Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Pół roku na subkontynencie kontrastów… > INDIE, NEPAL


r.leszcz r.leszcz Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie INDIE / Himachal Pradesh / Manali / BuddaPolroczna wyprawa do Indii i Nepalu

Miesiące przygotowań, wielokrotne przekładanie terminów, walki z biurokracją… W końcu udało się. Lecimy do Indii! Przez następne pół roku będziemy podróżować po tym niezwykłym kraju pełnym kontrastów. Odwiedzimy ośnieżone szczyty Himalajów oraz skąpane w słońcu plaże Kerali i Goa. Przemierzymy na wielbłądach pustynie Rajasthanu i skosztujemy herbaty z plantacji w Darjeeling i Assam. Spróbujemy zanurzyć się w tym niezwykłym koktajlu kulturowym liczącej ponad bilion populacji różnorakich grup etnicznych i religijnych.

Pomysł wyprawy do Indii narodził się dwa lata temu. Wczesną jesienią 2007 roku po powrocie z Wenezueli postanowiliśmy spędzić kolejne wakacje w Azji. Rozważaliśmy także Afrykę, ale koncepcja szybko upadła z powodu znacznie wyższych kosztów. Niestety z różnych powodów nie udało nam się nigdzie wyjechać i ostatecznie wakacje 2008 spędziliśmy w domu. Dzięki temu udało się nam odłożyć więcej pieniędzy i ostatecznie podjęliśmy decyzję, że wyjeżdżamy na rok, z czego pierwsze 6 miesięcy zamierzamy spędzić w Indiach.

Zaraz po wylądowaniu w Delhi, opuszczamy stolicę i udajemy się na północ. Przez dwa miesiące poznajemy kulturę Zanskaru i Ladakhu – śpimy w buddyjskich klasztorach, pijemy herbatę z masłem z Yaka i oczywiście chodzimy po górach. Jeśli tylko siły dopiszą, planujemy trekking z Lamayuru do Padum i dalej do Darchy. Następnie udajemy się do Dharamsali – aktualnej siedziby Dalaj Lamy i rządu tybetańskiego na uchodźstwie.

Stamtąd jedziemy na południe przez Punjab, Rajasthan, Gujarat, Maharashtre, Karnatakę, Goa aż do Kerali i następnie wzdłuż wschodniego wybrzeża aż do Kalkuty. Planujemy także odwiedzić Assam i Sikkim i oczywiście Andamany. Więcej szczegółów na temat tego, gdzie się zatrzymamy i co zobaczymy w poszczególnych stanach spodziewajcie się w miarę postępu w podróży. Nasz plan jest w miarę otwarty, wiele zależy też od budżetu i tego ile pieniędzy wydamy na zorganizowanie trekkingu. Poza tym to przecież Indie, tu nie da się dopiąć wszystkiego na ostatni guzik.

Losy naszej wyprawy mozecie sledzic na stronie: www.nakrancuswiata.com.pl

Zdjęcia

INDIE / Himachal Pradesh / Manali / Budda

Dodane komentarze

r.leszcz dołączył
02.10.2009

r.leszcz 2009-10-08 21:04:53

Dziękujemy i pozdrawiamy z Varanasi :-)

izabella dołączył
10.09.2004

izabella 2009-10-08 15:58:13

Trzymam kciuki i powodzenia!!!!!!! :)

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl