Forum dyskusyjne


Franco Kilonzo safari Diani Beach Mombasa

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Przwas doł±czył
02.02.2018

Przwas 09:48 | 02.02.2018

Witam, niedawno razem z żoną, córką i dwójką znajomych wróciliśmy ze słonecznej i pięknej Kenii. Wcześniej nie udzielaliśmy się na forach. Tym razem z uwagi na osobę Franco Kilonzo postanowiliśmy podzielić się wrażeniami. Organizację wycieczki rozpoczęliśmy kilka miesięcy wcześniej. Zdecydowaliśmy się na przelot charterowy w Warszawy do Mombasy z TUI (jedyny bezpośredni lot z w miarę atrakcyjną ceną). Safari chcieliśmy wykupić na miejscu, a z forum globtrotera dowiedzieliśmy się o Franco. Rzeczywiście jest on niesamowity. Bardzo szybko, wyczerpująco i precyzyjnie odpowiada na maile. Opisuje co nas czeka na miejscu i wszystko to co ustaliliśmy w 100% się sprawdziło. Ponieważ przylatywaliśmy w nocy (ok. 23) nie chcieliśmy tracić czasu i pieniędzy na przejazd do Diani do hotelu (może zając kilka ładnych godzin biorąc pod uwagę kolejki do przeprawy promowej w Mombasie). Poprosiliśmy Franco o zorganizowanie noclegu w pobliżu lotniska, przedstawił nam kilka propozycji - wybraliśmy Jambo Hotel. Następnego dnia przyjechał razem z kierowcą Paulem i ok. 6:30 wyjechaliśmy do Tsavo East. Zaplanowaliśmy 4-dniowe safari - Tsavo East, Tsavo West i Taita Hills. Ustalenia z Franco obejmowały pokrycie wszystkich wydatków związanych z safari (wstępy do parków, koszty 3 noclegów z wyżywieniem, przejazd z lotniska do hotelu i powrót z safari do Diani Beach do Baobabu). Kierowca Franco Paul okazał się b. dobrym kierowcą, przewodnikiem i fajnym towarzyszem podróży. Chciał nam jak najwięcej pokazać i dzięki niemu plan safari z nawiązką zrealizowaliśmy. Zobaczyliśmy b. dużo zwierząt, ptaków – Paul je wyszukiwał i na bieżąco nam o nich opowiadał. Dobry kierowca i przewodnik jest b. ważny, ponieważ spędza się z nim kilka dni non stop. Nocowaliśmy w Lion Hill Lodge, Ngulia Lodge, Sarova Salt Lick Lodge. Wszystkie godne polecenia. Po safari z Taita Hills przejechaliśmy do Baobabu w Diani – transfer trwał około 8 godzin. Franco spisał się na medal. Każdego dnia dzwonił do Paula i rozmawiał z nami na temat safari – czy jesteśmy zadowoleni, czy nie potrzebujemy czegoś. Zresztą prawdziwy szok przeżyliśmy w Polsce w drodze na lotnisko, ponieważ w pewnym momencie przedzwonił do nas … Franco, porozmawiał z nami, poinformował, ze wszystko gotowe i będzie czekał na nas na lotnisku. Tak też było. Na safari mieliśmy nawet dostęp w czasie przejazdu w parkach dostęp do Wifi w samochodzie!!! Przez kilka dni pobytu w hotelu zdecydowaliśmy się na przejazd z Franco na lotnisko. I znowu punktualnie o umówionej godzinie przyjechał po nas i przetransportował nas do Mombasy. Myślę, że dzięki Franco zobaczyliśmy o wiele więcej niż na wycieczce z hotelu, mogliśmy zaplanować dokładnie to co chcieliśmy i zostało to zrealizowane.


Ogutu Safari doł±czył
25.03.2018

Ogutu Safari 21:24 | 25.03.2018

Je¶li kto¶ wolałby komunikować się w języku polskim, zapraszamy na nasz± stronę na facebook lub przez mail: office@ogutusafari.com


yolandak doł±czył
15.04.2018

yolandak 19:35 | 15.04.2018

Jestem na etapie przygotowania do wyjazdu do Kenii i informacja na temat 4 dniowej wycieczki organizowanej przez biuro Franco bardzo mnie zainteresowała. Wybieramy się w cztery dorosłe osoby i chcieliby¶my przygotować finansowo. Czy byłby¶ na tyle uprzejmy i mógł podać nam koszt tej wyprawy.
PozdrawiamStrefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], ję¶li jeste¶ nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl s± prywatnymi opiniami osób korzystaj±cych z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialno¶ci za tre¶ć opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z pogl±dami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie w±tpliwo¶ci prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie tre¶ci reklamowych jest zabronione.

Jak dodać w±tek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy w±tek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). S± one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzaj± go wielokrotnie. Ciateczka mog± też stosować współpracuj±cy z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl