Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Ostatnia część trasy – Albania i Macedonia > ALBANIA, MACEDONIA


addicted2travel addicted2travel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ALBANIA / Dhermi / - / Albańskie wybrzeżePora na ostatnią część trasy ekipy addicted2travel po Albanii i Macedonii.

Pierwszym miastem w którym zatrzymujemy się w Albanii jest Gjirokaster – przepiękne miasto muzeum zwane często miastem białych dachów.
Stąd udajemy się w kierunku Sarandy, gdzie spędzamy dwie noce. Po drodze zatrzymujemy się, żeby zobaczyć bałkański cud natury – błękitne oko Syri i Kalter.
W końcu przychodzi czas na odpoczynek – wyruszamy na poszukiwanie najładniejszych plaż Albanii. Pierwszą na której się zatrzymujemy i spędzamy cały dzień jest Ksamil. Tutaj też wypożyczamy rower wodny i wypływamy na eksplorację sąsiednich wysp.
Następnego dnia kontynuujemy zwiedzanie albańskich plaż. Zatrzymujemy się w Himare oraz Dhermi, a następnie ruszamy dalej przez niesamowitą przełęcz Llogara.
Kolejnym punktem na naszej liście miejsc do zobaczenia w Albanii jest Berat – miasto tysiąca okien.
Z Beratu kierujemy się w stronę Macedonii. Granicę przekraczamy w okolicach miasta Pogradec. Mimo, że jest już późno zatrzymujemy się, żeby zobaczyć jedną z większych atrakcji Macedonii – Sveti Naum.
Rano zwiedzamy Ochryd położony malowniczo nad jeziorem Ochrydzkim. Tutaj nasza przygoda powoli dobiega końca. Ruszamy w kierunku domu.

Zdjęcia

ALBANIA / Dhermi / - / Albańskie wybrzeżeALBANIA / Syri i Kalter / Syri i Kalter / Blue eyeALBANIA / Berat / Berat / BeratALBANIA / Saranda / Saranda / SarandaALBANIA / Berat / Berat / Miasto 1000 okienMACEDONIA / Ochryd / Ochryd / OchrydMACEDONIA / Svati Naum / Svati Naum / Svati Naum

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl