Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

W Drogę > INDIE


benbm benbm Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Początek

W 1971 roku wędrowałem przez hałdy do szkoły górniczej na Nikiszowiec ,a raczej na Wihelminę .Wiedziałem że będę górnikiem .Po kopalni miał biegać Skarbnik,utopce i inne stwory ,ale gdy rozpoczołem pracę ,wszystkie te baśniowe postacie ,zniknęły .Zastąpiły je kombajny ścianowe ,ściany zmechanizowane ,taśmociągi ...kurz i pył i hałas przegoniły wszystkie legendy .W mojej kopalni byłem szczęśliwy przez 27 lat .Aż pewnego dnia wszystko się zmieniło .Miałem wypadek po którym wylądowałem w szpitalu -najpierw w jednym ,potem w drugim i kolejnym .Straciłem wzrok w jednym oku i przestałem słyszeć na jedno ucho ,do pracy już nie wróciłem ,a moje życie stanęło na głowie . Aby sobie z tym wszystkim poradzić ,ruszyłem w daleką podróż -bez znajomości języka ,bez przewodników i map .Trafiło na Indie .Ta szaleńcza wędrówka zupełnie mnie zmieniła .Od tamtego czasu uczę się angielskiego przeczytałem setki książek i przejechałem połowę kuli ziemskiej Gdyby w 1971 roku ktoś powiedział że będę przemierzał pustynie ,dżungle czy pola lodowe ,pomyślał bym że go dupęło i nie ma po kolei w głowie .A tu proszę .... Zapraszam w podróż przez mój świat widziany jednym okiem . Mam nadzieję że barwny .W miarę wolnego czasu postaram się czytelnikom Globtrotera opisać

Dodane komentarze

lena13 dołączył
14.09.2010

lena13 2010-11-26 12:28:29

przysłowie mowi ze nie ma złego, żeby na dobre nie wyszło...m 27 lat pracy górnika to dosyć, należały już Ci się podróże po świecie... życzę dobrego zdrowia.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 2010-09-20 14:08:24

Pozytywnie zakręcony facet, powodzenia !!!. Polecam jeszcze Ameryke Południową, USA i Uzbekistan, bo chyba nie byłeś...

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl