Forum dyskusyjne

Tydzień w Rumunii co polecacie

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 22:01 | 28.12.2012

Witam,
wybieram się na tydzień do Rumunii na przełomie kwietnia i maja. Jaką trasę polecacie? Wstępnie myślę o Bukareszcie, Konstancy (chociaż będzie chyba jeszcze dosyć zimno - czy baza turystyczna już działa w tym czasie) i może chociaż nie sądzę, że starczy czasu Mołdawię- warto czy lepiej odpuścić?
Czy w Rumunii jest bezpiecznie? Jedziemy we 2- dziewczyny. Kolejna rzecz: kuchnia! Czego warto spróbowac?
Pozdrawiam

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 23:25 | 28.12.2012

Byłaś w Kambodży, a obawiasz się Rumunii ? Zupełnie bezpodstawnie. To co zobaczyć zależy od tego czym jedziecie. Tydzień to dość mało, bo to kraj podobny wielkością do Polski, więc musicie sobie większość atrakcji odpuścić. Osobiście polecałbym Siedmiogród. Chodzi wam o Mołdawię rumuńską (Bukowinę), czy państwo Mołdawię ?

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 00:31 | 29.12.2012

Państwo Mołdawię. Nie chce jednak latać z wywieszonym językiem i zaliczać kolejne atrakcję, więc mocno się zastanawiam nad Mołdawią. Myślałam o nocnym pociągu do Kiszyniowa- oszczędzamy na noclegu i nie tracimy dnia.
Lecimy samolotem.
Co do obaw o bezpieczeństwo- różne rzeczy słyszałam o Rumunii i chce się podpytać. Bać się nie boję- gdyby tak było to bym nie jechała:) A Kambodża jak się nie łazi po nocy gdzie nie trzeba jest bardzo bezpieczna.
Jeszcze jedno pytanie: masz może do polecenia sprawdzony, tani hostel w Bukareszcie?

wczosemete dołączył
29.08.2011

wczosemete 00:34 | 29.12.2012

P.S. Piękne zdjęcia

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:19 | 29.12.2012

W Bukareszcie nie byłem, jak chcesz poszukaj czegoś na HostelBookers.com ew. porównaj z booking jak chcecie coś mieć zarezerwowanego. W Rumunii w sumie byłem miesiąc - jest zdecydowanie bezpiecznie (za bardzo nie byłem w dużych miastach, jeśli już to przejazdem), może w takim razie zobaczycie Deltę Dunaju - tylko bez jakiegoś środka lokomocji będzie ciężko

rll89 dołączył
16.09.2012

rll89 18:42 | 30.12.2012

Mój pobyt w Rumunii koncentrował się na wędrówce po Fogaraszach, ale w kilku miejscach byłem przy okazji, niestety tylko w Transylwanii...
Spokojnie mogę polecić takie miasta jak Braszów i Sibiu, Niezwykle klimatyczne miejsca położone u podnóża Karpat. Gdybyś jechała przez Budapeszt to mógłbym Ci polecić Cluj-Napoca, piękne miasto z dobrze rozwiniętym zapleczem usługowym. Rumunia to naprawdę bardzo bezpieczny kraj, podróżowaliśmy najtańszymi pociągami i stopem (i oczywiście piechotą) i nie spotkały nas żadne problemy. Gdybyś chciała jakieś kontakty do któregoś z tych miast to pisz na prv, Mieszkaliśmy w bardzo fajnych i stosunkowo tanich hostelach, spokojnie mogę je polecić:)

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:23 | 04.01.2013

Mnie najbardziej urzekła Bukowina i Maramuresz, Wesoły Cmentarz w miejscowości Sapanta, polska wioska Kaczyka, liczne Monastyry np Moldovita, piękne góry nisamowite drewniane domy i bramy. Miasta tam też mają klimat, Cluj Napoca, Sibiu, Brasov, Bukareszt. Do jedzenia nie polecam mamałygi, nazwa mówi sama za siebie:)

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:09 | 04.01.2013

Mnie najbardziej urzekła Bukowina i Maramuresz, Wesoły Cmentarz w miejscowości Sapanta, polska wioska Kaczyka, liczne Monastyry np Moldovita, piękne góry nisamowite drewniane domy i bramy. Miasta tam też mają klimat, Cluj Napoca, Sibiu, Brasov, Bukareszt. Do jedzenia nie polecam mamałygi, nazwa mówi sama za siebie:)

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:09 | 04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:08 | 04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:05 | 04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:04 | 04.01.2013

Toliga dołączył
04.01.2013

Toliga 20:30 | 04.01.2013

I nie jestem monotona:)
Coś się zawiesiło:)

sekretnyswiatAni dołączył
16.07.2012

sekretnyswiatAni 15:38 | 05.01.2013

Ja planuję tydzień lub dwa w Rumunii, ale myślę raczej o lipcu. Trasy nie mam do końca zaplanowanej, chociaż są miejsca, o które koniecznie chcę 'zahaczyć' jak np. Sapanta czy Bukowina. Planuję również dotrzeć do Bukaresztu, o którym słyszałam b. skrajne opinie.
Jeśli chcesz, podaj jakiś kontakt do siebie, najlepiej maila :)

Wojtas_1988 dołączył
31.01.2013

Wojtas_1988 22:06 | 31.01.2013

Byłem dwa razy w Rumunii, rok i dwa lata temu, więc troszeczkę poznałem ten kraj. Powiem wprost, że jeśli pojedziesz do Rumunii, to będziesz zachwycona, nie zależnie od tego, gdzie się udasz. Ten kraj jest cudowny, ludzie przemili, serdeczni i naładowani bardzo pozytywną energią. Podam ci, co najbardziej nam się podobało:
- Sibiu (przepiękne i ogromne Stare Miasto. Idealne na całodniowe spacery, do tego idealna baza wypadowa w Góry Fogaraskie i Szosę Transfogaraską)
- Szosa Transfogaraska (bajeczne widoki)
- Góry Rodniańskie (przepiękne góry podobne do Tatr Zachodnich. Drogi w tym rejonie są jednak dosyć kiepskiej jakości, ale jeśli chcesz przeżyć coś pięknego, to polecam wędrówke tymi górami)
- Sighisoara (całe miasto-twierdza, niczym z bajki. Nie dotknięte jeszcze mocno masówką i komercją, bardzo łatwo znaleźć nocleg ze względu na mnóstwo tanich pensjonatów i hoteli. Polecamy bardzo, jako miejsce wypadowe, można znaleźć tani nocleg i zatrzymać się tam na 3 dni na przykład)
- Braszow (piękna starówka)
- Timisoara (również piękne centrum miasta, trochę inna zabudowa od średniowiecznych Sibiu i Brasov, bardzo europejskie, choć może być problem ze znalezieniem noclegu. Lepiej się wcześniej przygotować. My tego neie zrobiliśmy i 2 godziny szukaliśmy. Im większe miasto, tym trudniej znaleźć nocleg)
- Bukareszt (Obowiązkowo odwiedź miasto w piątek lub sobotę. Mimo, że to stolica, to nie ma co poświęcać na nie więcej, jak dzień lub dwa. Polecam piątki i soboty, bo można wybrać się nocą na Stare Miasto, gdzie tysiące ludzi bawi się na ulicach i chodzi z jednej dyskoteki na drugą. Warto wybrać się na tańce, gdyż klubów są setki skumulowane właśnie w jednym miejscu. Polecamy gorąco)
- Ufortyfikowane kościoły Transylwanii wpisane na UNESCO (przepiękne, prawdziwe miejsca. I nie tylko chodzi o same ufortyfikowane kościoły, ale także o całe wsie. Polecam Szczególnie Calnic, Biertan oraz Viscri - wrażenia gwarantowane)

Co można jeszcze?
- Medias (też fajna starówka, można sobie zrobić wypad tam, mając baze w Sighisoarze)

Suczawy nie polecam. Mocno dobijający klimat - piękne kościoły i stare budowle wsadzone między bloki. Choć znajduje się tam dosyć ciekawa twierdza. Ale to za mało, żeby specjalnie tam jechać.

Zapraszam także do obejrzenia naszego filmiku z wakacji w Rumunii:
www.youtube.com/watch?v=ob925faBOK8 

Pozdrawiamy serdecznie,
Kasia i Wojtek

cziken dołączył
22.01.2012

cziken 12:54 | 03.02.2013

Niebezpieczeństwo w Rumunii nie jest większe niż na przykład w Polsce. Oczywiście zawsze możesz znaleźć się w nieodpowiednim czasie i miejscu, ale jest to ryzyko, które podejmujesz wyjeżdżając gdziekolwiek. W Rumunii byłam kilkukrotnie, w tym dwa razy sama, wszystko poszło zgodnie z planem, wróciłam w jednym kawałku i z nadzieją na kolejny wyjazd do tego pięknego kraju:-) Polecam Deltę Dunaju, rejs po jednej z trzech odnóg, nocleg w Sulinie, wynajęcie łodzi i pływanie po tamtejszych kanałach. Świetna, unikalna na skalę europejską atrakcja.

naborski dołączył
02.02.2013

naborski 16:29 | 05.02.2013

Wczosemete ;) koniecznie zadzwońcie do Suczawy do pięknego Domu Polskiego. Załatwcie sobie noclegi u Pana Longera albowiem na Bukowinie Rumuńskiej są cuda: średniowiecznie klasztory całe w ikonach - w środku i na zewnątrz. To koniecznie trzeba zobaczyć...!!!! Poza tym warto poszędac sie po "polskich" wioskach w okolicy /np. Kaczyki - jest tam kopalnie soli podobna do Wieliczki - nie wiem czy mozna zjechac na dół...?/ Pozdrawiam.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl