Przewodniki

TOGO - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AfrykaTOGO
TOGO
(Republika Togo)
Stolica: Lomé
Waluta: frank Zachodnioafrykańskiej Wspólnoty Walutowej (XOF), 1 XOF = 100 centymów;
Język urzędowy: francuski

TOGO


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy udający się do Republiki Togo muszą mieć ważną wizę zarówno na podróż turystyczną, jak i na przejazd tranzytem. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Togo (w Polsce brak, najbliższe w Berlinie). Istnieje możliwość uzyskania wizy turystycznej do Togo w Ambasadzie Republiki Francuskiej w Warszawie. Wszelkie pytania w sprawie szczegółowych warunków uzyskania wizy oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Francji.
Starając się o wizę, należy przedstawić powrotny bilet lotniczy lub środki finansowe na jego zakup, na przykład w postaci kaucji wpłaconej do banku lub biura podróży. Wizę można również uzyskać na przejściach drogowych między Togo i Ghaną oraz Beninem.

PRZEPISY CELNE
Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Posiadanie narkotyków jest ścigane i podlega surowym karom.

UBEZPIECZENIE
Posiadanie ubezpieczeń osobowych i komunikacyjnych może być kontrolowane. Uznawane są polisy zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym polskich.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, wykonane co najmniej 10 dni przed datą wjazdu do Togo. Występuje duże zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, głównie malarią, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi. Ryzyko zachorowania w znacznym stopniu zależy od miejsca pobytu i trybu życia. W kraju działa sieć szpitali prywatnych i państwowych o zróżnicowanym poziomie usług. Doradza się wykupienie odpowiednich polis ubezpieczeniowych, a w razie konieczności poważniejszych zabiegów chirurgicznych - powrót do Europy. Wizyta lekarska w klinice prywatnej kosztuje ok. 60 EUR.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Turyści podróżujący samochodem muszą mieć międzynarodowe prawo jazdy.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Po Togo można podróżować stosunkowo swobodnie. Komunikacja drogowa obsługiwana jest przez autobusy i mikrobusy. Jakość usług jest niska - nie ma rozkładów jazdy, a pojazdy często się psują. Stolica kraju, Lomé, ma regularne połączenia lotnicze z Paryżem i Amsterdamem oraz ze stolicami większości krajów zachodniej Afryki. W miastach można korzystać z taksówek, autobusów i bardzo popularnych, niedrogich taksówek motorowerowych.

BEZPIECZEŃSTWO
Togo jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów w porównaniu z innymi państwami regionu. Większe zagrożenie przestępczością pospolitą występuje tylko w Lomé i w pobliżu przejść granicznych. Odradza się samotne poruszanie się po Lomé w nocy.

OBYCZAJE
Ze względu na obowiązujące zwyczaje zaleca się przestrzeganie odpowiednich norm dotyczących ubioru i zachowania w miejscach publicznych oraz kultu religijnego.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Pieniądze można wymieniać w bankach i hotelach, a także w sieci kantorów. Powszechna jest także wymiana uliczna (legalna), jednak często zdarzają się oszustwa: trzeba uważać na fałszywe banknoty, zwłaszcza o wyższych nominałach, szczególnie 10 tys. XOF.
Karty kredytowe VISA, American Express i MasterCard są honorowane w większych hotelach (np. Sarakawa w Lomé).
Wykonywanie zdjęć jest dozwolone wszędzie poza obszarami zastrzeżonymi, które często nie są odpowiednio oznakowane. Jednak aby nie narazić się na agresywne reakcje miejscowej ludności, należy za każdym razem pytać o pozwolenie na fotografowanie obiektów kultury tradycyjnej i osób. Nie wolno fotografować obiektów mogących mieć zastosowanie wojskowe (mosty, porty i lotniska). 


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatyczne

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

TOGO - galerie i zdjęcia z podróży

TOGO / Lome / Lome / ChłopiecTOGO / Region Kara / Koutammakou / W tradycyjnej wiosceTOGO / Region Kara / Koutammakou / RodzinaTOGO / Afryka  / stolica: LOME  / targ voodooTOGO / Afryka  / stolica: LOME  / VOODOO TARG TOGO / środkowe TOGO / TAMBERMA VALLEY / ???TOGO / Afryka  / stolica: LOME  / fetysze voodooTOGO / Lome / Lome / DzieciTOGO / AFRYKA / TOGOVILLE - FETYSZ VODOO CHRONIACY MIASTECZKO PRZED ZLYMI MOCAMI / VODOO CENTER - TOGOVILLETOGO / AFRYKA / TOGOVILLE - FETYSZE VODOO CHRONIACE DOMY MIESZKANCOW MIASTECZKA  / VODOO CENTER - TOGOVILLETOGO / AFRYKA  / TOGOVILLE - FETYSZ VODOO CHRONIACY MIASTECZKO PRZED ZLYMI MOCAMI / VODOO CENTER - TOGOVILLETOGO / AFRYKA / TOGOVILLE - KOSCIOL KATOLICKI WALCZY Z VODOO O WYZNAWCOW ! / VODOO CENTER - TOGOVILLETOGO / Maritime / Lome / Na targu w LomeTOGO / Maritime / Lome / Godny polecenia hotelikTOGO / Plateaux Region / Atakpame / Na targuTOGO / Plateaux Region / okolice Atakpame / Zdarzenia na drodze ...TOGO / Koutammakou / Nadoba / Między baobabyTOGO / Kara Region / Kara / Uśmiech ...TOGO / Region Kara / Kante / Typowy meczet TOGO / środkowe TOGO / - / przekąska w drodze...

TOGO - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Benin,Togo-przeloty i wiza TOGO 1703 09-02-12

TOGO - artykuły i relacje z podróży

TOGO / Region Kara / Koutammakou / Tradycyjne domy
2014-06-16
Smok-1

kraje: TOGO
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odwiedzin: 2980
liczba komentarzy: 6

Koutammakou - ziemia ludu Batammariba

Polecamy dalszy ciąg relacji Smoka-1 z Togo. Tym razem poczytajcie o części północnej odwiedzonej w marcu 2014.

Czytaj więcej

TOGO / Maritime / Lome / Godny polecenia hotelik
2014-06-09
Smok-1

kraje: TOGO
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
liczba odwiedzin: 2829
liczba komentarzy: 2

Togo 2014

Chodzi Wam po głowie podróż do Togo? Skorzystakcie w takim razie z doświadczenia Smoka-1.

Czytaj więcej

BENIN / Ouidah / Ouidah /
2012-02-21
EDI

kraje: GHANA, TOGO, BENIN, BURKINA FASO, MALI, SENEGAL, MAURETANIA, SAHARA ZACHODNIA, MAROKO
zawartość: inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia, linki
liczba odwiedzin: 7941
liczba komentarzy: 1

Wyprawa do AFRYKI ZACHODNIEJ 2011/2012 cz2

Opis wyprawy busem z Wrocławia do Zatoki Gwinejskiej i powrót

Czytaj więcej

ZIMBABWE / Afryka / Gweru / Antelope Park
2010-06-24
zrozumieć Afrykę

kraje: TUNEZJA, LIBIA, EGIPT, ETIOPIA, SUDAN, KENIA, UGANDA, TANZANIA, MALAWI, MOZAMBIK, ZIMBABWE, RPA, BOTSWANA, ANGOLA, NAMIBIA, DEMOKR. REPUBLIKA KONGA, KONGO, KAMERUN, BENIN, NIGERIA, TOGO, GHANA, BURKINA FASO, MALI, MAURETANIA, SENEGAL, MAROKO, ALGIERIA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 8426
liczba komentarzy: 5

Uroczysty start wyprawy "Zrozumieć Afrykę"

26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

Czytaj więcej

POLSKA / - / Koleczkowo / Logo
2010-05-07
zrozumieć Afrykę

kraje: TUNEZJA, LIBIA, EGIPT, SUDAN, ETIOPIA, KENIA, UGANDA, TANZANIA, MALAWI, MOZAMBIK, ZIMBABWE, RPA, BOTSWANA, NAMIBIA, ANGOLA, DEMOKR. REPUBLIKA KONGA, KONGO, KAMERUN, NIGERIA, BENIN, TOGO, GHANA, BURKINA FASO, MALI, SENEGAL, MAURETANIA, MAROKO, ALGIERIA
zawartość: zdjęcia, mapy, linki
liczba odwiedzin: 13824
liczba komentarzy: 4

Plan wyprawy dookoła Afryki

Planowana wyprawa dookoła Afryki samochodem.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl