Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Wyprawa "Samotnie przez Azję" > INDONEZJA


alchemia_momentu alchemia_momentu Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Bengal / Kalkuta / Targ kwiatowyTej wyprawy nie sposób przegapić! "Samotnie przez Azję"
czyli jedna kobieta, jeden plecak i sześć miesięcy wędrówki prze pięć państw Azji :-)

Jedna kobieta, jeden plecak i sześć miesięcy wędrówki przez Azję...tak to dokładnie ja.
Z moim podróżowaniem jest tak,że w pewnym momencie, dochodzę do etapu w którym wiem,że jedyne co mogę zrobić to rozpocząć kolejną drogę.

Zdjęcia: Krakow, Krakow, SAMOTNIE PRZEZ AZJĘ, POLSKA
Krakow, Krakow, SAMOTNIE PRZEZ AZJĘ, POLSKADo Azji pierwszy raz wyjechałam dwa lata temu.Wylądowałam w Kalkucie i przez kolejne trzy miesiące pokonałam drogę od podnóża Himalajów po Keralę nad Morzem Arabskim. Lokalnym pociągiem przejechałam zachodnią stronę tego kraju i teraz mogę powiedzieć, że Indie na pewno nie należą do krajów najłatwiejszych. Wymagają przedefiniowania dotychczasowego patrzenia na świat. Szczególnie jeżeli jest się samotnie podróżującą kobietą, ten świat potrafi porządnie zmęczyć. Jest jednak to miejsce w stosunku do którego nie mogę pozostać obojętna. Im bardziej miałam Indii dość tym bardziej pragnęłam odkryć ich kolejną część. Zobaczyć kolejny zachód słońca z otwartych drzwi pociągu, wypić herbatę na innej ulicy, rozpocząć kolejną rozmowę. Wsiadając do samolotu powrotnego do Polski wiedziałam,że jeszcze do Azji wrócę, bo wciąż zbyt wiele rzeczy jest w niej do odkrycia.Pomysł wyprawy "Samotnie do Azji" zrodził się właśnie z poczucia, że ten kontynent wciąż pozostaje dla mnie rozdziałem otwartym.
Dlatego 16 stycznia wylatuję do Bombaju, gdzie przez miesiąc mam zamiar podróżować północni-środkową częścią Indii. Następie Bali na miesiąc i trzy wulkany na które mam nadzieję uda mi się wejść. W marcu Malezja, z wolontariatem w rezerwacje orangutanów(przynajmniej taki mam plan, szczegóły wciąż dopinam). Tajlandię robię przejazdem w dwa tygodnie, tyle mogę być w tym kraju na wjeździe bezwizowym. Na sam koniec zostaje miesiąc podróży po Kambodży, kraju, który z tych wszystkich jest dla mnie chyba największą zagadką.Marzenia same się nie spełniają, dlatego ja idę w kierunku realizacji kolejnego.

Zdjęcia

INDIE / Bengal / Kalkuta / Targ kwiatowyPOLSKA / Krakow / Krakow / SAMOTNIE PRZEZ AZJĘ

Dodane komentarze

Ania1980 dołączył
27.06.2010

Ania1980 2018-04-29 17:40:12

Ja w Indiach byłam sama już 2 razy, i wiem że tam wrócę w tym roku. Pozdrawiam i gratuluję odwagi.

pitchers dołączył
14.12.2014

pitchers 2015-12-13 01:44:18

"Super odważnie podoba mi sie . Przejżyj naszego blogo jestesmy teraz w Indonezji , Malezje i kambodże mamy juz za sobą"

senia dołączył
20.06.2008

senia 2015-12-11 20:15:48

Gratuluję pomysłu.

Jocar dołączył
11.11.2015

Jocar 2015-12-08 08:57:25

Odważna Kobieta i ekscytująca podróż ! Podziwiam ! Życzę dalszych sukcesów w odkrywaniu świata i Siebie !

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl