e', 'UA-1551073-1', 'auto'); ga('send', 'pageview');

Forum dyskusyjne

Rumunia

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

eo57 dołączył
07.07.2010

eo57 12:33 | 14.08.2015

Witam
bardzo proszę o informacje Rumunii,wyjeżdżam samochodem
cena benzyny,noclegi,restauracje obiad,będę około 10 dni nad morzem może polecicie mi hotel,pensionat w okolicach Mangalia ,Eforia,Mamaia.Gdzie są czyste plaże.
Z góry dziękuje.
Pozdrawiam Ewa

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 14:57 | 14.08.2015

Witaj, ceny benzyny w Rumunii są podobne do naszych (może odrobinę droższe) ale jednak jest bardzo duży przestrzał w różnorodności tych cen - od gór, aż po nadmorskie miejscowości. Do tego bardzo często się zmieniają...co jest bardzo dziwne ale i śmieszne, bo potrafią się zmienić w ciągu kilku godzin i to o kilkanaście groszy na litrze. Generalnie polecam tankowanie w mniejszych wioskach podczas drogi i pojechać z pełnym bakiem na zwiedzanie dużych miast, górskich czy nadmorskich miejscowości.

Dlatego napisałem, że podobne do naszych, gdyż gdzie nie gdzie cena jest w granicy 4,89 pl/litr, a pojedzie się 50 km dalej i cena będzie już na poziomie 5,5 pl/litr.

Noclegi kształtują się od 25 euro w górę tak do 70 euro za pokój 2 osobowy, wszystko zależy gdzie chcemy nocować, czy będą to pensjonaty, kwatery czy hotele. Generalnie średnio trzeba liczyć 37 euro (ja praktycznie wszędzie tyle płaciłem) za pokój 2 osobowy z pełnym wyposażeniem i w większości ze śniadaniem (takim bardzo porządnym śniadaniem) bez względu czy to hotel czy kwatera...:-)))).

Restauracje i inne papu - za na prawdę bardzo dobry obiad składający się z 2 dań + 1/2 litra picia jakiegoś powinniście płacić nie więcej niż 50 pln za 2 osoby. Generalnie Rumuni karmią doskonale...

Jeśli chodzi o plaże, to wszystkie miejscowości, które wymieniłeś są fajne, ale różnią się zasadniczo klimatem panującym na nich (ja jestem taki trochę pędzi wiatr i nie mogę usiedzieć więcej niż 2-3 dni w jednym miejscu, tak więc zwiedziłem całe rumuńskie wybrzeże od Delty Dunaju, aż po Vama Veche - 3 km od granicy z Bułgaria...w każdej praktycznie zatrzymując się na kilka nocy.

Osobiście polecam właśnie to ostatnie czyli Vama Veche - tam jest wszystko co powinno być nad morzem i dla każdego coś się znajdzie. Od koncertów na samej plaży, przez niesamowicie klimatyczne kafejki, barki z hamakami pod palemkami słomianymi, aż po chodzących nudystów...xd (tutaj muszę powiedzieć kilka słów - proszę się nie bać tego pojęcia, akurat w Rumunii - tam jest tak, że np. przy jednym stoliku siedzą 2 parki - gdzie w 1 parze ona jest całkowicie naga, a on ubrany i w 2 parze on jest nagi, a ona ubrana - oni wszyscy się tam mieszają, nikt nic sobie nie robi z nagości, nikt za nikim się nie ogląda, nikt na to nie zwraca uwagi, przez co jest całkiem wesołe i samemu chce się poganiać nago jak w raju...xd...ciężko jest to opisać, trzeba to przeżyć....)

Hmm...jeśli chodzi o czystość, no to tutaj muszę nadmienić, że do godziny tak pi razy oko 11-12 w południe jest wszędzie w miarę czysto jednak po tej godzinie obraz przybiera inny wymiar i już są wszędzie pozostawiane jakieś śmiatki - nie mówię tutaj o jakimś wielkim brudzie czy syfie - po prostu są walające się papierki, jakieś pudełka, kartoniki, butelki i inne - ale to wszędzie tam tak jest - idzie to zaakceptować i się przyzwyczaić - a sami Rumuni mam nadzieje, że prędzej czy później w końcu zaczną stawiać śmietniki na plaży...:PPPP

Jeśli chodzi o morze - to morze czarne z założenia jest hmmm czarne...hihi...a to przez to, że pływa w nim dużo różnych roślinek, które sobie wędrują z miejsca na miejsce i raz jest tak, że w wodzie przy brzegu i dalej w danym miejscu ich nie ma w ogóle lub jest ich do przyjęcia dla nas nie przyzwyczajonych, ale na 2 dzień w tym samym dokładnie miejscu będzie się człowiek przebijał z sitkiem...xd...tak wiec trzeba wtedy iść 20-50m dalej gdzie znowu woda jest spoko. Morze bardzo ciepłe...na ogół spokojne, ale są dni, że fala jest wyjechana i wtedy jest na prawdę fajnie....zależy kto co lubi...

Aha, generalnie polecam butki do wody tzn. to jest tak, że ja tam nikogo w takich nie widziałem, oni wszyscy potrafią jakoś chodzić po tych kamieniach, ja nie potrafię, więc zakładam butki i jest spoko - co ciekawe jestem wtedy sam jeden taki, ale nikogo dookoła to nie dziwi....:-)

Pozdrawiam...

eo57 dołączył
07.07.2010

eo57 18:31 | 14.08.2015

Misiorku !bardzo dziękuje za informacje już mam jaśniejszy ogląd sytuacji
Pozdrawiam

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 16:23 | 15.08.2015

Nie ma sprawy i wesołej podróży życzę - tam jest na prawdę pięknie - pojedziesz raz i będziesz tam chciał szybko wrócić - zobaczysz!!! :-)

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl