Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Holandia - Delft > HOLANDIA


Przystanek - Margo Przystanek - Margo Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie HOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / DelftDelf, według niektórych przewodników jest jednym z najpiękniejszych holenderskich miast, a swoją popularność zyskało dzięki ceramicznym wyrobom, produkowanym tu już od XVII wieku. To typowe dla Holandii miasto, z piękną starówką poprzecinaną licznymi szerokimi kanałami i starymi kamienicami.

Stare miasto jest niezbyt rozległe i świetnie nadaje się na popołudniowy spacer. Na pokaźnym rynku mieści się Nowy Kościół wybudowany w stylu gotycki ze strzelistą ponad 100 metrową wieżą. Naprzeciwko kościoła zlokalizowany jest piękny renesansowy ratusz miejski. Cały rynek otoczy jest głównie ceglanymi kamieniczkami w typowo holenderskim stylu, w których mieści się wiele kawiarenek i sklepów z pamiątkami.
Fajans delficki w czasach swojej świetności (1650 – 1750 rok) był odpowiedzią na drogą prawdziwą porcelanę importowaną z Chin. Biała porcelana z niebieskimi ornamentami przypadła holendrom do gustu na tyle, że delficki fajans przez długi czas zdobiony były takimi samymi motywami. Dopiero w późniejszym czasie zaczęto dekorować go motywami niderlandzkimi. Do naszych czasów przetrwała zaledwie jedna fabryka, która początki swojej działalności datuje na XVII wiek. Podczas naszego spaceru natknęliśmy się na wiele ciekawych elementów wykończonych fajansem takich jak parkomat czy latarnia.

Zapraszam do zapoznania się z całą relacją naszego pobytu w Holandii i większą ilością zdjęć na stronie : http://przystanekmargo.blogspot.com/search/label/Holandia

Zdjęcia

HOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / DelftHOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / DelftHOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / DelftHOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / DelftHOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / Delft

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl