Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Rusza kolejna edycja Akademii PWN: wiedza na łączach! > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Nowy cykl spotkań zainauguruje debata „Potęga zaklęta w tradycję, czyli współczesne oblicza Indii”

Debata będzie poświęcona politycznym, gospodarczym, kulturowym oraz społecznym uwarunkowaniom największej demokracji świata.

Podczas dyskusji zaproszeni goście będą zastanawiać się, czy nazywane ojczyzną Bollywood i Ghandiego państwo jest już prawdziwym mocarstwem ekonomicznym i politycznym w skali globalnej. Spotkanie będzie można oglądać na żywo w sieci na stronie www.wiedza.pwn.pl

Magnetyzujący urok orientu sprawia, że Indie odwiedzają co roku miliony turystów. Ludzie poszukują tu duchowych doznań, egzotycznej przyrody oraz imponującej architektury. Ekstremalnych wrażeń dostarcza nie tylko bogata kultura, kuchnia czy pejzaże ale także kontrasty rozdzierające kraj. Przeludnione miasta, brak infrastruktury
i wszechobecna bieda sąsiadują tu z przepychem i bogactwem.

Mimo tych dysproporcji współczesne Indie ze swoim potencjałem ekonomicznym są już prawdziwą potęgą nie tylko w wymiarze regionalnym, ale także globalnym. Jako drugie co do liczby ludności Państwo świata kraj ten posiada duże naturalne zasoby oraz silny rynek wewnętrzny. Najlepiej widać to na przykładzie inwestycji – swoje siedziby otwierają tu tacy międzynarodowi giganci jak Google. Z drugiej strony coraz częściej mamy do czynienia z sytuacją, w której to indyjskie koncerny wykupują firmy europejskie. Czy współczesne Indie to uśpiony przez lata azjatycki tygrys, który właśnie obudził się do życia?

Inspiracją do podjęcia rozmowy na ten temat jest wydana przez Wydawnictwo Naukowe PWN książka Indie. Od kolonii do mocarstwa. W dyskusji udział wezmą autorzy książki Adam Burakowski i Krzysztof Iwanek, prof. dr hab. Maria Krzysztof Byrski – dyrektor Centrum Badań nad Eurazją w Collegium Civitas oraz Anna Kalata – wiceprezes Polsko – Indyjskiej Izby Gospodarczej. Spotkanie poprowadzi Agata Kasprolewicz, dziennikarka redakcji międzynarodowej Polskiego Radia.

Całe spotkanie będzie transmitowane na żywo w sieci na stronie www.wiedza.pwn.pl. Widzowie będą mogli realnie wziąć udział w dyskusji i zadać pytania za pośrednictwem Internetu.
Swoją działalność kontynuuje również Klub Akademii PWN. Na stronie internetowej dostępne są szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy www.wiedza.pwn.pl/klub-akademii-pwn. Członkostwo jest bezpłatne i pozwala miłośnikom nauki pozostać
z wiedzą „na łączach” również pomiędzy kolejnymi spotkaniami odbywającymi się
w ramach Akademii PWN. Gwarantuje też dostęp do dodatkowych materiałów, zniżek, konkursów z nagrodami i pierwszeństwo wejścia na specjalne wydarzenia.
Dyskusja odbędzie się 14 listopada 2013 roku o godz. 19.00 w Restauracji Biosfeera przy
Al. Niepodległości 80 w Warszawie.

Liczba miejsc ograniczona! Pierwszeństwo wejścia na spotkanie będą miały osoby, które wyślą mailowe zgłoszenie na adres indie_pwn@tfc.com.pl. W trakcie spotkania będzie możliwość zakupu wybranych książek Wydawnictwa Naukowego PWN z 20% rabatem.

Więcej informacji na temat projektu Akademia PWN: wiedza na łączach znajdą Państwo na stronie www.wiedza.pwn.pl.
Kolejne spotkanie w ramach Akademii PWN już w grudniu.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / POLSKA / --- / --- / Akademia PWN: wiedza na łączach!POLSKA / --- / --- / Akademia PWN: wiedza na łączach!

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl