Przewodniki

NIKARAGUA - przewodnik, porady, informacje

kontynent:

Ameryka ŚrodkowaNIKARAGUA
NIKARAGUA
(Republika Nikaragui)
Stolica: Managua
Waluta: złota cordoba (NIO), 1 NIO = 100 centavos;
Język urzędowy: hiszpański

NIKARAGUA


Ważne informacje dla podróżnych z Polski:

WIZY, PRZEPISY WJAZDOWE
Obywatele RP nie są objęci obowiązkiem wizowym przy przejeździe tranzytem i pobycie turystycznym nie przekraczającym 90 dni. Paszport musi być ważny minimum 6 miesięcy od daty wjazdu. Przekraczając granicę, należy okazać bilet powrotny lub umożliwiający kontynuację podróży, a także mieć 500 USD w gotówce. Turyści podróżujący samolotem powinni pamiętać, że obowiązuje opłata lotniskowa przy wyjeździe w wysokości 15 USD od osoby. Opłata wjazdowa dla podróżujących drogą lądową wynosi 10 USD, opłata wyjazdowa 2-4 USD oraz podatek turystyczny i migracyjny 7-9 USD.

PRZEPISY CELNE
Brak szczególnych regulacji dotyczących wwożenia i wywożenia pieniędzy. Nie ma restrykcji celnych, które odbiegałyby od powszechnie przyjętych standardów. Przy wjeździe opłata ok. 5 USD.

PRZEPISY PRAWNE
Zabronione jest posiadanie narkotyków nawet na użytek osobisty.

MELDUNEK
Obowiązek meldunkowy: wypełnienie kwestionariusza migracyjnego podczas przekraczania granicy.

UBEZPIECZENIE
Polisy polskich towarzystw ubezpieczeniowych nie są uznawane. Zalecane jest ubezpieczanie się w miejscowej instytucji INISER, która udziela zniżek grupom turystycznym.

SZCZEPIENIA, SŁUŻBA ZDROWIA
Nie ma większych zagrożeń sanitarno-epidemiologicznych, choć stwierdzono nieliczne ogniska cholery i wirusa dengi, szczególnie na wybrzeżu karaibskim. Nie ma obowiązku szczepień, ale zalecane jest zaszczepienie się przeciwko malarii. Wodę należy pić wyłącznie po wcześniejszym przegotowaniu. Wizyta lekarska, lekarstwa oraz hospitalizacja są płatne.
INFORMACJE DLA KIEROWCÓW
Nie jest honorowane polskie prawo jazdy, jedynie międzynarodowe. Należy wystąpić do policji drogowej o wydanie stosownego zezwolenia na prowadzenie pojazdów.

PODRÓŻOWANIE PO KRAJU
Nie ma ograniczeń.

BEZPIECZEŃSTWO
Nikaragua jest najbezpieczniejszym państwem w Ameryce Środkowej, zaleca się jednak stosowanie zdroworozsądkowych zasad bezpieczeństwa, w tym unikanie chodzenia nocą i wsiadanie do przypadkowych taksówek.

PRZYDATNE INFORMACJE
Warto przejrzeć oficjalną stronę Instytutu Turystyki www.intur.gob.ni
Na walutę miejscową wymienić można jedynie dolary amerykańskie.
W Polsce nie ma przedstawicielstwa dyplomatyczno-konsularnego Nikaragui.

Podczas planowania podróży do opisanego powyżej kraju, zaleca się zapoznanie się z ostrzeżeniami dla podróżujących, zawierającymi najnowsze informacje istotne dla bezpieczeństwa obywateli polskich na świecie oraz zgłoszenie podróży w systemie e-konsulat.

Przedstawicielstwa dyplomatyczne i konsularne w Polsce:

Polskie placówki dyplomatyczne i konsularne:

NIKARAGUA - galerie i zdjęcia z podróży

NIKARAGUA / Leon / Leon / Lokalny Uber :)NIKARAGUA / Ameryka Środkowa / Nikaragua / NikaraguaNIKARAGUA / Wyspa Ometepe / Ometepe / Wulkan ConcepciónNIKARAGUA / - / Wulkan Masaya  / Usta Piekieł NIKARAGUA / brak / little corn island / w rajuNIKARAGUA / zacodnie wybrzeże / dzika plaża:-) / zachódNIKARAGUA / brak / little corn island / w rajuNIKARAGUA / brak / little corn island / w rajuNIKARAGUA / Jezioro Nikaragua / plaza / pralnieNIKARAGUA / Masaya /  Park Narodowy / dymy z wulkanuNIKARAGUA / brak / little corn island / w rajuNIKARAGUA / Ometepe / plaza / krajobraz z rybąNIKARAGUA / Masaya / w parku / kraina wulkanówNIKARAGUA / Jezioro Nikaragua / plaza / krajobraz bez rybyNIKARAGUA / Granada / targ / dorodne warzywaNIKARAGUA / Leon / Leon / Kościół w LeonNIKARAGUA / Masaya /  Park Narodowy / w kalderzeNIKARAGUA / Południowe wybrzeże / plaża / Rybacy na plażyNIKARAGUA / Masaya /  Park Narodowy / Malunek na ścianieNIKARAGUA / brak / Granada / Klasztor

NIKARAGUA - forum, opinie, porady i informacje

temat kraj autor odp. data
Best@ way@ of Joining Illuminati in U.K.+27788676511, HOW 2 JOIN ILLUMINATI SOCIETY IN UGANDA NIKARAGUA 176 30-12-20
Pobyt długoterminowy NIKARAGUA 2317 08-08-20
Potrzebna pomoc w dostarczeniu dokumentow. NIKARAGUA 761 28-12-17
Nikaragua- Kostaryka NIKARAGUA 5263 11-04-17
Nikaragua NIKARAGUA 1757 24-03-17
Kostaryka/Nikaragua NIKARAGUA 2323 05-03-11
Szukam aktualnych informacji o Niakragui NIKARAGUA 2436 30-05-10
nicaragua NIKARAGUA 2048 02-01-07

NIKARAGUA - artykuły i relacje z podróży

NIKARAGUA / Masaya / Wulkan Masaya /
2015-05-30
emerytkawpodrozy

kraje: NIKARAGUA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 4739
liczba komentarzy: 0

„Usta Piekieł” – wulkan Masaya. Nikaragua

Podróż do raju, a ściślej mówiąc do kostarykańskiego lasu chmurowego Monteverde, cieszy się sporą popularnością. Czy wycieczka do piekieł też spotka się z zainteresowaniem?

Czytaj więcej

CHILE / Puerto Natales / Torres del Paine / Na szlaku w Torres del Paine
2015-03-24
TheTravelingTree

kraje: WENEZUELA, SALWADOR, CHILE, KOSTARYKA, HONDURAS, NIKARAGUA, BELIZE, GWATEMALA, MEKSYK, ARGENTYNA, PANAMA, BRAZYLIA, PERU, URUGWAJ, PARAGWAJ, BOLIWIA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 8373
liczba komentarzy: 0

Wędrowne Drzewo w podróży przez Ameryki

Podróż, w którą wybraliśmy we wrześniu 2014 i która trwa po dzień dzisiejszy, była owocem wielu przemyśleń i marzeń, jakie mieliśmy w głowach, odkąd tylko pamiętamy. Marzyło nam się jechać w świat na dłużej, krótkie urlopy w pracy zaostrzały tylko nasz apetyt na więcej; chcieliśmy po prostu nauczyć się żyć w drodze. Zakasaliśmy więc rękawy i wzięliśmy się za oszczędzanie- tym łatwiejsze, że udało nam się emigrować do bogatej Szwajcarii. Wygodne życie też uzależnia, wierzcie bądź nie, jednak nasze dusze włóczęgów nie dały się zamknąć w ryzach spokojnego i poukładanego życia od pierwszego do pierwszego. Rzuciliśmy pracę, postaraliśmy się o pozwolenie na nauczanie naszego pierwszaka w drodze, spakowaliśmy trzy plecaki i polecieliśmy do Ameryki Północnej- do Meksyku.

Czytaj więcej

POLSKA / Kamień Pomorski / Kamień Pomorski / logo
2014-01-16
wewnetrznawolnosc

kraje: PERU, EKWADOR, KOLUMBIA, PANAMA, KOSTARYKA, NIKARAGUA, HONDURAS, GWATEMALA, BELIZE, MEKSYK, USA, KANADA, ALASKA, BOLIWIA, CHILE, ARGENTYNA
zawartość: zdjęcia
liczba odwiedzin: 4921
liczba komentarzy: 0

W Pogoni za Wewnętrzną Wolnością

Kolejna wyprawa pod patronatem Globtrotera! Tym razem trzymamy kciuki za śmiałka, który podjął się samotnej wyprawy rowerowej autostradą panamerykańską. 15 krajów - ok 26000 km :-)

Czytaj więcej

NIKARAGUA / Wyspa Ometepe / San Marcos / Ometepe
2012-07-31
gastropoda

kraje: NIKARAGUA
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odwiedzin: 2452
liczba komentarzy: 1

Wyspa Ometepe

Krótki opis pobytu na wyspie.

Czytaj więcej

NIKARAGUA / San Carlos / Na trasie / Dziura w moście
2012-07-26
gastropoda

kraje: NIKARAGUA
zawartość: inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia
liczba odwiedzin: 1533
liczba komentarzy: 1

Transport publiczny

Opis przejazdu powrotnego z Kostaryki do Hondurasu.

Czytaj więcej

Komentarze mogą być dodawane przez zarejestrowanych użytkowników.

Dodaj komentarz

Komentarze

brak komentarzy

Strefa Globtrotera

Najaktywniejsi Użytkownicy

Nowi użytkownicy

Nowości

04-18
Wyspa Świętego Tomasza - gdzie to jest?

Państwo Wyspy Świętego Tomasza i Książęca to jedno z nieczęsto odwiedzanych przez turystów miejsc. Niemal każdy z rankingów popularności turystycznej lokuje ten kraj wśród 10 najrzadziej odwiedzanych. Czego więc można się spodziewać po największej wyspie kraju położonego w Zatoce Gwinejskiej?

04-15
Podróż w czasach zarazy

Kiedy pierwszy raz byłem na pustyni w Jordanii, zastanawiałem się, jak tam można żyć. Z czasem, gdy odwiedziłem Gobi, Saharę, pustynię Judzką w Izraelu, z przyjemnością zacząłem odkrywać subtelny urok pustynnych krajobrazów.

04-05
Sedona. Katedra bez ścian...
04-01
Cataratas Iguazu w Argentynie i B...
10-25
Samochodem po Argentynie cz. II...

Ostatnio Komentowane

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl