Forum dyskusyjne

Wrzesień Chiang Mai i Mae Hong Son

kategoria podróże po świecie

Zaho dołączył
30.07.2018

Zaho 23:22 | 30.07.2018

Cześć,

W połowie września planuję wybrać się na 10-12 dni do Centrum Medytacji w okolicach Mae Hong Son (Wat Pa Tam Wao).

Przylot do Bangkoku, następnie samolotem do Chiang Mai oraz busem do Mae Hong Son. W sumie jestem już zdecydowany ale zastanawiam się nad bezpieczeństwem takiej podróży. Szczególnie fragmentu Chiang Mai -> Mae Hong Son oraz pobytu w Centrum podczas pory deszczowej we wrześniu. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tamtego rejonu w analogicznym okresie?

Pozdrawiam
K.

Kajka dołączył
21.11.2016

Kajka 22:34 | 31.07.2018

Bry!

Byłam tam niedawno - aczkolwiek w porze suchej, więc o pogodzie nie porozmawiamy -(
Przy zachowaniu zasady dostosowywania się do otoczenia, nie jestem w stanie zauważyć zagrożeń podczas takiej podróży. No, jest, zakochasz się w tej części Tajlandii ... Na pewno bezpieczniej, niż w Europie, a jednocześnie urokliwie ....
Najkrótsza droga z Chiang Mai do Mae jest osławioną drogą 762 zakrętów. Nie lekceważ tego - droga wtapia się w góry, zakręty są bardzo ostre. Większość samochodów zatrzymuje się po drodze, bo pasażerowie nie dają rady ... Nawet są wyznakowane miejsca dla tych z pilną potrzebą ... Jeżeli uda Ci się usiąść obok kierowcy, żeby widzieć drogę - powinieneś wyjść z tego cało. Alternatywą jest też dojazd dłuższą drogą, przez Khun Yuam.

Możesz napisać coś więcej o tym Centrum Medytacji?

Wspaniałych chwil życzę
Kajka

kajkaikokosz.pl/zlotytrojkat/ 

Zaho dołączył
30.07.2018

Zaho 23:11 | 31.07.2018

Cześć!

Dzięki za informacje! :) W sumie faktycznie nie podałem nazwy - chodziło mi o buddyjski klasztor Wat Pa Tam Wua Forest Monastery (watpatamwua.com).  Głównie Vipassana i Mindfulness. Nie mają strasznie restrykcyjnych reguł jak w innych klasztorach. Co było dla mnie bardzo ważne - można przyjechać na mniej niż 10 dni (10 dni to maksymalna długość pobytu). Ja niestety mam do dyspozycji tylko 11 z czego 4 praktycznie spędzę w podróży.

Natknąłem się na niego przypadkowo przeczesując internet i od razu postanowiłem, że to jest to miejsce - podświadomie podjąłem decyzje od razu, świadomość musiała tylko chwilę do niej dojrzeć :)

Zarezerwowałem już sobie lot z Bangkoku do Chiang Mai (Tai Lion Air). Z Chiang Mai zamierzam się dostać do Wat Pa Tam Wua busem Prem Pracha. Czytałem o tych 762 zakrętach :) Alternatywą był bezpośredni lot z Bangkoku do Mae Hong Son z Nok Air. Niestety jak zobaczyłem, że lot realizowany jest na samolocie ze śmigłami (ATR 72-500) to się trochę przeraziłem i stwierdziłem, że bus będzie najbezpieczniejszym z najniebezpieoznieszych środków lokomocji ;)

Teraz w sumie nie wiem czy dobrze zrobiłem: 1:50h strachu vs 5:50h ;)

Pozdrawiam
K.

Kajka dołączył
21.11.2016

Kajka 15:43 | 01.08.2018

Fajne miejsce :) Ciekawa jestem Twoich wrażeń po powrocie.

Droga nie była niebezpieczna w porze suchej - krótkie odcinki prostej nie pozwalają się rozpędzić, a przepaści przysłonięte są roślinnością. Problemem może być tylko choroba lokomocyjna.
Ludzie jeździli z wyczuciem, przez 2000 km widzieliśmy tylko jedno niegroźne wypadnięcie z trasy - ale to w wyższych partiach gór.

miłego
Kajka

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl