Forum dyskusyjne

Rumunia czy Bułgaria

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

[fb] Rafał Filas dołączył
17.05.2018

[fb] Rafał Filas 13:40 | 17.05.2018

Cześć. Od kilku lat jeździmy do Bułgarii. Rumunię widziałem przez okno ciężarówki czy osobówki. Krajobrazy,wioski i mase różnych ciekawych miejsc skłoniły mnie bym za cel w tym roku wybrał Rumunię.
O ile w Internecie mase jest i formacji o urlopach w Bulgari o tyle o Rumunii nie ma zbyt wiele.
Znawca i ekspertem jest użytkownik Misiorek z tego forum.
Na cel końcowy wybraliśmy Eforie norf. Po drodze dzięki forum wiem co zobaczyć.
Mam jednak kilka pytań. Zastanawiam się nad różnicami między BG a RO. Chodzi mi o ceny w restauracjach itp.
Czy w Rumunii również sprzedają torebki pseudo markowe za śmieszne pieniądze? W Bułgarii na każdym kroku spotkamy stragany z zegarkami itp. Jak wygląda z porządkiem na wybrzeżu? Bułgaria nie należy do zadbanych miejsc. Będę wdzięczny za informację.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 17:08 | 17.05.2018

Hehe, a dziękuję za dobre słowa o mnie...:-). Faktycznie trochę już się najeździłem turystycznie własnym samochodem po Rumunii i zdążyłem ją poznać z wielu stron. Jednak aby moja następna odpowiedź nie była gołosłowna, z Bułgarią zrobiłem dokładnie to samo - też zajrzałem tam praktycznie w każdy kąt w głębi kraju jak i na wybrzeżu (oczywiście jeszcze nie wszędzie, ale to tak samo jak w Rumunii. Zostało mi kilka miejsc zarówno w jednym jak i drugim państwie, ale zostawiłem sobie to na odrębne wyprawy.)

Tak więc na pytanie Rumunia czy Bułgaria - ja osobiście odpowiem, że zdecydowanie Rumunia!

Ps. Rafał Filas na maila odpowiedziałem.

kryska dołączył
25.11.2017

kryska 18:58 | 17.05.2018

Rumunia zdecydowanie.... Choć nie byłam tam już z 5 lat, to zwiedzając ją od 2010 roku widać ogromny postęp cywilizacyjny (cenowy też). Rumunia to kraj nastawiony na turystów, bez problemu z dogadasz się po angielski czy niemiecku, przepięknie odrestaurowany i zdecydowanie bardziej godny polecenia niż Bułgaria.
Co do Bułgarii - bardziej brudnych schronisk nie widziałam nawet w Azji :(

Minna dołączył
18.05.2018

Minna 07:17 | 18.05.2018

Do Bułgarii wiele osób jeździło jak w Polsce była komuna, teraz czasy na szczęście się zmieniły, ale i tak chyba Rumunia ma więcej do zaoferowania turystom.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl