Forum dyskusyjne

Szukam towarzysza do Afryki styczeń 2019

kategoria podróże po świecie

kraj Kenia

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 20:04 | 10.06.2018

Witajcie!
TOWARZYSZ / TOWARZYSZKA PODRÓŻY POSZUKIWANI!!!
Chciałabym wyjechać zimą do Czarnej Afryki, byłby ktoś chętny? Jakieś trekkingi, safari, aktywnie raczej czas bym spędzała :) Ktoś chętny na taką wyprawę?
Z tego co sie orientowałam, to budżet ok. 15000 zł na 3 tygodnie powinien wystarczyć :)
Kierunek jeszcze nie sprecyzowany, ale myślę o Kenii, Tanzanii, Madagaskarze :D

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 22:34 | 10.06.2018

Też rozważam taką opcję zimą. U mnie zależne jest to czy dostanę bilety na lot w dobrej cenie :)
Byłam już w czarnej Afryce lecz chętnie jeszcze raz bym pojechała na dłuższe safari.
Znam takie ceny. Już raz z tą osobą/biurem byłam.
7 dni Lodge Safari- US$ ok 1,820
7 dni Camping Safari- US$ ok 1,260
8 dni Camping Safari- US$ ok 1,460
8 dni Lodge Safari- US$ ok 2,160

Oczywistą oczywistością jest, że jeszcze czekają na napiwki.
Zapłata za pracę kucharza bywa, że jest obowiązkowa. Kierowca mówi by się złożyć na niego, odchodzi i czeka aż goście się złożą.

I chyba tu moja podróż mogłaby się skończyć.
Jeszcze raz wypoczynek na Zanzibarze dla mnie jest mało atrakcyjny. Są bliżej podobne miejsca.
Jednocześnie warto wiedzieć, że w tym roku na Zanzibarze na razie ponoć tylko w mieście uaktywnił się wirus chikungunya.
Pozdrawiam.

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 11:09 | 11.06.2018

Lolanthe, dzięki za odpowiedź :)
A co myślisz o Etiopii? Odwiedzić plemiona południa w dolinie rzeki Omo a później pojechać do Kenii / Tanzanii na safari?

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 21:37 | 13.06.2018

Szukałam, gmerałam i czym więcej czytałam, tym bardziej napalałam się na Etiopię, głównie chodziło mi o dzikie plemiona doliny rzeki Omo.

Towarzysza/towarzyszki nie znalazłam, ale znajomi polecili mi ofertę: www.wojazemarzen.pl/na-czarnym-ladzie 

Czy ktoś by na taki plan reflektował? Chętnie podzielę z kimś miłym pokój :D:D:D

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 00:10 | 20.06.2018

A te hotele z łazienką to w jakich miejscach mają być?

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 12:03 | 20.06.2018

Ok, sama sobie poszukałam.
Jest to kraj brudu i wszelkiego rodzaju chorób, bakterii itp.
Ale niektórym udaje się to przeżyć.
Ceny.
Lot bez problemu w tym terminie znalazłam za 2450zł.
Na miejscu są biura które organizują takie wyprawy w różnym terminie: 7 dni lub więcej.
Napisałam do nich jaka jest cena tych wypraw.
Mój "nos" turystyczny podpowiada mi, że będzie znacznie taniej włącznie z tym czego nie obejmuje cena organizatora.

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 22:13 | 20.06.2018

Na pewno taniej, ale nie wiem, czy udałoby mi się wszystko samej ogarnąć... Czy orientujesz się jaka byłaby cena tych miejscowych biur? Jak myślisz, jaki byłby koszt takich 3 tygodni w Etiopii i Kenii, łącznie z tymi plemionami i safari? Ja jakiś czas temu patrzyłam na oferty safari, ale ceny były bardzo wysokie...

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 23:08 | 20.06.2018

Czy interesuje Cię Etiopia północna i południowa?
Czy tylko jedna południowa (dolina omo)?

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 23:11 | 20.06.2018

Teraz tylko południowa, wolę ludzi niż zabytyki :) No i safari

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 18:12 | 22.06.2018

Wyjazd do Etiopii podoba mi się. Trochę dzięki Tobie wzięłam ją pod uwagę.
Dziękuję.

Mój plan obejmuje i północ i południe.
Przyjazd do Addis - odpoczynek - trochę zwiedzenie miasta.
Lot do Bahyr /lot w tą stronę, w Etiopii jest dużo lotnisk/ - parę dni zwiedzania
Chętnie Mekelie - Depresja Danakil, ale....
..... czas na coś tam ....
Lot do Arba - dolina Omo, trochę ludy, trochę park. Jeszcze zobaczę. Może bardziej park a jakiś 1-2 max 3 wioski. Dziś te ludy Etiopii to czysta komercja.
Lot do Addis ....
Chętnie odpoczynek w fajnym hotelu z basenem na 3 noce.
Powrót.

Kenia, już raczej nie, gdyż w Etiopii jest już safari.

Zadałam w paru miejscach pytanie o ceny lokalnych wycieczek.
Pewnie muszę dodać tu i tam dzień na szukanie przewodników na miejscu.

Pewnie nie przekroczę budżetu z proponowanej przez Ciebie wycieczki i więcej zobaczę a mniej się zmęczę.

Rozważam lot air etiopian bo potem są zniżki na loty wewnętrzne i niektóre wycieczki.
Pozdrawiam.

Afryka 2019 dołączył
10.06.2018

Afryka 2019 23:40 | 22.06.2018

Deprasja Danakil fajna sprawa, ale to juz innym razem :) Też na początku chciałam sama sobie zorganizować ten wyjazd, ale nie wiem, czy duzo taniej by mnie wyszło, a nie za bardzo mam czas na planowanie, poza tym to jednak "dziki kraj" :) I dla mnie duzym plusem jest Kenia, takiego safari w Etiopii chyba nie ma (my bedziemy mieli rejs po jeziorze Chamo, tam sa krokodyle i hipopotamy, marabuty, ibisy) :)

A w jakim terminie sie wybierasz? Może się gdzies spotkamy po drodze ;)

Lolanthe dołączył
29.04.2018

Lolanthe 15:36 | 23.06.2018

Marzy mi się za przyzwoite pieniądze bilet w styczniu. Może udałoby zobaczyć
Boże Narodzenie.
E Etiopii też organizują safari w parkach. Czy uda się zobaczyć Wielką 5?
W Tanzanii lwy widziałam z daleka. Dobrze, że mam mocniejszy obiektyw to trochę przybliżyłam.
Natomiast krajobrazy są podobne ale rozumiem chęć safari w Kenii.
Niebezpieczny kraj.
Jak czytam nasze wieści (mąż zabił żonę, żona męża, rodzice dzieci, nastolatki wbijają widelec w ptaka i przyklejają go do ściany, psy od lat w ciężkich krótkich łańcuchach) to zastanawiam się czy ten niebezpieczny kraj to właśnie ten w którym żyję?
Depresję Danakil zwiedza się w asyście wojska i policji. Przewodnicy wycieczek mają kontakt z bazą. Też dbają o to byśmy wrócili cali i żywi - wypadki, mordy powodują, że oni nie mają dochodu.
Ostrożność i umiar, dopasowanie się do ich przekonań na pewno jest wskazane.
Wg mnie Tanzania i Kenia to też dziki kraj. I tu i tam jesteśmy dla nich chodzącymi bankomatami :) W Etiopii bardzo kradną i to małe dzieci. Na Zanzibarze w ich świętym dniu (piątek) też dzieci chciały mnie okraść. Zrobiły to bardzo fachowo. Otoczyły, szturchały, zadawały różne pytania z różnych stron a malutki fachowiec rozsunął suwak w nerce...
W Polsce też w ten sposób kradną.
:)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl