Forum dyskusyjne

co warto zobaczyć

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

kasahra dołączył
21.02.2012

kasahra 22:17 | 14.07.2013

w sierpniu wybieramy sie z koleżankami do Rumunii. Czy ktoś z Was może coś polecić, co warto zobaczyć ?

[konto usuniete] dołączył
10.01.2012

[konto usuniete] 10:53 | 23.07.2013

Będąc w Rumunii z pewnością warto odwiedzić Bukareszt. Jest tu mnóstwo obiektów sakralnych wartych zobaczenia, a także pałac Mogosoaia, czy Skansen Wiejski.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 13:07 | 23.07.2013

Trochę ogólne pytanie. Napisz w jakim regionie będziesz. Rumunia jest krajem wielkości Polski. Pozdrawiam

Jumptravel_pl dołączył
01.06.2013

Jumptravel_pl 15:25 | 23.07.2013

Bukareszt jak najbardziej,podobnie jak zamek legendarnego Draculi na południu Rumunii,a poza tym Karpaty- jeśli lubicie chodzic po górach,to z pewnością miło spędzicie ten czas.

kasahra dołączył
21.02.2012

kasahra 06:31 | 24.07.2013

Hej, planujemy przemierzyc cala Rumunie samochem, oczywiscie zatrzymujac sie tam, gdzie uznamy jest warto. Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 11:01 | 24.07.2013

Marmarosz (Maramures): Sapanta, Barsana, Budesti, Desesti (mi się podobało również w Ieud i Rogoz), rumuńska Mołdawia - malowane kościoły (Moldovita, Sucevita, Voronet, Humor, te na pewno, reszta jak zdążysz), Delta Dunaju (jeśli z rejsem do Suliny, to troche czasu zejdzie, bo tam tylko prom), Siedmiogród (Sighisoara, Sibiu, Brasov, Bran, warowne kościoły- najładniejsze chyba Biertan, Viscri, Valea Vilor, Calnic. Z południa Curtea de Arges i Horezu. Z góry Fogarasz, no i mają jeszcze Morze Czarne ....

usunięty/nieznany 20:19 | 25.01.2016

A może to? Transylwania - kraina małych miasteczek, niezliczonych bram, wspaniałych gór i niezapomnanych widoków...i niestety biedy

kronikaodkrywcow.pl/pl/blog/mama%C5%82yga/ 

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 12:24 | 31.01.2016

Faktycznie bardzo ogólnikowe pytanie, ale najlepsza odpowiedź na nie będzie taka: gdziekolwiek nie pojedziesz w Rumunii, będzie bardzo ciekawie i zabawnie. Zawsze spotka Was coś ciekawego i zaskakującego. Nie nie należy się martwić o bezpieczeństwo, z zachowaniem umiarkowanej dozy normalności, nic złego Was tam nie spotka. Ludzie są przesympatyczni i bardzo pomocni, wiecznie uśmiechnięci i o dziwo bardzo lubią polaków - nie mam pojęcia czemu...:-). Tak na prawdę do zwiedzania jest każdy skrawek Rumunii i każdy ma coś ciekawego i innego do zaoferowania....

Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 15:18 | 31.01.2016

Chyba wolałbym jednak Polaków, a lubią nas jeszcze od czasów przedwojennych. Co do pozostałych spostrzeżeń 100% racji - ludzie przesympatyczni, bardzo pomocni (bezinteresownie), urocze są sytuacje dogadywania się każdy w swoim języku, np. pytania o drogę w wioskach, kiedy do pomocy i wyjaśniania jak dojechac biegło kilka osób wszyscy tylko po rumuńsku ....

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 15:34 | 31.01.2016

Tak to fakt, lubią od czasów przedwojennych i w czasie wojny też sporo nam pomagali, ale to jakieś tak nie do końca wyjaśnione kwestie są o których mało się mówi. Z tą bezinteresownością to też 100% prawda. Jeśli natomiast chodzi o znajomość języków, to fakt w malusich wioskach - tylko rumuński, ewentualnie rosyjski, natomiast jednak większość młodych spokojnie rozmawia już po angielsku. Tak aby pomóc, pokazać drogę lub a zapytanie, gdzie jest coś ciekawego do zwiedzania są w stanie zwołać wielkie zebranie starszyzny i wskazać właściwy kierunek - co samo w sobie jest po prostu wesołe ale i strasznie miłe...:-))))

kasahra dołączył
21.02.2012

kasahra 06:16 | 01.02.2016

Dziekuje za komentarz. Juz dawno jestem po udanej podrozy.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 09:34 | 01.02.2016

I z ciekawości zapytam, jak wrażenia? :-)

kasahra dołączył
21.02.2012

kasahra 18:03 | 01.02.2016

Bardzo pozytywnie :) Wróciłam tak zachwycona po pierwszej wyprawie z Rumunii, że pojechałam tam drugi raz i myślę,że po raz kolejny do tego kraju wrócę. Ludzie są bardzo gościnni, uśmiechnięci i pomocni. Naprawdę jest wiele miejsc w tym kraju, które warto zobaczyć, każdy znajdzie coś dla siebie znajdzie.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 11:41 | 02.02.2016

Mnie koła samochodu od jakiś 6 lat co roku kierują do Rumunii, nie wiem jak to się dzieje, gdyż gdzie bym nie wyjechał na wakacje, a podróżuje zawsze samochodem, na końcowym etapie podróży tak czy tak wypada Rumunia...:-)))

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl