Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

ETNICZNE GUIZHOU I BARWY YUNNANU > CHINY


fotoel fotoel Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie ETIOPIA / Dolina Omo / Arbore / ArboreTo niezwykła wyprawa do malowniczej prowincji Yunnanu i Guizhou, które tworzą niezwykłą mozaikę etniczną południowego zachodu Chin. Trasą wiodącą przez ośnieżone szczyty i spektakularne tarasy ryżowe. Dotarłem do wiosek gdzie czas się zatrzymał dla mniejszości Ludu Miao, Dong i Yao. Tam naprawdę docierają tylko nieliczni.

Lijiang
To stare malownicze miasto liczące ponad 800 lat historii leżące na wysokości 2500m w północnym Yunnanie. Jest labiryntem wąskich uliczek i kanałów. Ulice wyłożone są kostką brukową, zaś nad kanałami poprzerzucano kamienne mosty. Żywe są tu też wielowiekowe tradycje i stroje w które na co dzień ubrana jest miejscowa ludność. Z Lijiangu rozciąga się wspaniały widok na Śnieżną Górę Nefrytowego Smoka 4506 m n.p.m. W okolicach są turkusowe jeziora i wspaniałe wodospady z niezwykłymi tarasami.

Zdjęcia

ETIOPIA / Dolina Omo / Arbore / ArboreCHINY / Guizhou / Yangshuo / Fisherman from Yangshuo

Dodane komentarze

hightravel dołączył
24.03.2008

hightravel 2009-05-11 21:10:27

czekam z niecierpliwoscia !:)))

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2022 Globtroter.pl