wyprawa księcia Bahrajnu jako jedyna z 30 wniosków uzyskała zezwolenie, a zagraniczni turyści wciąż mają zakaz wjazdu do kraju. - To jak to? Moi klienci nie mogą przyjechać od pięciu miesięcy, zwalniam ludzi i zaraz ogłoszę bankructwo, a robi się wyjątek dla księcia? - powiedział PAP Ravi Pokhrel, właściciel agencji trekkingowej z Pokhary."

tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-nepalu-ksiaze-bahrajnu-dostal-zez  wolenie-na-wyprawe-na-manaslu-4682118

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 12:28 | 03.09.2020

😁😁😁😁

bynio dołączył
05.09.2008

bynio 15:12 | 04.09.2020

Ze mnie to raczej taki księciunio na własnej posesji. Spróbujemy wiosną w przyszłym roku chyba, że zdarzy się cud. Trzymaj się ciepło. Jak będziemy jechać to napiszę czy Ci coś nie przywieźć z Polski.
Pozdrawiam
Zbyszek

Czarymary dołączył
28.02.2020

Czarymary 08:52 | 07.09.2020

'Ze mnie to raczej taki księciunio na własnej posesji. ' 😁😁😁

Ojjj dzieki wielkie! Tak sie sklada, ze wybieram sie do Polski na dniach jak uda sie dostac bilet, bo z wylotem stad tez nie jest latwo. Ale na wiosne juz na pewno bede znow w Nepalu wiec mozemy umowic sie na dudko chiya albo jakies lokalne piwko w Kathmandu. 😊
Pozdrawiam

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl