Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

"Made in Japan" Wojciech Tochman, wyd Bezdroża - patronat medialny Globtroter.pl > JAPONIA


GlobAdmin GlobAdmin Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie JAPONIA / --- / --- / 'Made in JapanW jaki sposób Japonia zmieniła się po 11 marca 2011 roku? Czy ten niezniszczalny kraj okazał się kolosem na glinianych nogach? Co kryje się pod hasłem "made in Japan"? Odpowiedzi na te pytania można znajdziecie w książce "Made in Japan".

Wojciech Tochman napisał o tej książce: "Nie byliście w Japonii? Czytajcie! Byliście? Czytajcie tym bardziej". Z taka opinią zdecydowanie trzeba się zgodzić. Made in Japan jest książką dla każdego. Punktem jej wyjścia jest 11 marca 2011 czyli dzień, w którym Japonią wstrząsnęły trzęsienie ziemi i zaraz potem niszczycielskie tsunami. Tę datę autor - Rafał Tomański - przyjmuje jako cezurę, która zmienia aktualną rzeczywistość w kraju. Zniszczenia wyrządzone przez żywioły wywołały ogromny szok wśród Japończyków. Dokonały nie tylko spustoszenia dużej części kraju, ale wstrząsnęły również japońską duszą. Od tego czasu nic nie jest już takie samo. Japonia musi na nowo się określić, wyrwać z ekonomicznej stagnacji, otworzyć na cudzoziemców, zacząć serio uczyć się języka angielskiego, no i wreszcie... przyłożyć się do pracy! Bo od marca 2011 roku określenie „made in Japan” nie jest już jednoznacznie powodem do dumy.

Będzie to książka o trzęsieniu ziemi w głowach Japończyków, o narastających problemach międzyludzkich. Piszę w niej także o kryzysach tożsamości, o sposobach na uratowanie Japonii i upadających koncernach. – mówi Rafał Tomański – dziennikarz i japonista, niejednokrotnie komentujący wydarzenia związane z Japonią i Japończykami w telewizji, radiu i prasie. Jego pierwsza książka o Japonii "Tatami kontra krzesła" stała się bestsellerem.

W jaki sposób Japonia zmieniła się po 11 marca 2011 roku? Czy ten niezniszczalny kraj okazał się kolosem na glinianych nogach? Co kryje się pod hasłem "made in Japan"? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w publikacji wydanej nakładem Wydawnictwa Bezdroża.

Spotkanie premierowe odbędzie się 10 września 2013 w Księgarni Wrzenie Świata (Gałczyńskiego 7) w Warszawie. Poprowadzi je Wojciech Tochman

Zdjęcia

JAPONIA / --- / --- / 'Made in Japan

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl