Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Z hali narciarskiej na górskie stoki > NIEMCY


Antoni Antoni Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie NIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Alpincenter Hamburg-Wittenburg W minionych latach w wielu krajach zbudowano całoroczne, naśnieżane kryte stoki narciarskie, które zapewniają możliwość uprawiania popularnych sportów zimowych przez okrągły rok. Najdłuższy na świecie stok narciarski znajduje się w niemieckim Zagłębiu Ruhry. Ponad 640 m długości trasę w Alpincenter Bottrop zbudowano na hałdzie dawnej kopalni węgla i otwarto w 2001 r. Amatorzy białego szaleństwa mają przez cały rok szansę na prawdziwy trening przed wyjazdem na narty. Takie warunki do uprawiania narciarstwa zapewnia Ośrodek Alpincenter Hamburg-Wittenburg znajdujący się w Wittenburgu, tuż przy A24 - autostradzie pomiędzy Hamburgiem a Berlinem, największy kryty park rozrywki i śniegu w Europie, z 330 metrowym stokiem narciarski, szóstym co do długości w Europie.

Zdjęcia: Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Alpincenter Hamburg-Wittenburg , NIEMCY
Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Alpincenter Hamburg-Wittenburg , NIEMCY

Alpincenter Hamburg-Wittenburg odwiedziłem na początku grudnia 2015r. Z Gdańska można wybrać się samochodem, lub dolecieć samolotami WizzAir do Lubeki, (czas przelotu 70 min.), skąd w ciągu godziny dojedziemy samochodem do Alpincenter w Wittenburgu. Stąd do najbliższego jeziora ok. 10 km., do Morza Bałtyckiego ok. 60 km, do Hamburga 80 km., do Berlina ok. 180 km,

Zdjęcia: Schwerin, Pojezierze Meklemburskie, Zamek w Schwerinie, NIEMCY
Schwerin, Pojezierze Meklemburskie, Zamek w Schwerinie, NIEMCY

a do Schwerina z przepięknym zamkiem i bajkową starówką tylko 35 km.

Zdjęcia: Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Rodzina w Alpincenter, NIEMCY
Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Rodzina w Alpincenter, NIEMCY


- Z hasłem "Z hali w góry" oferujemy w naszym ośrodku dużo miejsca do praktyki, rekreacji i zabawy podkreślała Kornelia Ringer, kierownik sprzedaży i marketingu. W Alpincenter potrafimy wyczarować atmosferę Alp, - Ośrodek Alpincenter Hamburg - Wittenburg posiada hotel ze 124 pokojami dwuosobowymi, które mają toaletę i łazienkę z wanną lub prysznicem oraz suszarką do włosów. Z innego standardowego wyposażenia wymienić trzeba TV-SAT, telefon, łącze internetowe, a także mini barek. Pokoje rodzinne składają się z 2 pokoi dwuosobowych z drzwiami łączącymi. Hotel posiada bezpośredni dostęp do Alpincenter, w którym znajduje się kryty teren rekreacyjny z 30.000 m² hali narciarskiej, wyciąg krzesełkowy, wyciąg narciarski, stok praktyk narciarskich dla dzieci i początkujących, park snowboardowy, sklep sportowy, wypożyczalnia nart i snowboardów, szkoła narciarska i snowboardowa, oraz restauracje, bary. Nasi goście z uroków zimy, ze śniegu wysokiej klasy, mogą cieszyć się w łagodnej temperaturze, tylko -1°C, codziennie w godz. 10:00 – 23:00. Do dyspozycji gości są sauny, boisko carlingowe, tor bowlingowy i wiele innych atrakcji.

Zdjęcia: Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Alpincenter, czyli narty pod dachem, NIEMCY
Wittenburg, Pojezierze Meklemburskie, Alpincenter, czyli narty pod dachem, NIEMCY


Długość stoku wynosi 330 m, szerokości 80 m, nachylenie od 10 do 31 procent, jest również strefa do freestyle: jazda na dętce i funpark. Do naśnieżania używa się armatek śnieżnych. Dla początkujących i dzieci jest stok o długości 90 m i 40 m szerokości, o nachyleniu 10%. Początkujący narciarze korzystają z niebieskiej trasy o nachyleniem 17%. Doświadczeni narciarze najczęściej korzystają z czerwonej trasy, z zejściem do 31%. Na krytym stoku narciarskim spotkałem wiele szkolnych wycieczek i grupy młodzieży przygotowujące się do wypoczynku na śniegu. Instruktorzy narciarstwa i snowboardu zapewniają bezpieczne i szybkie opanowanie zasad w sportach zimowych.
http://www.alpincenter.com/hamburg-wittenburg/de/

Zdjęcia: Zamek w Schwerin, Pojezierze Meklemburskie, Ogród nocą, NIEMCY
Zamek w Schwerin, Pojezierze Meklemburskie, Ogród nocą, NIEMCYPomimo naśnieżania, ratraków, wyciągu, pomimo warunków zbliżonych do prawdziwego stoku i wielkich obrazów ukazujących alpejskie krajobrazy, jest to tylko hala ze sztucznym światłem. W góry jedziemy nie tylko na narty ale też po to by rozkoszować się naturalnymi krajobrazami, by łapać promienie słoneczne. Niestety obecna pogoda, z długą jesienią i bezśnieżną zimą sprawia, że takie narciarskie kombinaty są dobrą alternatywą na krótki urlop, czy weekendowy rodzinny wyjazd, nie tylko dla zapalonych narciarzy i snowboardzistów, ale też dla stawiających pierwsze kroki na śnieżnym stoku.

Zdjęcia

NIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Alpincenter Hamburg-Wittenburg NIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Schwerin / Zamek w SchwerinieNIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Rodzina w AlpincenterNIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Wittenburg / Alpincenter, czyli narty pod dachemNIEMCY / Pojezierze Meklemburskie / Zamek w Schwerin / Ogród nocą

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl