Forum dyskusyjne

Jakość dróg w Transylwanii

kategoria podróże po świecie

kraj Rumunia

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 22:35 | 08.07.2015

Wybieram się samochodem do Transylwanii (Siedmiogrodu). Interesuje mnie stan dróg w tym rejonie. Byłbym wdzięczny za udzielenie informacji. Pozdrowienia.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 21:47 | 09.07.2015

Andrzej, moje info pewnie już będzie ździebko nieaktualne, byłem 2006-2007, wtedy główne drogi były w przebudowie, czasem budowie ..., boczne, nawet te zaznaczane na mapach, słabe, i dziurawe (oczywiście nie wszystkie!)...ale ... rok po roku to się zmieniało, inwestycje unijne szły głównie na infrastrukturę ....

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:05 | 09.07.2015

rozmawiałam z dziewczyną, która jeździła niedawno po Rumunii, twierdziła, że stan dróg jest rewelacyjny

kasitka dołączył
11.02.2012

kasitka 23:38 | 09.07.2015

Potwierdzam:) byłam w Rumunii 2 lata temu i całkiem dobrze się jeździło, nawierzchnia jest dobra. Trzeba za to uważać na prędkość bo Policja "łapie" w najmniej spodziewanych miejscach...

martinez027 dołączył
10.08.2007

martinez027 00:53 | 10.07.2015

Rok temu było znośnie,na minus w Rumuni jest bardzo duzy ruch(nawet w górach)i jak tam robią remont drogi to na 200km było 30-50"wachadeł"ze światłami--my to wieczorem i w nocy sie nie zatrzymywalismy na tych światłach-najwyżej kawałek rowem sie pojechało..Bardzo dużo policji w Daciach,ale generalnie ostrzegaja światłami--głowne drogi stan dobry,boczne różnie,ale niema tragedii droga Tranforgaska bez dziur,super widoki,Transalpina podobne widoki ,tylko różnica taka że sa odcinki/"naturalne"--czyli niema asfaltu a droga kawałkami przebiega po skałach--ale bez problemu sie przejedzie--przynajmniej Porsche carrera który dał radę po Transylwanii.

Misiorek dołączył
14.08.2015

Misiorek 12:17 | 14.08.2015

Ja niedawno wróciłem z 5 już wypadu do Rumunii na urlop i wakacje. Jeśli chodzi o stan dróg to uważam, że jest bardzo dobry i z roku na rok coraz lepszy. Fakt, jak kolega napisał wyżej oni robią drogi hurtowo na odcinkach 100-200 km, co ciekawe często robią to też w nocy w soboty i niedziele...:-).

Główne drogi są bardzo dobre - moim zdaniem lepsze niż u nas...co więcej ograniczenie na nich jest do 100 km/h, tak więc jedzie się bardzo szybko...

Autostrady, których jest coraz więcej, są super - niekiedy nawet 3 pasmowe - można ostro poszaleć - tutaj nie spotykamy policji

Drogi poboczne, w mniejszych wioskach - są w 75% bardzo dobre, te które są jeszcze kiepskie sprzed 20 lat....:-)))))...są obecnie robione - i tutaj można faktycznie spotkać roboty drogowe - jednak jakimś dziwnym trafem ruch jest tak kierowany, że wszystko bardzo sprawnie idzie...

Transalpina i Transfogarska, oraz Przełom Dunaju - stan dróg idealny, jak ktoś pisał wyżej są momenty gdzie jedzie się po żywej skale, ale to jest już tak zrobione naturalnie i się nie zmieni, gdyż nie miałoby to sensu, tamtędy po zimie woda spływa....

Drogi w innych górach, dojazdach do na prawdę małych wiosek - raczej średnie, często po płytach - ale idzie spokojnie jechać, tym bardziej, że tam ruchu praktycznie w ogóle nie ma

Przez wioski - tutaj faktycznie uwaga - bardzo często jest Policja i pilnuje ograniczeń, które waha się pomiędzy 40-60 km / h - więc lepiej jechać jak inni...

Pozdrawiam i gorąco polecam Rumunię samochodem...

KAMILLO80 dołączył
14.08.2015

KAMILLO80 08:21 | 17.08.2015

jest super, o wiele lepiej niż u nas :D

jedrzej dołączył
07.03.2006

jedrzej 08:38 | 17.08.2015

Dziękuję wszystkim za informację

ten3 dołączył
07.07.2016

ten3 12:02 | 07.07.2016

witam wszystkich,
z racji że minął rok odświeżam kotleta na temat dróg nie tyle co po Transylwanii jak po całej Rumunii? Jak dorzucicie informacje o cenach kwatery, wyżywienie wejścia do zamków co warto zobaczyć /tak ogólnikowo/
> Dziękuję wszystkim za informację

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl