Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pacanów – tu niemożliwe staje się możliwe > POLSKA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie POLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany PacanówKtóż z nas nie zna bajki o Koziołku Matołku? Warto z okazji Dnia Dziecka wprowadzić dzieci w tajemniczy świat bajek, a przy okazji przypomnieć, że wspomniany w książce Pacanów istnieje naprawdę!

Któż z nas nie zna bajki o Koziołku Matołku? O ile my Rodzice pamiętamy i z rozrzewnieniem i nieudawaną tęsknotą wracamy do chwil, kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o tej przeuroczej postaci stworzonej w 1933 r. przez rysownika Mariana Walentynowicza i pisarza Kornela Makuszyńskiego, to czy znają go nasze dzieciaki, czy wiedzą, że wspominany w książeczkach Pacanów istnieje naprawdę?

Aby dorosłym przypomnieć czasy dzieciństwa, a młodych podróżników zapoznać ze światem zabawnego Koziołka zapraszamy do Pacanowa, do Centrum Bajki, gdzie już od bram czekają na Was wesoło dokazujące między sobą kózki.

Czy magiczny świat bajek i baśni może istnieć naprawdę? W Pacanowie tak!

W jednym miejscu spotkacie Koziołka Matołka, Calineczkę, Kota w butach i Czerwonego Kapturka. Dzieci znajdą się w wyśnionej bajce, pełnej kolorów, w baśni, która uczy odróżniać dobro od zła. Dorośli wracając do czasów dzieciństwa, odkryją w sobie dziecko. Wizyta zainspiruje do ponownego sięgnięcia po literaturę z lat dzieciństwa, nauczy posługiwania się takimi zaczarowanymi słowami jak „proszę, przepraszam, dziękuję”. Bajkowa podróż, na którą chcemy Was zaprosić może mieć wiele odsłon w zależności od tego czy chcecie spędzić z nami popołudnie czy odwiedzicie nas na cały dzień. Zespół Centrum przygotowuje dla gości indywidualną ofertę pobytu.

Zdjęcia: ---, ---, Artykuł sponsorowany Pacanów, POLSKA
---, ---, Artykuł sponsorowany Pacanów, POLSKAWystawa Bajkowy Świat

Nie można być w Pacanowie i jej nie zobaczyć! Wbrew temu co sugeruje nazwa to nie żadna tradycyjna ekspozycja a wielka wyprawa, na którą zapraszają Bajkowe Wróżki i Elfy. To u nas niemożliwe staje się możliwe: niewinna Mysia Nora z chwilą jej przejścia zamienia się w Smoczą Jamę, z Zamku Królewny wychodzimy na Ptasi Taras.

Bajkowy Pociąg

Na Dworcu Koziołka Matołka odkrywcy znajdą mapę z krainami baśniowych postaci. Tutaj skarbem nie będzie złoto lecz wiedza! Ale co to?! Buch, Uch, Puff, Uff … Pociąg odjeżdża! Trafiamy do Czarodziejskiego Ogrodu. I znów jesteśmy mali. Świecące latarnie mają kształt leśnych konwalii, a pośród magii gadają kamienie. Emocje sięgają zenitu? I o to chodzi! Chcecie więcej? Nic prostszego, wystarczy dokonać rezerwacji na stronie www.stolica-bajek.pl i przyjechać do Pacanowa.

Zdjęcia: ---, ---, Artykuł sponsorowany Pacanów, POLSKA
---, ---, Artykuł sponsorowany Pacanów, POLSKACentrum Rozrywki dla rodziny

Wystawa to tylko jedna z naszych atrakcji. Zapraszamy także do Kina „Szkatułka”, na warsztaty kreatywne, do teatru i biblioteki oraz do przepięknego ogrodu z amfiteatrem, w którym musicie uwierzyć, mieszkają krasnoludki.
Artykuł powstał w ramach projektu „Perspektywy RSI Świętokrzyskie – IV etap” jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zdjęcia

POLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany PacanówPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany PacanówPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka OpatowskaPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka OpatowskaPOLSKA / --- / --- / Artykuł sponsorowany Krówka Opatowska

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl