Forum dyskusyjne

Tajlandia która wyspa na Boże Narodzenie

kategoria podróże po świecie

tomsu dołączył
26.04.2018

tomsu 03:54 | 18.10.2019

Cześć!

Przeszukałem już milion wątków dotyczących najlepszego miejsca na plażowanie i nadal nie jestem w stanie podjąć decyzji, dlatego proszę o pomoc.

12-29 grudnia będę w Tajlandii z narzeczoną i generalnie plan wycieczki mamy, ale brakuje nam pomysłu na właściwą wyspę. Chcemy odpocząć przez 5 dni na plaży. Ze wstępnego planu wynika, że będzie to od 20 do 25 grudnia.

Czego szukamy? pięknych plaż i miejsca, w którym będzie można coś robić wieczorami. nie koniecznie chodzi o imprezy, ale jakiś nocny targ, walking street, fajne puby.

Rok temu byliśmy w Tajlandii. Nocowaliśmy na Railay i na Koh Lipe (stąd nasze oczekiwania wobec wysp są wysokie :) ) i chcemy teraz spróbować jakiegoś nowego miejsca

Myśleliśmy o Koh Samui i Koh Phangan, ale z tego co czytałem, to ten grudzień jest tam jeszcze pod znakiem zapytania.

Z kolei patrząc na zdjęcia wysp po tej "dobrej stronie", np. Koh Lanta to wydaje nam się, że te plaże są strasznie zwykłe i po pobycie na Koh Lipe będziemy rozczarowani.

W związku z powyższym chciałbym prosić o pomoc w wyborze wyspy. Czy może nie bać się Koh Samui i tam się zatrzymać, a może lepiej jednak wrócić znowu na Koh Lipe? Jakie są Wasze pomysły?

[fb] Krzysztof Tomaszewski dołączył
25.04.2016

[fb] Krzysztof Tomaszewski 07:22 | 18.10.2019

Cześć!

Jeśli szukasz czegoś gdzie powinno nie być tak gęsto jak na innych wyspach to może Koh Kood ewentualnie Koh Mak - niestety o ile pamiętam do Trat nie latają żadne w miarę tanie linie. W kategoriach najpiękniejsze to może Koh Kradan albo Koh Mook i Koh Ngai.

tomsu dołączył
26.04.2018

tomsu 14:00 | 18.10.2019

Dziękuje za wiadomość.

Punktem rozpoczęcia wycieczki na wyspy będzie Krabi. Wyspy, które Pan polecił są dosyć daleko od tego miejsca.

Czy jakieś ładne wyspy bliżej Krabi są godne polecenia i pięknych widoków?

Jak to ko Samui może wyglądać w tym okresie grudniowym?

jamaj dołączył
24.01.2011

jamaj 22:40 | 07.11.2019

Witam Odwiedziłem Tajlandię już 6 razy i byłem na kilku wyspach i muszę przyznać że po Koh Lipe (tam byłem za pierwszym razem i poprzednim roku) strasznie ciężko to przebić, zwłaszcza jak mieszka się na sunrise beach. Szerze to nie znalazłem przynajmniej w Tajlandii, jedyne co nas zadowoliło to Botle beach na Koh Phangan. Jednak ma ono swoje plusy i minusy, mała ilość ludzi zwłaszcza w porze deszczowej, na plażę można dostać się łódką 15min lub 4x4 20 min, można próbować skuterem jak jest sucho ale ani to bezpieczne ani przyjemne w upale, rankiem pustki na plaży, później przypływają na nią jedno dniowi turyści i odpływają o 15 tej, plaża jest przepiękna, woda czysta, piasek super w zachodniej części kamienista. Na minus zdecydowanie ograniczenie się do praktycznie dwóch restauracji, jedna trochę z Europejszczona druga Tajska z naprawdę dobrym jedzeniem, są jeszcze trzy ale jakoś nie zasługują na moje uznanie. Ciężko o wypad na nigcht market ale można zorganizować przejazd na miejscu bez problemu, warto zabrać z sobą zapasy żeby mieć coś w lodówce pod rękom, sklepu nie ma. Jak dla mnie to reszta Phangan to lipa chyba że lubicie Kite, poczytajcie może Wam przypasuje to jest raczej plaża na totalny reset i chil. Pozdrawiam i miłego wypoczynku. A zdecydowanie odradzam Koh Lanta.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl