Forum dyskusyjne

Rumunia nie jest taka tania

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

jarko dołączył
18.05.2005

jarko 15:52 | 11.04.2007

Witam !
Byłem w Rumunii ponad miesiąc i stwierdzam ze ten kraj nie jest juz niskich cen ,przekraczaja nie rzadko nasze polskie !!!Wiele produktów jest importowanych więc ich cena jest wysoka.Są konserwy rybne z Polski za około 5 lei( ponad 1zł wiecej niż w Polsce) a absurdem sa szprotki w oleju z Carrefour`a ( jegosz produkcji-polskie napisy tylko mała nalepka po rum.-wiadomo jaka jakość!) za 3,5 leia prawie 4 zł!!!!! Nabial jet również b.drogi.Może i alkohol czy Coca Cola(3,4 leia-2,5litra) jest tańsza ale ogólnie produkty żywnościowe sa porównywalne lub droższe niż w Polsce.Są tanie zamienniki znane z Polski (aro,viva) ale ich produkty sa nikłej jakości -w rumunii sa uwazane za normalne bo cena normalna .Ceny porównywalne a pensje.... te lepszych pracowników fiz. - ok 900zł na niższych stanowiskach nawet 500zł.

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 20:34 | 20.08.2007

Owszem ten kraj juz wkroczyl do Unii Europejskiej a co za tym idzie nabyl wszystkie negatywy w tym takze negatywy cenowe. Jednak w porownaniu do krajow strefy Euro Rumunia jest nadal atrakcyjnym krajem aby spedzic tanio calkiem fajne wakacje.

Pacyfa dołączył
17.09.2006

Pacyfa 21:00 | 20.08.2007

Faktycznie-Rumuni niestety muszą odczuć to co Polacy kilka lat temu - ceny europejskie, płace jeszcze nie...smutne to ale prawdziwe. Niestety również dla turystów, ktorzy nastawiają się na bardzo niskie koszta-ceny rosną...za rok będą jeszcze wyższe, ale cały czas jest to jednak dość tanio w porównaniu z zachodnią Europą !

mvinc dołączył
17.09.2007

mvinc 01:06 | 22.09.2007

No, trochę prawdy w tym jest. Ale miejsca taniochy istnieją :D Proponuję Hotel Saturn nad Morzem Czarnym. Neckerman podaje że 3 gwiazdki +. Rumuni podają że 5 gwiazdek. Ja oceniam na 4. Ale wypasik jak na warunki rumuńskie. W tej chwili oferta ze śniadaniem opiewa na kwotę 342 zł. za 7 dni - polecam, polecam, polecam. Dla zainteresowanych - www.easygo.pl  - Szukać pod Rumunia. Nomen omen z tego co zauważyłem, to nocleg w tym hotelu kosztuje 112 euro za pokój 2- osobowy. Klima w cenia, sejf w cenie, dobra obsługa, a hotelik nie jakieś poczałszewskowski beton!!! Wybudowany w 2006 roku. Kilka fotek na stronie hotelu - www.hotelsaturn.ro  :D

Roberto dołączył
19.08.2007

Roberto 15:48 | 15.02.2009

Ja spałem w namiocie za darmo! Polecam.

matkowka dołączył
30.08.2006

matkowka 13:13 | 18.02.2009

Zgadzam się z Roberto, byłam parę razy w Rumunii i można namiot rozbić wszędzie poza parkim narodowym, chociaż też nikt pewnie niec nie powie - najlepsza opcja. Pokoje wynajmowalismy okazyjnie jak bardzo już potrzebny był prysznic. pozdr

dominik3000 dołączył
15.05.2011

dominik3000 15:58 | 15.05.2011

Szprotki za drogie to nie jadę tam

betov dołączył
11.04.2010

betov 12:39 | 06.07.2011

jak tam z bankomatami i wymiana pieniędzy, muszę zaopatrzyć się w ichniejszą walutę w Polsce czy śmiało mogę jechać i pobierać z bankomatów? co się bardziej kalkuluje wymiana z euro czy bankomat na miejscu?

eliskaa dołączył
30.10.2010

eliskaa 15:33 | 06.07.2011

Witaj:)
Byliśmy rok temu jesienią. Raczej wymienialiśmy euro, czasem trudno było z kantorem, ale w bankach kurs był korzystny i rzadko były dodatkowe opłaty. Kartą płaciliśmy w marketach i na stacjach benzynowych. Raz pobierałam z bankomatu w dużym mieście. Opłaty to zależą w jakim jesteś jesteś banku.
Miło wspominamy Rumunię. A z tym, że nie jest tanio to tak jak wszędzie. W turystycznych miejscowościach drożej.
Pozdrawiam

jasna dołączył
05.05.2012

jasna 14:00 | 06.05.2012

Nie demonizowałabym cen w Rumunii - 2 osoby, 2 tyg. = nieco ponad 2 tys. Byliśmy autem - seicento na gaz. Pole namiotowe z dostępem do przyzwoitej łazienki = od 4 do 10 zł. Shoarma z budki + frytki = 6 zł.
Tydzień spędziliśmy w górach, drugi nad morzem, do Bułgarii poszliśmy na nogach :)

Jakietaniebilety dołączył
20.09.2011

Jakietaniebilety 12:23 | 07.05.2012

Rzeczywiście nie jest jakoś tanio w Rumunii ale też nie jest źle. Najlepiej jest zabrać ze sobą euro bo banki mają podwójne przewalutowanie.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2000 - 2016 Globtroter.pl