Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Chiny - Pekin, Wielki Mur i trochę o podróżowaniu paciągami w Chinach > CHINY


kasai kasai Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie CHINY / brak / Wielki Mur / Chiny Wielki MurPojechaliśmy do Chin w 5 osób na trzy tygodnie we wrześniu 2009r. W tej relacji chciałam zawrzeć możliwe dużo praktycznych i przydatnych informacji. Zupełnie zrezygnowałam z podawania rzeczy które i tak można przeczytać w przewodnikach. Nie znaczy to że nie zachwyciła mnie i nie rzuciła na kolana historia i architektura Chin. Chiny zachwyciły mnie do tego stopnia że w przyszłym roku na pewno tam wrócę. Pierwsza część relacji to 6 dni w Pekinie.

W samolocie wraz ze wschodem słońca pokazał się widok na stepy Mongolii, pustynię i wreszcie Wielki Mur - i już zaraz jesteśmy w Pekinie. Na lotnisku przekonujemy się, że problem wszelkiego rodzaju grypy traktuje się poważnie - obsługa w maseczkach, deklaracja o stanie zdrowia, w tym odpowiedzi na tak skomplikowane pytania jak: "czy spotkałeś w ostatnich 7 dniach kogoś kichającego?", czy "na którym miejscu w samolocie siedziałeś?". Potem jeszcze pieczątka do paszportu i... jesteśmy w Chinach!!
Zaczynamy od wymiany części dolarów na juany - w dwóch punktach bankowych kurs podobny... ale uwaga: wyraźna różnica w prowizji. Z lotniska do centrum Pekinu docieramy kolejką - do stacji DONGZHIMEN - a potem metrem w okolice hostelu. Mamy rezerwacje w Sunrise Hostel - w hutongach w okolicach Zakazanego Miasta. Hostel był otwarty ledwie kilka miesięcy przed naszym przyjazdem - na miejscu tylko potwierdziły się dobre opinie wpisywane na Hostelworld.com, potem poznaliśmy też bardzo sympatycznego właściciela. Na miejscu internet, bardzo dobre śniadania i pokoje bardzo ok. My mieliśmy pokój 6 osobowy i łazienkę na korytarzu. Dwójki mają łazienki w pokojach.
Już pierwszego dnia zaskoczyły nas odległości - tu jest wszędzie daleko! To nie miłe miasteczka europejskie gdzie wszystko jest w zasięgu 'spacerowym'. Jest też bardzo czysto - ulice aż lśnią, a i tak jedzie maszyna i czyści.
Plany na dziś to zdobyć bilety do Pingyao - czyli kolejnego miejsca na trasie naszej wycieczki. Docieramy na dworzec główny i po krótkim poszukiwaniu znajdujemy właściwe kasy biletowe.
Tu należy się krótkie wyjaśnienie zawiłości kolejowych...

Więcej smaczków, ceny, szczegóły i praktyczne informacje znajdziecie na naszym blogu - zapraszam wszystkich prawdziwych podróżników:
http://kasai.eu/tag/azja/


PEKIN ZAKUPY 1Y = 0,4 zł
- kolejka z lotniska 25Y - ale podobno można taniej autobusem
- Zakazane Miasto 60Y
- Pałac Letni 30Y wstęp do Parku
- Świątynia Nieba 35Y (bilet na wszystko oprócz muzeum instrumentów)
- Świątynia Lamaistyczna - 25Y w tym płytka
- taxi na dworzec 32Y
- bilety do Luoyang 185Y (cena jest uzależniona od wysokości łóżka - na górze są najtańsze)
- Wielki Mur Badaling - 45Y
- przejazd autobusem miejskim 1Y- 2Y
- autobus do Badaling Wielki Mur 12Y
- metro 2Y
- pranie w hostelu 15Y za kg
- pałeczki 10-20Y (albo i więcej)
- herbata jaśminowa w kulkach 50g - 28Y
- pierożki w restauracji 12 Y
- piwo w restauracji 10 - 20 Y
- kurczak z warzywami itp w restauracji ok 30 Y
- kawa na wynos 18 Y
- mała woda mineralna 2-3 Y
- bułeczki 6-8 Y
- 1 litr zielonej herbaty 5,40 Y
- twister w KFC 8Y

Zdjęcia

CHINY / brak / Wielki Mur / Chiny Wielki Mur

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl