Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

WIZA DO INDII > INDIE


[fb] Agnieszka Trolese [fb] Agnieszka Trolese Dodaj do: wykop.pl
porady praktyczne

Zdjęcie INDIE / gudżarat / vadodara / indieIndie – wiza. Zanim zabierzesz się za wypełnianie wniosku musisz przygotować:

ważny paszport (czyli taki, którym możesz legitymować się przez kolejne 6 miesięcy),
zdjęcia legitymacyjne (w formie elektronicznej lub wydrukowanych). W punkcie fotograficznym musicie powiedzieć, że zdjęcia będą służyć o wyrobienia indyjskiej wizy – fotograf przygotuje je w odpowiednim formacie.

bilet lotniczy lub rezerwację lotu. Większość linii lotniczych umożliwia zrobienie tymczasowej rezerwacji, która wygasa po 72 h. Czasami za rezerwację pobierana jest kaucja, zwracana jeśli ostatecznie nie zdecydujemy się na lot w wybranym terminie.
Podczas wypełniania wniosku zostaniesz poproszony o wskazanie miejsca, w którym będziesz przebywać w Indiach. Jeśli nie masz jeszcze rezerwacji w hotelu, wskaż ten, w którym prawdopodobnie planujesz się zatrzymać. Po przylocie zawsze można uaktualnić te informacje wysyłając maila.
Wizę można uzyskać na dwa sposoby Korzystałam z obydwu i jeśli Was pobyt nie przekracza 60 dni zdecydowanie polecam ten pierwszy, szybszy i wygodniejszy w obsłudze.

E-VISA – WAŻNA PRZEZ 60 DNI
Wniosek o elektroniczną wizę turystyczną (e-visa) do Indii upoważniającą do wyjazdu na okres 60 dni – wypełnia się, opłaca i wysyła przez stronę https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html klikając na zakładkę w lewym dolnym roku appy online. Po wypełnieniu wszystkich pól, system prosi o opłatę kartą kredytową, a następnie generuje i przysyła e-mailem wizę, którą można ściągnąć w formacie pdf i wydrukować.
E-visę można uzyskać tylko dwa razy w ciągu roku kalendarzowego (liczonego od stycznia do grudnia). Jeśli wybierzecie Tourist visa na jednym zezwoleniu będziecie mogli dwukrotnie wjechać do Indii.
WIZA TURYSTYCZNA WIELOKROTNEGO WJAZDU – WAŻNA DO 6 MIESIĘCY
https://tasteandtravel.pl/2017/12/09/indie-wiza/

Zdjęcia: vadodara, gudżarat, indie, INDIE
vadodara, gudżarat, indie, INDIEWizę na krótsze lub dłuższe pobyty można uzyskać w w centrum obsługi wniosków wizowych zarządzanym przez firmę BLS International Visa Services – Poland, a nie jak w wielu przypadkach w Ambasadzie. Wniosek trzeba wypełnić na stronie https://indianvisaonline.gov.in/visa/index.html klikając w czerwony prostokąt Regular Visa Application i wysłać elektronicznie, a następnie wydrukować i wysłać pocztą lub dostarczyć osobiście do siedziby BLS w Warszawie (Bls International Visa Service, ul. Rejtana 15 lokal 13 piętro 7, 02-516 Warszawa). Pamiętaj, aby przed wysyłką dokumentów zapisać numer wniosku, oraz zrobić skan paszportu. Mogą okazać się niezbędne jeśli będziesz chciał wcześniej uzyskać informacje odnośnie twojej wizy.

Do wniosku należy dołączyć paszport, kopie biletów lotniczych lub rezerwację oraz opłatę w wysokości 258 pln, w formie przekazu pocztowego (panie na poczcie będą wiedziały jak się za to zabrać, wystarczy, że dasz im pieniążki i adres odbiorcy, czyli firmy BLS). Wysyłamy, dostarczamy, czekamy? Ile, nie wiadomo, minimum 7 dni. Jeśli termin płacowego wyjazdu jest odległy, to można czekać spokojnie, jak to w Indiach, taki tutaj nikt nie będzie się śpieszył z przesłaniem wam dokumentów przed czasem. Jeśli lecisz za dwa tygodnie to warto przedzwonić i zaalarmować o takiej sytuacji. Choć odbieralność telefonów jest bliska zeru, to warto próbować, w najgorszym wypadku trzeba skontaktować się z Ambasadą Indii, która na pewno przyśpieszy cały proces.
https://tasteandtravel.pl/2017/12/09/indie-wiza/

Jeśli wybierasz się w podróż z dzieckiem trzeba przygotować dwa wnioski i uiścić podwójną opłatę niezależnie od wieku maleństwa. Maluszek musi posiadać także paszport. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie w jęz. angielskim o odpowiedzialności za dziecko podczas podróży i pobytu za granicą.

Mam nadzieję, że udało mi sie Wam trochę rozjaśnić sprawę, jeśli wciąż macie pytania lub wątpliwości napiszcie do mnie w komentarzach, jak zawsze na wszystkie odpowiem!

Udanej podróży!

Agnieszka

Zdjęcia

INDIE / gudżarat / vadodara / indieINDIE / RADŻASTAN / JAIPUR / MA TAKĄ MĄDRĄ TWARZ

Dodane komentarze

Yakin dołączył
01.01.2017

Yakin 2018-05-03 09:22:01

Cena 258 zł za wizę wielokrotnego wjazdu jest od dawna nieaktualna. Teraz to 534 zł, ale za to można dostać wizę ważną rok raczej bez żadnego problemu.

Zielonamapa.pl dołączył
18.12.2017

Zielonamapa.pl 2017-12-27 16:04:56

"Jeśli wybierzecie Tourist visa na jednym zezwoleniu będziecie mogli dwukrotnie wjechać do Indii."

Jesteś pewna?

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl