Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:JAPONIA

Liczba wyszukanych artykułów: 17

JAPONIA / Honsiu / Inari / Bramy Torii
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 219

marcopolis Opis pobytu w Osace i okolicach zawiera przykładowe ceny, transport, Najważniejsze obiekty zabytkowe, godziny otwarcia. Praktyczne informacje oraz najkorzystniejszy okres zwiedzania.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

linkalinka W Yakushimie zakochani są filmowcy oraz sami Japończycy. Pierwsi kręcą tu sceny do filmów fantasy, drudzy fotografują mech lub wędrują z 60-70 litrowymi plecakami, aby zdobyć szczyt Miyanoura 1936 m npm. A na wyspę można dopłynąć promem-widmo, bo wszyscy o nim piszą, że taki jest, ale nikt nie podaje żadnych informacji dotyczących ferry Hibiskus.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

JAPONIA / Itsukushima / Miyjajima / Miyajima - Itsukushima Jinja
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 546

linkalinka Gdy mówimy: zwiedzanie Japonii, na myśl przychodzi Tokyo, Kyoto, Hiroshima, Miyajima, Nikko i inne miejsca na … Honsiu. No i może jeszcze Okinawa. Czasem ktoś zawita do Nagasaki. Mało kto jednak za kierunek zwiedzania obiera całą wyspę Kiusiu. Ciepłą, wulkaniczną, z gorącymi źródłami – Wyspę Ognia i Młodości.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

JAPONIA / Honsiu, Nagasaki / Tokio, Hiroszima, Nagasaki / Japonia wcale nie musi być bardzo droga
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3280

linkalinka Japonia nie jest z pewnością tanim krajem do zwiedzania, jednakże wcale nie musi być taka droga. Nas 18-dniowy pobyt kosztował 7300zł/os - wszystko. Warto dobrze się przygotować przed wyjazdem, by wiedzieć, jak obniżyć koszty oraz sprawnie poruszać się po Japonii. Znajomość języka angielskiego może pomóc, ale nie jest on jednak popularny w Japonii. Zwiedzałyśmy głównie Honsiu oraz Nagasaki. Przejechałyśmy ponad 3000 km, obejrzałyśmy 2 festiwale, nocowałyśmy także w domach Japończyków, poznając bliżej ich zwyczaje i charaktery.

inf.praktczne, zdjęcia

GlobAdmin W jaki sposób Japonia zmieniła się po 11 marca 2011 roku? Czy ten niezniszczalny kraj okazał się kolosem na glinianych nogach? Co kryje się pod hasłem "made in Japan"? Odpowiedzi na te pytania można znajdziecie w książce "Made in Japan".

JAPONIA / Tokyo / Tokyo / smoking room
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2852

Aleksandra M. Foryś Słów kilka o paleniu w Tokio

inf.praktczne, zdjęcia, linki

KOREA POŁUDNIOWA / - / --- / Korea Płd., przy jednej ze świątyń buddyjskich
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4327

calmaterra Kto nie maszeruje, ten ginie. Kto nie podróżuje, ten umarł. Karkołomna wyprawa na koniec wszystkiego. 34 tysiące kilometrów za kierownicą. Sto dni w podróży. Przez kraje, języki, narody. Przez kultury i religie. Przez rzeki, wzdłuż jezior – aż nad sam Pacyfik. Gdy w końcu stałem na japońskiej plaży, przed oczyma był tylko ocean, a za nim San Francisco. Każda podróż ma w sobie coś z magii.

JAPONIA / - / Hirisima / Park Pokoju - noc
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 8020

Zajkowsk58 Relacja z 2 - tygodniowej wyprawy do Japonii i Korei Południowej z wieloma informacjami praktycznymi, umożliwiającymi powtórzyć trasę, unikając naszych błedów.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

JAPONIA / Kyushu / Sata Misaki / Latarnia Sata Misaki
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1874

gastropoda Fragment diariusza opisujący dojazd do i powrót z przylądka Sata.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

be-free Be Free - na przekór wszystkim, na przekór “zdrowemu rozsądkowi” ...zrobimy to, czego inni się boją. Udowodnimy wam, a co najważniejsze - sobie, że każdy kowalski jest wolny i że nie powinien się ograniczać tylko do marzeń. My zrealizujemy wszystkie nasze marzenia, a zaczynamy od podboju świata!

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

JAPONIA / Nara / park / Daniele w parku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3113

dominkom Krótki opis z pobytu w Osace i Narze i Kioto

JAPONIA / brak / NARA / Grunt to reklama
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 11646

gagus Japonia kraj posiadający bogatą historię, kulturę, kraina która zachwycała od zawsze gdyż była odmienna, tak różna od naszej. Niezrozumiała dla nas europejczyków, kojarzona z bogactwem, kraj zielonej herbaty, przypraw, złota, jedwabiu. Tak piękna i inna zarazem. Dla mnie Japonia nadal to kraj bogotych przeżyć, nigdy nie sądziłam, że tak mnie zadziwi, że się w niej zakocham, a jednocześnie dzieki niej jeszcze bardziej pokacham Europę.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

JAPONIA / Hida / Takayama / Autor z rodziną
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13382

sebolx Do Japonii wybraliśmy się z 8 miesięcznym dzieckiem. Długo rozważaliśmy gdzie możemy pojechać i wybór padł na Japonię przede wszystkim dlatego, że jest to kraj znany z czystości i higieny oraz dobrego, zdrowego jedzenia.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

JAPONIA / Japonia / Kioto / brama Pałacu Cesarskiego
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 18321

jedrzej Z Frankfurtu wystartowaliśmy, 31 grudnia. Lot do Osaki, Boeingiem 747, trwał 12 godzin. W tym czasie trzy razy świętowaliśmy Nowy Rok: o 16-tej, czasu europejskiego, Nowy Rok zaczynał się w Japonii, o 20-tej przelatywaliśmy nad strefą czasową, w której właśnie wybiła północ natomiast o ósmej rano, czasu japońskiego, Nowy Rok zaczął się w Europie co zostało uroczyście ogłoszone przez kapitana samolotu. Około 9-tej wylądowaliśmy na lotnisku Kansai pod Osaką.

JAPONIA / SimPlus / SimPlus / SimPlus Roaming
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5482

simplus Artykuł sponsorowany
Po dwudziestu godzinach lotu, do tego jeszcze z przesiadkami, miałem już serdecznie dosyć wyprawy do Japonii. Kolejne dni nie poprawiły mi humoru. Dziwne mieszkania, uliczny zgiełk i do tego zupełnie obca Europejczykowi japońska kultura. Czy wyobrażacie sobie mieszkania wielkości więziennej celi albo okna i drzwi zrobione z papieru i drewna? Jeśli nie, to uwierzcie mi – w Japonii wszystko jest możliwe. Oszołomiony nowymi wrażeniami, potrzebowałem chwili relaksu. Zdecydowałem się na odpoczynek w prawdziwie japońskim stylu i wziąłem udział w tradycyjnej ceremonii herbacianej, co okazało się jedynie źródłem dalszych frustracji.

kinga_freespirit Bilet w jedną stronę, dwa plecaki, kilkaset dolarów, niewiele planów i dużo marzeń. Tyle mieliśmy ze sobą, kiedy w październiku 1998 wylądowaliśmy w Nowym Jorku. Wiedzieliśmy jedno - chcemy przejechać świat dookoła. Po 6 latach wrócili do polski, napisali książkę i...planuja znowu wyruszyć.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2731, Łączna liczba odwiedzin: 14410824Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2024 Globtroter.pl