Przewodniki

TOGO - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

AfrykaTOGO
TOGO
(Republika Togo)
Stolica: Lomé
Waluta: frank Zachodnioafrykańskiej Wspólnoty Walutowej (XOF), 1 XOF = 100 centymów;
Język urzędowy: francuski

TOGO


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZA, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele polscy udający się do Republiki Togo muszą mieć ważną wizę zarówno na podróż turystyczną, jak i na przejazd tranzytem. Wizę można uzyskać w przedstawicielstwach dyplomatycznych i konsularnych Togo (w Polsce brak, najbliższe w Berlinie). Istnieje możliwość uzyskania wizy turystycznej do Togo w Ambasadzie Republiki Francuskiej w Warszawie. Wszelkie pytania w sprawie szczegółowych warunków uzyskania wizy oraz jej ważności należy kierować bezpośrednio do Ambasady Francji.
Starając się o wizę, należy przedstawić powrotny bilet lotniczy lub środki finansowe na jego zakup, na przykład w postaci kaucji wpłaconej do banku lub biura podróży. Wizę można również uzyskać na przejściach drogowych między Togo i Ghaną oraz Beninem.

PRZEPISY CELNE
Restrykcje celne nie odbiegają od powszechnie przyjętych standardów. Posiadanie narkotyków jest ścigane i podlega surowym karom.

UBEZPIECZENIE
Posiadanie ubezpieczeń osobowych i komunikacyjnych może być kontrolowane. Uznawane są polisy zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych, w tym polskich.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Wymagane jest szczepienie przeciw żółtej febrze, wykonane co najmniej 10 dni przed datą wjazdu do Togo. Występuje duże zagrożenie sanitarno-epidemiologiczne, głównie malarią, cholerą, tyfusem, żółtą febrą, wirusowym zapaleniem opon mózgowych, AIDS i wieloma chorobami tropikalnymi. Ryzyko zachorowania w znacznym stopniu zależy od miejsca pobytu i trybu życia. W kraju działa sieć szpitali prywatnych i państwowych o zróżnicowanym poziomie usług. Doradza się wykupienie odpowiednich polis ubezpieczeniowych, a w razie konieczności poważniejszych zabiegów chirurgicznych - powrót do Europy. Wizyta lekarska w klinice prywatnej kosztuje ok. 60 EUR.

INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Turyści podróżujący samochodem muszą mieć międzynarodowe prawo jazdy.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Po Togo można podróżować stosunkowo swobodnie. Komunikacja drogowa obsługiwana jest przez autobusy i mikrobusy. Jakość usług jest niska - nie ma rozkładów jazdy, a pojazdy często się psują. Stolica kraju, Lomé, ma regularne połączenia lotnicze z Paryżem i Amsterdamem oraz ze stolicami większości krajów zachodniej Afryki. W miastach można korzystać z taksówek, autobusów i bardzo popularnych, niedrogich taksówek motorowerowych.

BEZPIECZEŃSTWO
Togo jest krajem stosunkowo bezpiecznym dla turystów w porównaniu z innymi państwami regionu. Większe zagrożenie przestępczością pospolitą występuje tylko w Lomé i w pobliżu przejść granicznych. Odradza się samotne poruszanie się po Lomé w nocy.

OBYCZAJE
Ze względu na obowiązujące zwyczaje zaleca się przestrzeganie odpowiednich norm dotyczących ubioru i zachowania w miejscach publicznych oraz kultu religijnego.

PRZYDATNE INFORMACJE:
Pieniądze można wymieniać w bankach i hotelach, a także w sieci kantorów. Powszechna jest także wymiana uliczna (legalna), jednak często zdarzają się oszustwa: trzeba uważać na fałszywe banknoty, zwłaszcza o wyższych nominałach, szczególnie 10 tys. XOF.
Karty kredytowe VISA, American Express i MasterCard są honorowane w większych hotelach (np. Sarakawa w Lomé).
Wykonywanie zdjęć jest dozwolone wszędzie poza obszarami zastrzeżonymi, które często nie są odpowiednio oznakowane. Jednak aby nie narazić się na agresywne reakcje miejscowej ludności, należy za każdym razem pytać o pozwolenie na fotografowanie obiektów kultury tradycyjnej i osób. Nie wolno fotografować obiektów mogących mieć zastosowanie wojskowe (mosty, porty i lotniska). 


Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zalecamy zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Brak placówki dyplomatyczne

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

TOGO - galerie i zdjęcia z podróży

TOGO / Lome / Lome / ChłopiecTOGO / Region Kara / Koutammakou / RodzinaTOGO / Region Kara / Koutammakou / W tradycyjnej wiosceTOGO / Afryka  / stolica: LOME  / targ voodooTOGO / Afryka  / stolica: LOME  / VOODOO TARG TOGO / środkowe TOGO / TAMBERMA VALLEY / ???TOGO / Afryka  / stolica: LOME  / fetysze voodooTOGO / Region Kara / Koutammakou / Prawie satelita ....TOGO / Plateaux Region / okolice Atakpame / Bierzesz czy robisz zdjęcia ?TOGO / Region Savanes / Na trasie Kante - Dapaong / KrajobrazTOGO / środkowe TOGO / - / przekąska w drodze...TOGO / Region Kara / Nadoba / W dzień targowy ....TOGO / Region Kara / Koutammakou / Toast za gościa ....TOGO / AFRYKA  / TOGOVILLE - FETYSZ VODOO CHRONIACY MIASTECZKO PRZED ZLYMI MOCAMI / VODOO CENTER - TOGOVILLETOGO / Region Kara / Koutammakou / Wnętrze tradycyjnego domuTOGO / Plateaux Region / okolice Atakpame / Zdarzenia na drodze ...TOGO / Region Savanes / Na trasie Kante - Dapaong / TwarzeTOGO / sokode / jedna z wiosek przy drodze / NASI TU BYLI?TOGO / Region Kara / okolice Kante / W drodze do NadobyTOGO / Region Kara / Koutammakou / Termitiera

TOGO - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Benin,Togo-przeloty i wiza TOGO 1474 09-02-12

TOGO - artykuły i relacje z podróży

TOGO / Region Kara / Koutammakou / Tradycyjne domy
2014-06-16
Smok-1

kraje: TOGO
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odwiedzin: 2158
liczba komentarzy: 6

Koutammakou - ziemia ludu Batammariba

Polecamy dalszy ciąg relacji Smoka-1 z Togo. Tym razem poczytajcie o części północnej odwiedzonej w marcu 2014.

Czytaj więcej

TOGO / Maritime / Lome / Godny polecenia hotelik
2014-06-09
Smok-1

kraje: TOGO
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia
liczba odwiedzin: 1894
liczba komentarzy: 2

Togo 2014

Chodzi Wam po głowie podróż do Togo? Skorzystakcie w takim razie z doświadczenia Smoka-1.

Czytaj więcej

BENIN / Ouidah / Ouidah /
2012-02-21
EDI

kraje: GHANA, TOGO, BENIN, BURKINA FASO, MALI, SENEGAL, MAURETANIA, SAHARA ZACHODNIA, MAROKO
zawartość: inf.praktczne, proga powrotna, zdjęcia, linki
liczba odwiedzin: 7043
liczba komentarzy: 1

Wyprawa do AFRYKI ZACHODNIEJ 2011/2012 cz2

Opis wyprawy busem z Wrocławia do Zatoki Gwinejskiej i powrót

Czytaj więcej

ZIMBABWE / Afryka / Gweru / Antelope Park
2010-06-24
zrozumieć Afrykę

kraje: TUNEZJA, LIBIA, EGIPT, ETIOPIA, SUDAN, KENIA, UGANDA, TANZANIA, MALAWI, MOZAMBIK, ZIMBABWE, RPA, BOTSWANA, ANGOLA, NAMIBIA, DEMOKR. REPUBLIKA KONGA, KONGO, KAMERUN, BENIN, NIGERIA, TOGO, GHANA, BURKINA FASO, MALI, MAURETANIA, SENEGAL, MAROKO, ALGIERIA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 7275
liczba komentarzy: 5

Uroczysty start wyprawy "Zrozumieć Afrykę"

26 czerwca br. ruszamy z pod gdańskiego Neptuna w podróż dookoła Afryki pod hasłem „Zrozumieć Afrykę”. Serdecznie zapraszamy na uroczyste pożegnanie wszystkich, którzy będą trzymać za nas i powodzenie naszej wyprawy kciuki. Gościem specjalnym wydarzenia będzie Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz.

Czytaj więcej

POLSKA / - / Koleczkowo / Logo
2010-05-07
zrozumieć Afrykę

kraje: TUNEZJA, LIBIA, EGIPT, SUDAN, ETIOPIA, KENIA, UGANDA, TANZANIA, MALAWI, MOZAMBIK, ZIMBABWE, RPA, BOTSWANA, NAMIBIA, ANGOLA, DEMOKR. REPUBLIKA KONGA, KONGO, KAMERUN, NIGERIA, BENIN, TOGO, GHANA, BURKINA FASO, MALI, SENEGAL, MAURETANIA, MAROKO, ALGIERIA
zawartość: zdjęcia, mapy, linki
liczba odwiedzin: 11684
liczba komentarzy: 4

Plan wyprawy dookoła Afryki

Planowana wyprawa dookoła Afryki samochodem.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

12-18
Kair - spotkanie z polskimi archeologami

Zaczynam nietypowo, od niesamowitego spotkania z polskimi archeologami w Kairze. Fantastyczni ludzie,. Niezapomniane chwile i sporo nowych wiadomości na temat tego, co sie będzie działo na wykopaliskach. Rusza ponownie skalny projekt.

12-15
W poszukiwaniu niedźwiedzi

Co można zobaczyć pokonując 4 tys. km w Kanadzie? Po pierwsze trzeba się zastanowić czy ma to być wschód czy też zachód kraju. Ja miałem okazję być na zachodzie. A tu góry i niedźwiedzie mające czyhać na każdym zakręcie szlaku. Trzeba się będzie pilnować.

12-12
Khatmandu - w krainie chaosu...
12-10
Loty do słonecznej Florydy!...
10-20
W magicznym domu na Sumatrze...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl