Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Tham Hiem - wyprawa > TAJLANDIA, KAMBODżA, WIETNAM, LAOS


Tham Hiem Tham Hiem Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie TAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / logozapowedź wyprawy rowerowej - tym razem zamierzamy odwiedzić Półwysep Indochiński: Tajlandię, Kambodżę, Wietnam oraz Laos.

Tham Hiem czyli po wietnamsku po prostu: wyprawa. Jest to nasz kolejny projekt spędzenia urlopu na dwóch kółkach, a w zasadzie na czterech, bo rowery są dwa... Oczywiście spędzenia go pozostając w drodze, bo to proces podróżowania jest w wyprawach rowerowych dla nas najważniejszy.
Tym razem wybór padł na Półwysep Indochiński: Tajlandia, Kambodża, Wietnam i Laos. Ze względu na uwarunkowania klimatyczne najdogodniejszym terminem jest nasza zima-pokrywająca się z tamtejszą porą suchą. Liczymy zatem na relatywnie małą ilość deszczu oraz znośny zakres temperatur.
Jest to już kolejna nasza wyprawa oparta na przemierzaniu rzeczywistości w prędkościach rowerowych. Do czeskiej granicy dotarliśmy koleją, do Rumunii pojechaliśmy samochodem, który oczekiwał na nasz powrót korzystając z uprzejmości (i kawałka podwórza) autochtonów. Tym razem z racji fizycznej odległości naszego miejsca docelowego, przy ograniczonym czasie musimy wybrać drogę powietrzną.
Także i sam model wyprawy się zmienia – o ile uprzednie wyprawy mieliśmy wstępnie zaplanowane „co do metra” to doświadczenie nauczyło nas, że wiele w drodze się zmienia i po po prostu czasami trzeba dać się porwać drodze. Dużą część wolnego od pedałowania czasu i tak spędzaliśmy z nosami w mapie modyfikując na bieżąco dalszą podróż. Zatem przedwyprawowo wytyczona trasa stawała się pewnego rodzaju ograniczeniem. Tham Hiem ma być po prostu wyprawą nieobliczoną na osiągnięcia, wyczyny, odwiedzenie określonej liczby miejsc, zabytków itd., a wyprawą dla wyprawowania właśnie, tak, by każda z dróg była potencją wybrania tej ścieżki, a nie innej, nie zaś obawą zboczenia z trasy... Bo wyprawa to jest czas dla nas, czas wolności i swobody.
Po raz pierwszy wyprawę organizujemy w sposób bardziej otwarty, a zatem zapraszamy patronów medialnych oraz starać będziemy się pozyskać sponsorów, ponieważ jednym z naszych celów jest udowodnienie sobie i innym, że można zorganizować wspaniałe tego typu przedsięwzięcie niekoniecznie posiadając ogromne zaplecze finansowe, a kierując się pasją i chęcią poznania.

Zapraszamy do odwiedzenia strony wyprawy:

http://indochinythamhiem.blogspot.com/

oraz facebookowego profilu

https://www.facebook.com/ThamHiem

a także naszego bloga

http://cyklo-dymia.blogspot.com/

Zdjęcia

TAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / logoTAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / mapaTAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / tham hiem

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl