Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:HOLANDIA

Liczba wyszukanych artykułów: 29

HOLANDIA / Den Haag / Scheveningen / Scheveningen Beach
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 636

Arek i Kamil Tygodniowy wyjazd do Holandii

HOLANDIA / Limburgia / Maastricht / Maastricht, centrum
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1351

longin1974 Sprowokowany nieco przez Tearose postanowiłem opisać krótko wypad do Holandii. Gdy mówimy Holandia myślimy Amsterdam, mówiąc Belgia - Bruksela. Ale to stereotypy. Polscy turyści często jeżdżą do bardzo znanych miejsc, a pojawienie się Polaka w mniej znanym miejscu budzi ciekawość miejscowych. Z kolegą postanowiliśmy skoczyć do Maastricht. Dlaczego Tam? Po pierwsze blisko z Ratingen, po drugie piękne miasto u wrót trzech granic, po trzecie miejsce śmierci D\'Artagnana. Mieliśmy jedynie kilka godzin. Jednak wyjazd okazał się strzałem w dziesiątkę.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / Zwolle / Zwolle / Powitanie nowego członka rodziny
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1990

linkalinka Miałam możliwość tygodniowego zwiedzania Holandii: pociągiem (13-15), autobusem (1x), rowerem (ze 130 km), stopem (1x), pieszo. Mimo, że Holandia to 1/8 Polski pod względem wielkości, to nieporównywalnie lepiej ma rozwiniętą sieć pociągową. Pociągi odchodzą co 10-20 min do tych samych miejscowości. I w Holandii to się opłaca, w przeciwieństwie do Polski (gdzie, przepraszam, nic się nie opłaca). Przypomniało mi to Japonię, gdzie pociągi jeżdżą z taką samą częstotliwością jak w Holandii. I jest sposób, by za np.16 E jeździć cały dzień pociągami po Holandii. I woda - jest wszędzie, w postaci urokliwych miejskich kanałów otaczających piękne miasta i miasteczka oraz wijąca się wśród bujnej zieleni pól. Jadąc pociągiem czy rowerem, można z dwóch stron mieć wodę.

ANGLIA / Londyn / Tamiza / Tower Bridge
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1050

igebski Ostatnia część relacji z rejsu \\\"Magellanem\\\". Tym razem odwiedzamy Francję (Honfleur, Rouen), Anglię (Londyn i Tilbury) oraz Holandię (Amsterdam).

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

SZKOCJA / Orkady / Ring of Brodgar / Kamienne kręgi
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1235

igebski Relacja z rejsu \"Magellanem\" z Amsterdamu przez Orkady i Szetlandy. Zwiedzanie Kirkwall (m.in. kamienne kręgi) i Lerwick

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

HOLANDIA / Amsterdam / Ogrody Keukenhof  / Symbole Holandii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 6095

Antoni Dla wielu z nas Holandia to: wiatraki, Rembrandt, kanały Amsterdamu i, oczywiście, tulipany. Aby wiosną móc podziwiać kwitnące tulipany, należy odwiedzić ogrody Keukenhof, położone pomiędzy Amsterdamem i Hagą, w miejscowością Lisse.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HOLANDIA / Groningen / Muzeum miejskie / Ukwiecony
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3911

Antoni Warto odbyć piękną wycieczkę do miasta Groningen w Holandii, gdzie najpopularniejszym pojazdem jest rower. Może dlatego jedną z popularniejszych sentencji, które zdobią liczne puby jest myśl Alberta Einstaina: \"Życie jest jak jazda na rowerze. Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód\".

inf.praktczne, zdjęcia, linki

HOLANDIA / Holandia Południowa / Wassenaar / Holandia - Park rozrywki Duinrell
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3000

Przystanek - Margo Park rozrywki Duinrell to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi w każdym wieku.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / Holandia Południowa / Scheveningen / Holandia - Scheveningen
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2588

Przystanek - Margo Nadmorski kurort Scheveningen

HOLANDIA / Holandia Południowa / Delft / Delft
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3250

Przystanek - Margo Delf, według niektórych przewodników jest jednym z najpiękniejszych holenderskich miast, a swoją popularność zyskało dzięki ceramicznym wyrobom, produkowanym tu już od XVII wieku. To typowe dla Holandii miasto, z piękną starówką poprzecinaną licznymi szerokimi kanałami i starymi kamienicami.

HOLANDIA / Holandia Południowa / Kinderdijk / Wiatraki w Kinderdijk
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2161

Przystanek - Margo Symbol, który od razu kojarzy się z Holandią to oczywiście wiatraki. Te urocze budowle usiane po całym kraju pełniły bardzo odpowiedzialną funkcję i tylko od ich skuteczności zależał byt lokalnych społeczności.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / Holandia Południowa / Keukenhof / Ogród Keukenhof
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2357

Przystanek - Margo Ogród Keukenhof to atrakcja umieszczana na każdej praktycznie liście TOP 10 HOLANDII. Ten kwiatowy raj poświęcony roślinom cebulowym, a w szczególności tulipanom otwarty jest zaledwie przez dwa miesiące w roku.

inf.praktczne, zdjęcia

2015-05-14

Andy10 Amsterdam-2

HOLANDIA / - / Amsterdam / Amsterdam-2
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2183

Andy10 Witam w części 2 spaceru po uliczkach Amsterdamu –dzisiaj pokaze Wam z zewnątrz Muzeum Narodowe (Rijksmuseum )kanaly ,domy , wszechobecne rowery oraz na koniec słynny plywajacy trag kwiatowy. Zapraszam , Andrzej (Andy10)

inf.praktczne, zdjęcia

2015-05-06

Andy10 Amsterdam-1

HOLANDIA / - / Amsterdam / Amsterdam
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2375

Andy10 Witam ponownie po mojej dlugiej przerwie w prezentacji nowych galerii na tym portalu. Odbylem w tym czasie wiele podrozy po Anglii, Europie, zajrzalem tez do Afryki w miedzyczasie na innym portalu pokazalem 210 galerii (ok 10.000 zdjec) , czas aby podzielic sie z Wami moimi amatorskimi zdjeciami i krotkimi opisami odwiedzanych miejsc kladac nacisk na informacje praktyczne. W kolejne weekendy bede Wam pokazywal po jednej galerii czasem bedzie to seria z jednego miasta i tak w maju zaprosze Was na spacer po Amsterdamie (x4) , w czerwcu po Paryzu (x4) , w lipcu po Brukseli (x4) w sierpniu-po Madrycie (x4) , we wrzesniu -po Florencji (x4), w pazdzierniku po Mediolanie (x4), w listopadzie po Wenecji (x4) a w grudniu po Rzymie-(x4) ,zapraszam i pozdrawiam z Anglii , Andrzej (Andy10).

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

HOLANDIA / - / Zaanse Schans / Holandia w pigułce. Trzydniowy wyjazd na Święto Kwiatów.
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 29365

strong Jeśli lubicie kwiaty,rowery i uporządkowane miasto, to polecamy relację z Holandii ;-) Znajdziecie przydatne informacje i inspiracje na krótką wycieczkę.

inf.praktczne, zdjęcia

HISZPANIA / Catalonia / Barcelona / Eurotrip = Barcelona + Paryż + Amsterdam
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3021

michalstolarewicz.com Kiedy ruszaliśmy w nieznane, świadomi byliśmy tylko kilku faktów: bierzemy po plecaku, namiot, mapę i zaczynamy od Barcelony. Kupiliśmy bilety lotnicze w jedna stronę i to było wszystko, co zaplanowaliśmy. Przez cały czas podróżowaliśmy łapiąc stopa, nielegalnie na autostradach, parkingach dla ciężarówek, stacjach benzynowych i zatrzymywaliśmy samochody, które podwiozą nas od miasteczka do miasteczka. Serdecznie pozdrawiam wszystkich kierowców tirów - w Was jest siła!:) Spaliśmy gdzie popadnie, na plaży, w polu, na lakach, przy autostradzie. Kilkutygodniowe podróżowanie autostopem przez Europę przyniosło nam cala masę bajecznych przygód. Pokonaliśmy setki kilometrów, na naszej drodze stanęło bardzo dużo serdecznych ludzi, którzy swoja dobrocią oraz wielkim sercem pomogli nam w podroży - See more at: http://michalstolarewicz.blogspot.com/p/eurotrip-barcelona-paryz-amsterdam.html

inf.praktczne, zdjęcia, linki

POLSKA / Podbeskidzie / Kozy kamieniołom / Tripowóz
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5088

Tripowóz Wyprawa "Tripowóz jedzie na Zachód" to podróż grupy przyjaciół z Bielska-Białej po Europie w barwnym VW Transporterze T3. W artykule dowiesz się, jak zaczął się projekt Tripowóz i jak będzie wyglądała nasza wyprawa.

droga na miejsce, zdjęcia

NIEMCY / Hesja / Frankfurt / Artystycznie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 2239

Smok-1 Opis kilku sytuacji związanych z liniami lotniczymi, może komuś przydadzą się informacje o sposobach postępowania różnych linii w problemach różnej natury, zdarzających się podczas lotniczych eskapad

inf.praktczne, zdjęcia

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 7242

MarekU Prawie w środku Afsluitdijk mieści się miejsce zwane Breezanddijk. To punkt, z którego możemy podziwiać ogrom grobli zaprojektowanej przez inżyniera Cornelisa Lely.

inf.praktczne, zdjęcia

HOLANDIA / pod Amsterdamem / Zaans / Miele i miele ...
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 3971

dots Wynurzeń kilka na temat mojej pierwszej wizyty w pięknym Amsterdamie. Relacja z przedłużonego sierpniowego weekendu w królestwie rowerów i drewniaków.

HOLANDIA / Ameland (Friesland) / ameland / Ameland
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 8612

filnec Holandia ma 17,5 miliona mieszkańców.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

BELGIA / - / Bruksela / Najgłębszy basen na świecie
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 3726

tkos Na Majówkę wybraliśmy się pięcioosobową grupą nurków. Nie do Egiptu czy Tajlandi, ale do... Beneluksu. Naszym celem były dwa nietypowe miejsca nurkowe. Pierwsze to dawny zbiornik na gaz w Duisburgu, a drugie to najgłębszy basen w Europie czyli Centrum Nemo w Brukseli.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

HOLANDIA / Noord-Holland / Amsterdam / Do Amsterdamu na Matki Boskiej Zielnej
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3367

towPawel Nasza ekipa: 4 osoby, dwa namioty, samochód Skoda Fabia (LPG). Wyjazd: piątek popołudnie, powrót poniedziałek około południa, w domu o 1.00. Termin: długi weekend z okazji święta Matki Boskiej Zielnej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

StaryGolf Czwórka przyjaciół. Razem przetestowali się już rok temu w podróży do Chorwacji, Teraz chcą czegoś więcej. Wspólnie realizują projekt, który pozwoli im zwiedzić niemal całą Europę Zachodnią. Bohaterem wycieczki jest jednak tytułowy VW Golf, który musi zawieźć ich do celu.

zdjęcia, mapy, linki

NIEMCY / Meklemburgia / Morze Bałtyckie / Przygotowania Sunrise on islands 2010 vol.1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 5682

xhakeem34x Preludium do samotnej wyprawy rowerowej Sunrise on islands 2010 - Wyspy Fryzyjskie. Autor: Tomasz Wolak.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 30812

Tomasz Nie wiem jak wyglądały Sodoma i Gomora, nie wiem czym sobie zasłużyły na gniew Jahwe. Pokonane leżą na dnie Morza Martwego i ono jedynie zna tajemnicę miast rozpusty. Amsterdam żyje pełnią konsumpcji i trudno liczyć na boską interwencję. Otoczony rakietami NATO, daleki od styku tektonicznych płyt, bogaty, syty, bezpieczny. Wszystko to zawdzięcza koniunkturze; kanałom, statkom wycieczkowym, wiatrakom i Rembrandtowi. Również prostytutkom – znudzonym dziewczynom, nierzadko bardzo pięknym. Groźba kosmicznej katastrofy powróci nad ranem wraz z bólem głowy i wyrzutami sumienia.

droga na miejsce

HOLANDIA / Amsterdam / Amsterdam / Amsterdam
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 11649

Blaszka Pierwsza rzecz, która zwróciła moją uwagę w mieście, to różnorodność i bogactwo stylów, ubiorów, manier i sposobu bycia. Ogromna tolerancja i chyba już zobojętnienie Holendrów na przejawy skrajnej indywidualności są wręcz przysłowiowe. Przez dłuższy czas nie mogłem się nacieszyć tą masą RÓŻNIE poubieranych ludzi. Czułem się, jakbym przeniósł się nagle z naszych "uniformistycznych" ulic na bal przebierańców...słowem AMSTERADM

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2727, Łączna liczba odwiedzin: 14280790Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl