Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:LAOS

Liczba wyszukanych artykułów: 15

LAOS / - / Luangprabang / Panorama z rzeką Nam Khan
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 1022

ArturG Zainteresowani Laosem na pewno gdzieś przeczytali o najpiękniejszym mieście tego kraju, jak i całego regionu, czyli o Luang Prabang. Ponieważ byłem tylko w tym miejscu, to nie wiem czy to najpiękniejsze miasto w kraju, ale wiem, że na pewno warte odwiedzin.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHINY / chongqing / City center / Chongqing
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1654

towPawel Telegramy z podróży z Kambodży, przez Tajlandię i Laos do Chin. Kwiecień, maj 2018. Jadąc z Kambodży do Chin starałem się robić zdawkowe relacje w mediach społecznościowych. Po powrocie zebrałem to do kupy, trochę poprawiłem i wyszła fantastyczna pamiątka, a dla czytelnika inspiracja do podróży.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

LAOS / Luang Prabang / Luang Prabang / Jaskinie Pak Ou
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1609

emerytkawpodrozy Od pięciu wieków są miejscem kultu, tutaj ludzie przynoszą figury Buddy – w podziękowaniu za otrzymane łaski ale i z prośbą o opiekę, o dary niebios. Współcześnie, równie często jak pielgrzymi, do jaskiń Pak Ou przybywają podróżnicy i turyści. Jadę zatem i ja…

LAOS / Xieng Khouang  / Równina Dzbanów / Równina Dzbanów-1
liczba komentarzy: 6

liczba odsłon: 3956

emerytkawpodrozy Jeśli lubicie zagadki typu posągi Moai na Wyspie Wielkanocnej to poczytajcie o kamiennych dzbanach na płaskowyżu Xieng Khouang w Laosie :-)

KAMBODżA / Angkor / Angkor / Banany i cytrusy
liczba komentarzy: 5

liczba odsłon: 2815

artuś Polecamy książkę Artura Maleka "Banany i cytrusy, czyli jedź do Azji". Jak pisze sam autor, a jednocześnie jeden z Globtroterów, jest pozytywna i radosna, bo takie powinno być podróżowanie :-)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

KAMBODżA / północna Kambodża / północna Kambodża / Widok ze sklepu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 2627

Tham Hiem Wyprawa Tham Hien zakończona :-) Poczytajcie jak minęły te 63 dni rowerowej podróży po Kambodży, Wietnamie i Laosie.

LAOS / Laos północny / Luan Prabang / pintabad poranne zbieranie jałmużny
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5240

jedrzej Czego można spodziewać się po Laosie? Na pewno pięknych krajobrazów i atrakcji typu adventure. Poczytajcie co poleca Jedrzej!

inf.praktczne, zdjęcia

LAOS / Vang Vieng / Vang Vieng / Logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1367

Ethnic and Climbing Expedition Ethnic and Climbing Expedition to podróżniczo-eksploracyjna wyprawa do Laosu i na Filipiny. Jej celem jest wytyczenie nowych dróg wspinaczkowych oraz udokumentowanie (zagrożonych wymarciem) pradawnych zwyczajów i kultury plemienia Tau't Batu na wyspie Palawan.

inf.praktczne, zdjęcia

TAJLANDIA / Indochiny / Indochiny / logo
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 4545

Tham Hiem zapowedź wyprawy rowerowej - tym razem zamierzamy odwiedzić Półwysep Indochiński: Tajlandię, Kambodżę, Wietnam oraz Laos.

KAMBODżA / Siem Reap / Siem Reap / Preah Khan
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 10856

łazik O tym kierunku marzy wielu z nas! Polecamy więc informacje praktyczne z subiektywnym zabarwieniem :-)

inf.praktczne, zdjęcia

LAOS / brak / gdzieś nad brzegiem Mekongu / Moja łódź
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 4458

Robb - You are fucking crazy - to słowa pewnego Anglika, którego poznaliśmy na granicy tajsko-laotańskiej, po tym jak opowiedzieliśmy mu o naszych najbliższych planach. - Chcecie kupić małą łódkę i popłynąć tą rzeką do Luang Prabang? - upewnia się niedowierzając. - Może dalej. Zobaczymy, niczego nie planujemy - odpowiada Igor. - Musicie bardzo uważać. Wczoraj przypłynąłem tutaj z Luang Prabang slowbootem i widziałem podwodne skały i wiry tak duże jak ta wasza łódka – ostrzega – laotańczycy wiedzą którędy można płynąć, ale wy? Wy skąd macie wiedzieć?

2009-02-12

brux Laoas 2008

LAOS / brak / So Pee Kao / Dzieci Akha
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 3340

brux Laos to kraj bardzo ciekawy, ładny i wciąż dziki. Dzikie góry, dzikie plemiona żyjące bez prądu po środku dzikiej dżungli – 5 godzin marszu od najbliższego miasteczka. To wszystko można tu zobaczyć, poczuć, dotknąć. Tutaj czas biegnie inaczej, żyje się inaczej, myśli inaczej.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

LAOS / Laos / brak / Mnisi
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 9434

lukaszw Laotańska Republika Ludowo-Demokratyczna leży w Południowo-Wschodniej Azji, na Półwyspie Indochińskim. Graniczy z ChRL, Wietnamem, Kambodżą, Tajlandią i Birmą. Nie posiada dostępu do morza. Powierzchnia kraju liczy 236,8 tys. km2, a liczba mieszkańców wynosi 5,4 mln. Język urzędowy laotański, inne języki: francuski, angielski. 60% mieszkańców wyznaje buddyzm, 33% religie plemienne, a mniej niż 2% stanowią chrześcijanie.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2644, Łączna liczba odwiedzin: 11972838Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2021 Globtroter.pl