Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Mont Blanc - samotna, zimowa wyprawa filmowa. > FRANCJA


Winterexpedition.pl Winterexpedition.pl Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie FRANCJA / Masyw Mont Blanc / Szczyt Mont Blanc du Tacul / Mont Blanc du TaculW marcu wybieram się na Mont Blanc. Kilka lat temu postanowiłem, że wdrapię się tam samotnie, zimą i za kilka dni rozpocznę realizacje projektu. Ale celem jest nie tylko zdobycie szczytu.

Chciałbym, by dzięki temu projektowi wzrosła świadomość o możliwościach pomocy osobom zmagającym się z nowotworem krwi. Na tym polu współdziałam z fundacją "Dar Szpiku". Każdy może dołączyć do Drużyny Szpiku, zostać potencjalnym dawcą i uratować komuś życie.

Kolejnym celem wyprawy jest produkcja dość niezwykłego filmu dokumentującego akcję górską. Myślę (i mam nadzieję), że będzie to pierwszy film dokumentujący samotną, zimową wspinaczkę w takiej skali i jakości.

W marcu wybieram się na Mont Blanc. Kilka lat temu postanowiłem, że wdrapię się tam samotnie, zimą i za kilka dni rozpocznę realizacje projektu.

Cel nr 1 - szczyt Mont Blanc

Trasa wejścia prowadzić będzie popularną latem granią Gouter. Zakładam, że akcja na zboczach Mont Blanc potrwa od 8 do 10 dni. Szczyt można oczywiście zdobyć szybciej (przy dobrej pogodzie), ale sam ciężar wyładowanego sprzętem video plecaka oraz czas niezbędny na filmowanie i fotografowanie raczej nie pozwoli ukończyć przedsięwzięcia w krótszym terminie.

Cel nr 2 - pomoc

To szczęście móc realizować własne marzenia i pasje, ale lepiej, jeśli przy tej okazji można pomóc tym, którym tego szczęścia zabrakło.

Każdego roku u 10 tysięcy osób lekarze diagnozują nowotwór krwi. Połowa tych pacjentów umiera. Umiera, bo nie znajduje dawcy szpiku.

Wyprawa poświęcona jest osobom zmagającym się z chorobą nowotworową krwi oraz działalności Fundacji im. Anny Wierskiej "Dar szpiku" ( www.darszpiku.pl ), która poprzez akcje promujące dawstwo szpiku przyczynia się do zwiększenia ilości osób, które oddając cząstkę siebie ratują ludzkie zdrowie i życie. Jeśli szczęście się uśmiechnie i pogoda dopisze, to właśnie w koszulce Drużyny Szpiku wdrapię się na szczyt. Być może właśnie dzięki temu projektowi i Waszemu zaangażowaniu, na czyjejś twarzy ponownie zagości uśmiech.

Cel nr 3 - film

Efektem wspinaczki będzie również realizacja filmu dokumentującego przebieg kilkudniowej akcji górskiej ze wszystkimi jej najciekawszymi elementami i w najbardziej emocjonujących momentach. To znaczy również wtedy, gdy aparaty fotograficzne i kamery nawet latem (ze względu na trudności, zmęczenie i brak czasu) leżą na dnie plecaków.

Właściwie cały czas na stokach Mont Blanc poświęcę na filmowanie, ale już teraz zdaję sobie sprawę, że będzie to nierówna walka ze skostniałymi od mrozu rękami, walka o resztki prądu w zamarzających akumulatorach, o działanie zaszronionych obiektywów... W sezonie zimowym odczuwalna temperatura w masywie Mont Blanc często spada poniżej –40°C. Wiele razy filmowałem w trudnych, zimowych warunkach, ale jeszcze nigdy przez tyle dni.

Moim celem jest osiągnięcie możliwie wysokiej (jak na wyprawowe warunki) jakości. Zakładam dynamiczny montaż przeplatany statycznymi sekwencjami ukazującymi potęgę alpejskiej przyrody. Dopracowaną ścieżkę dźwiękową i ekstremalne ujęcia, które dadzą widzowi poczucie bycia w samym centrum akcji.

Materiał do filmu będzie utrwalany za pomocą środków gwarantujących dobrą technicznie jakość. Myślę, że będzie to pierwszy film dokumentujący samotną wspinaczkę w takim wymiarze. Zmontowany materiał zostanie zgłoszony do konkursów i na przeglądy filmów górskich oraz podróżniczych. Powstanie również dokumentacja fotograficzna i obszerna relacja z wyprawy.

Więcej informacji (w tym oferta dla sponsorów i patronów medialnych) na stronie wyprawy (www.winterexpedition.pl). Zapraszam też na stronę www.alpamax.pl, gdzie powoli publikuję relacje z poprzednich wypraw.


Zapraszam do śledzenia moich działań na www.winterexpedition.pl oraz na Facebooku!

Zdjęcia: Szczyt Mont Blanc du Tacul, Masyw Mont Blanc, Mont Blanc du Tacul, FRANCJA
Szczyt Mont Blanc du Tacul, Masyw Mont Blanc, Mont Blanc du Tacul, FRANCJA


Zdjęcia

FRANCJA / Masyw Mont Blanc / Szczyt Mont Blanc du Tacul / Mont Blanc du Tacul

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl