Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Chiny - podsumowanie czyli co warto wiedzieć. > CHINY


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / brak / Klasztor Shaolin / Chiny Shaolin bambusPodsumowanie i kilka rad jak przeżyć w kraju gdzie nie często spotkamy kogoś mówiącego po angielsku.

Trzy tygodnie w Chinach bardzo szybko minęły. Był to nasz najdłuższy wyjazd - miałam więc obawy czy aby się nie znudzimy samym podróżowaniem. W Chinach nie ma jednak szans na nudę. Jest to tak zróżnicowany kraj, że chyba każdy znajdzie coś dla siebie: fanatyczna przyroda i góry, niesamowite zabytki, fascynująca filozofia wschodu, a jak ktoś lubi to też okazyjne zakupy. Wiemy już na pewno że chcemy jeszcze tu wrócić. Czeka przecież jeszcze nie do końca odkryty Pekin , pustynia Gobi i oczywiście Szanghaj ze wspaniałymi ogrodami.
Jeśli ma ktoś ochotę wybrać się z nami - zapraszam. Za kilka miesięcy znowu ruszamy na Wschód!

Uprzedzam też że nie czuje się ekspertem od Chin czy od podróżowania w ogóle. Na tym szacownym portalu jest zapewne więcej osób które mogły by się podzielić swoim bogatym doświadczeniem. Mam jednak nadzieje ta garść informacji zaciekawi tych, którzy chcą się do Chin wybrać. Przecież chyba po to został stworzony ten portal - o podróżach i dla podróżników.
Po trzech tygodniach w Chinach pewne rzeczy już nam spowszechniały ale na początku niewątpliwym zaskoczeniem jest...

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


Pomocne
- Warto sprawdzić sobie rozkład pociągu na rozkładzie pod adresem:
http://www.travelchinaguide.com/china-trains/

Szczególnie w Chinach warto mieć przewodnik z nazwami miejscowości napisanymi po chińsku, a w poruszaniu się po mieście ułatwi jeśli poprosimy na recepcji w hotelu o napisanie na kartce po chińsku miejsca do którego chcemy dotrzeć.

I mała dygresja na koniec - wyjeżdżając do Chin warto zapoznać się z ich historią - to co przeszli mieszkający tam ludzie jest naprawdę niesamowite. Myślę, że trzeba zawsze o tym pamiętać żeby tragicznej historii tego narodu nie przesłonił nam błyszczący kapitalizm, który tam zobaczymy.

Zdjęcia

CHINY / brak / Klasztor Shaolin / Chiny Shaolin bambusCHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Zakazane Miasto na czerwonoCHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin CHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin zaułek w hutongachCHINY / brak / Wielki Mur / Chiny Wielki Mur - nagranie teledysku - chińska Doda? ;)CHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Pałac Letni ozdobny dachCHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Pałac Letni Wzgórze DługowiecznościCHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Pałac Letni kolejny zachwycający dach CHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Pałac Letni gimnastyka?CHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Świątynia NiebaCHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin Pałac Letni CHINY / brak / Pekin / Chiny Pekin KonfucjuszCHINY / brak / Klasztor Shaolin / Chiny Shaolin fantastyczne góry z chińskimi wygodamiCHINY / brak / Klasztor Shaolin / Chiny Shaolin góryCHINY / brak / Xian / Chiny Xian ptaszki w parkuCHINY / brak / Xian / Chiny Xian kaligrafia w parkuCHINY / brak / Xian / Chiny Xian klatka przy murze Wielkiego Meczetu

Dodane komentarze

marta dołączył
07.12.2009

marta 2011-09-14 15:45:26

Zgadzam się w 100% z powyższym! Mam nadzieję niedługo tam wrócić.. :)

Przydatne adresy

tytuł licznik ocena uwagi
Pekin świętuje 380 Niesamowite i zarazem straszne zdjęcia z obchodów święta republiki w Pekinie.
Pokaz laserów i świateł w Hongkongu 172 Symfonia Świateł chyba największy na świecie pokaz świateł i muzyki.
Hotel Nana w Yangshuo 109 Nie tani hotel... Ale jaki klimat ;)
Xian Shuyuan Youth Hostel 316 Sympatyczny hostel w Xian - co najważniejsze w recepcji mówią po angielsku ;)
Chiny 2009 213 Bardzo fajna relacja z podróży - Kolej Transsyberyjska, Moskwa, Mongolia i Chiny

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl