Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:WALIA

Liczba wyszukanych artykułów: 4

WALIA / Południe / Cardiff / Cardiff, widoki z bay
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1705

longin1974 Na podstawie kilkukrotnego pobytu w Walii chciałbym zaproponować zainteresowanym czytelnikom trasę, która pozwoli zaczerpnąć nieco z klimatu Walii południowej. Na wstępie muszę zaznaczyć, że cała Walia jest prze ciekawym terenem dla globtrotera. Ja opieram się jedynie na swoich doświadczeniach i kieruję czytelnika w miejsca przeze mnie znane w sposób uporządkowany. Wiele informacji może być przydatnych w takiej wyprawie.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

WALIA / Południowy zachód / St Fagans / St Fagans, pałac
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2729

longin1974 Gdy przybywamy do Walii często chcielibyśmy ruszyć od razu na jej północ, albo zachód. Klify, zabytki, zamki, które w tamtych rejonach są wszechobecne zdają się kusić swoim urokiem. Stolica Walii Cardiff wydaje się tylko przystankiem na trasie podboju Cymru ( Walijska nazwa kraju). Jednak okazuje się, że cały kraj zasługuje na uwagę. Dowodem na taki stan rzeczy jest właśnie St. Fagans.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

WALIA / Południowy zachód / Cardiff / Cardiff, stolica Walii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5691

longin1974 Rzymianie osiedlili się tu już w I-II wieku, Normanowie zrobili z tej stanicy osiedle, stolicą Walii jest od 1955 roku. To tu w 2007 roku zostaliśmy gospodarzami Euro 2012! Więc nie mówcie, że nie warto zajrzeć do tego portu węglowego, który powoli zmienia się w rezydencję.

2011-12-04

nitkaska Walia I cz.

liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3364

nitkaska Gdy zaczynałam podróżować UK nie brałam wcale pod uwagę. Nie wiem dlaczego, nie umiem uzasadnić mojej niechęci do wysp. Ale właśnie Anglię moje dzieci wybrały na swoje miejsce zamieszkania. Na szczęście! Bo dzięki odwiedzinom u córki mogłam się przekonać jak bardzo nie miałam racji, jaki to piękny kraj.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2715, Łączna liczba odwiedzin: 13477589Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl