Artykuły i relacje z podróży Globtroterówpokaż wszystkie artykuły

Kategoria: kraj:CHORWACJA

Liczba wyszukanych artykułów: 43

GlobAdmin Wreszcie nadszedł długo wyczekiwany sezon urlopowy. Po dwóch latach ograniczeń podróżowanie wraca do normalności. Europejskie kraje znoszą obostrzenia, linie lotnicze przywracają siatkę połączeń sprzed pandemii, a my z coraz większym optymizmem patrzymy w przyszłość. Pojawia się więc pytanie... gdzie spędzić tegoroczne wakacje?

inf.praktczne, zdjęcia

steve13 Wersja wideo niniejszej relacji dostępna jest tu: youtu.be/hPFLj46Jb5A Czerwiec 2021 to czas w którym można było w Chorwacji obserwować widoki, które prawdopodobnie nigdy już się nie powtórzą. Dzięki propagandzie Covidowej i dyskryminacji niezaszczepionych kraj ten na początku sezonu letniego był niemal całkowicie opustoszały. Dzięki temu można było cieszyć się fantastycznymi krajobrazami i mieć poczucie totalnej izolacji od cywilizacji. W niniejszej relacji przedstawiamy najładniejsze miejsca jakie udało nam się zobaczyć w ciągu 10-dniowej wyprawy na dziko po tym kraju. Cała wyprawa zaplanowana była skrajnie niskobudżetowo. Plan obejmował takie cele jak: Jeziora Plitwickie, wyspa Pag, kanion rzeki Krupy, wyspa Dugi Otok, Archipelag Kornati oraz panoramiczna droga Majstorska Cesta. Realizacja wyprawy pochłonęła ok 85euro od osoby za całe 10 dni wyjazdu. Dzięki kreatywnemu podejściu do planowania trasy możliwe było zwiedzenie zarówno mało znanych pięknych miejsc, jak również i popularnych parków narodowych jak Jeziora Plitwickie, nie płacąc za wstęp ani złotówki.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Globtroter.pl Podróż po Europie własnym autem to wspaniała przygoda. Oto 5 praktycznych wskazówek, dzięki którym ograniczysz ryzyko nieprzyjemnych zdarzeń, oszczędzisz pieniądze i odczujesz jeszcze większą satysfakcję z wyjazdu!

CHORWACJA / Dalmacja / Dubrovnik / Dubrovnik - Old Town
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1074

Arek i Kamil 12-dniowa przygoda na południu Chorwacji

CHORWACJA / Morze Śródziemne / Morze Śródziemne / Kalinka burza i słońce 4
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3452

Kalinka-Kapitanka Ahoj, witam Wszystkich ponownie z pokładu jachtu na morzu Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

Kalinka-Kapitanka Dzielę się z Wami relacjami i opisami z mojego życia na morzu i oceanie. Życie moje jest podobne do dzieci na lądzie, tylko odpowiedzialność jest większa

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / - / Morze Adriatyckie / Kalinka zima i lato 1
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 2874

Kalinka-Kapitanka Ahoj, witam Was wszystkich z pokładu jachtu na morzu Obiecałam, że zacznę pisać o normalnym życiu dziewczynki na morzu. Teraz wiosną mam chwilę czasu, zatem zacznę opisywać Wam niektóre ze szczegółów mojego życia

ALBANIA / Bałkany / Bałkany / Kierunek Bałkany
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3489

mateuszfabiszak Jest takie miejsce w Europie, które swój charakter zawdzięcza mieszance narodów, kultur, religii i zwyczajów.

CHORWACJA / Dalmacja / Wybrzeże / Dalmacja
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 6062

Globtroter.pl Jeśli planujesz wakacje z dojazdem własnym, kemping może być alternatywą dla drogich hoteli i tanich, ale nie oferujących żadnych atrakcji apartamentów. To idealne rozwiązanie dla rodzin, którym zależy na dużej ilości atrakcji dla dzieci, na pełnej swobodzie podczas pobytu i bezpieczeństwie. Sprawdź listę rekomendowanych kempingów.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

CHORWACJA / Dalmacja / Ciovo / Widok z Ciovo na wyspy położone na Morzu Adriatyckim
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3137

Ignotus Wyspa Ciovo - Kościół Pani z Prizidnicy

CHORWACJA / Dalmacja / Trogir / Trogir
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3487

Ignotus Trogir znajduje się w środkowej części Dalmacji na wybrzeżu Morza Adriatyckiego. Zabytkowe, portowe miasto położone jest na wąskiej wyspie połączonej mostami z jednej strony z kontynentem, a z drugiej z wyspą Ciovo.

dookolaglobu.pl Tak więc Bałkany. Pewnie część z Was powie \"ja pierdAleksandrę, znowu! To już nie ma innych miejsc na świecie?\" Na co ja odpowiem, że są ;) A później sprawnie powrócę do opowieści...

inf.praktczne, zdjęcia, linki

USA / - / Plaża / Rodzinne życie na Fali
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 1839

BalticAnchor To już tak wiele lat, gdy większość czasu spędzamy całą rodziną na falach, tak wiele lat że powody tej życiowej przygody powoli zaciera czas. To opis początku kilku lat rodzinnej wyprawy, trwa nadal. Za 3 dni jedziemy przez Berlin na Gibraltar i dalej płyniemy do Afryki na kilka miesięcy !

BalticAnchor To interesujące osobiste wskazówki dla członków i organizatorów wypraw egzotycznych, warte przeczytania dla wszystkich podróżujących Najważniejsze elementy wyposażenia i umiejętności których nie da się przygotować w kilka dni a będą nam pomagać latami ! Miłej lektury początkującym i ciekawego przypomnienia dla doświadczonych

inf.praktczne, zdjęcia

CHORWACJA / Konavle / Ćilipi / Tradycja
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 4294

Antoni Wielu turystów odwiedzających Dalmację, wybierają lot do Dubrownika, czyli lotnisko oddalone 20 km od centrum miasta, w miejscowości Čilipi, gmina Konavle. Po zwiedzeniu Chorwacji opuszczają tą przepiękną część kraju, która też ma wiele do zaoferowania.

inf.praktczne, zdjęcia, mapy, linki

CHORWACJA / Południowa Dalmacja / Dubrovnik / Stare miasto
liczba komentarzy: 7

liczba odsłon: 6991

Antoni Wakacje w Chorwacji pachną słońcem, lawendą, rozmarynem i szałwią. Są przesycone zapachem morza, kamiennych miast, gorącego skalistego wybrzeża i orzeźwiającego wiatru znad Adriatyku.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, mapy, linki

team-from.pl Balcanica Poland Team, czyli 2edycja wypraw Team-from.pl. Tym razem planujemy wyprawę na Bałkany. Nasze kombi przejadą 6000km w 14dni.

GRECJA / Ateny / Ateny / Panorama Aten
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 1766

autostopemdookolaglobu Opis wyprawy w 2014 roku do Aten i Montpellier .Autostopowa przygoda poprzez Serbie, Chorwację, Słowenię, Niemcy, Macedonię, Austrię, Francję ,Włochy, Czechy i Niemcy.

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

CHORWACJA / Okręg Splicko-Dalmatyński / Makarska / W górach i nad morzem
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 31684

Antoni Dla planujących wędrówkę po górach Europy, polecamy Biokovo- masyw górski położony jest w środkowej części wybrzeża dalmatyńskiego. Poczytajcie o wrażeniach Antoniego!

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CHORWACJA / --- / --- / MOTOVBLOG - odcinek 11
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 1733

GlobAdmin Podróż Wiktora z MOTOVBLOG2014 dobiega końca! Przed Wami lektura ostatniej części "zapisków z trasy".

CZARNOGÓRA / Ulcnij / Most na rzece Bojana / Drżyj rybo!
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 4237

Leoncjo Pierwsza część dziennika podróży po Albani. Spisywane "na gorąco" wydarzenia obejmują okres od wyjazdu z Polski, do plaży w okolicach Jale, gdzie utknęliśmy z powodu złej pogody.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

Projekt Optibus Przedstawiamy kolejny patronat medialny Globtrotera - projekt Optibus. Jego uczestnicy zamierzają odwiedzić 12 państw, w tym ponad 34 miasta Europy, a trasa zajmie ponad 6000 km.

zdjęcia, linki

Kaukaz i Bliski Wschód rowerem. Całość relacji z podróży jak i mnóstwo zdjęć, filmów i przydatnych informacji znajdziecie na moim blogu: http://kolemsietoczy.pl

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, mapy, linki

liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 3390

nitkaska Podróż z biurem… No tak, to drogo, to w tłumie turystów, to w towarzystwie obcych ludzi, z których każdy jest inny, to według utartych szlaków, w szalonym tempie, z pilotami o różnych kompetencjach i umiejętnościach (o chęciach nie wspomnę!)

liczba komentarzy: 12

liczba odsłon: 3804

nitkaska Super! Jestem prawdziwą podróżniczką! Byłam w Egipcie, w Chinach, w międzyczasie za jakieś małe pieniądze (dla kogo małe dla tego małe, ale przecież jak na biuro – małe!) pojechałam na tanie, autokarowe wycieczki do Beneluksów i Bawarii, dołożyłam trochę więcej i pojechałam do Włoch.

bus_trip Odwiedzić 14 państw w 30 dni, a w drogę wybrać się 25-letnim busem, dodatkowo zrobić to jak najmniejszym kosztem? Brzmi jak szalony pomysł. A to nasz plan na wakacje. Jesteśmy studentami Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania z Rzeszowa i dokładnie 8 lipca ruszamy w podróż swojego życia.

droga na miejsce, zdjęcia

Moto Touring Plany na rok 2013: Bałkany początek. Pierwsza wyprawa motocyklowa i oby sie wszystko udało...

CHORWACJA / Północna Dalmacja / niedaleko Jablanac / Zatoka Zavratnica
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 17525

kaja45 W Chorwacji niedaleko miejscowości Jablanac, u podnóża gór Velebit znajdziemy przepiękną zatokę, wyglądem przypominającą norweski fiord, ta zatoka to Uvala Zavratnica.

inf.praktczne, zdjęcia, linki

BalkanTrip2012 Jesteśmy dwójką przyjaciół z miasta Zgierza. Uwielbiamy aktywny wypoczynek i obcowanie z naturą. Planujemy odbyć w sierpniu, trwającą około miesiąca, autostopową podróż po Bałkanach. W jej trakcie zrealizujemy film ukazujący aspekty podróżowania "na stopa". Pokażemy dziką i niedostępną przy tradycyjnych wycieczkach naturę tego regionu. Bardzo pociąga nas możliwość poznania nowych, wspaniałych ludzi i kultur.

POLSKA / Złotoryja / Złotoryja / Honda transalp
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 3525

Bałkany2012-Asia Dwie motocyklistki, które nie poprzestały na swoich marzeniach, wybierają się motocyklami na podbój Półwyspu Bałkańskiego. Planują zwiedzić Chorwację, Albanię, Serbię, Czarnogórę, Bośnię i Hercegowinę. Czy się uda ? Musi !

Bałkany na motocyklu Plan na wakacje: Bałkany na motocyklu. Może to nie koniec świata, ale na naszą pierwszą wyprawę motocyklową zupełnie wystarczy.

zdjęcia, mapy, linki

SkuBany Mówi się, że apetyt rośnie w miarę jedzenia. Muszę w pełnić zgodzić się z tym stwierdzeniem, bo po zeszłorocznych wojażach starym golfem teraz przyszła pora na podróż motorowerem na Bałkany.

zdjęcia, linki

SZARPANINA_2012 Spółka-córka wyprawy SZARPANINA 2012 prezentuje najnowszą multimedialną grę komputerową w czasie rzeczywistym (a przestrzeni nieco nierzeczywistej) pt. ZMARZNĄĆ W CHORWACJI Przed wyprawą SZARPANINA 2012. Geneza pomysłu, czyli motocyklem po Bałkanach (2009). Ilość graczy: 3 (Borsuk, Glaca, Sowizdrzał) Czas trwania: 6 dni (wrzesień 2009) Wymagania sprzętowe: Honda Deauville 700, Yamaha TDM 850, Yamaha FZS 600 Urządzenia peryferyjne: jeden GPS, jeden aparat 12 Mpx, dwie mapy (w tym jedna Krakowa), trzy mózgi (poziom wykorzystania ok. 10-40%), dużo chęci i wiary, głównie w siebie nawzajem. Urządzenia pamięci masowej: torby i plecaki przywiązane do siodeł, gdzieniegdzie kufry i torby na zbiorniki. Gadżety: namioty, śpiwory, palniki i butle z gazem, żywność zabrana z Polski.

droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

POLSKA / Śląsk / Racibórz / logo projektu
liczba komentarzy: 4

liczba odsłon: 5573

golfomaniacy Opis projektu wyprawy na Bałkany w sierpniu 2011. projekt jest otwarty dla wszystkich posiadaczy Golfów, którzy chcą dołączyć do nas na trasie.

droga na miejsce, zdjęcia

CHORWACJA / Dalmacja / Stary Grad na wyspie Hvar / Rejs w Chorwacji - jeden z wielu
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 5081

bosforrejsy Opis prowadzonego w Chorwacji przez skippera Mirka rejsu dzień po dniu.

inf.praktczne, zdjęcia

BOśNIA i HERCEGOWINA / Bośnia i Hercegowina / Medjugorie / Dewocjonalia
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 23037

igebski Objazdowa wycieczka po Bośni i Hercegowinie, Chorwacji, Czarnogórze, Albanii i Serbii.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

towPawel Relacja z dwutygodniowej objazdówki po Bałkanach. Polecam przejechanie tej trasy :)

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia, linki

CHORWACJA / Dalmacja / Split / Nad brzegiem Adriatyku
liczba komentarzy: 0

liczba odsłon: 13080

igebski Wycieczka objazdowa z biura Rainbow Tours w dniach 20-26 września 2008 r. Zwiedzanie Lublany, Splitu, Dubrownika, Omisza, Trogiru, Parku Krka i Jezior Plitwickich

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor prezentujemy dalszy ciąg relacji Grzegorza Worony z podróży po Europie Środkowo-Wschodniej

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

grzewor Będąc dzieckiem wymyśliłem niesamowitą podróż. Nie znając problemów z wizami, zamkniętymi granicami i przede wszystkim kosztami chciałem przejechać autostopem przez Europę do Maroka, dalej brzegiem morza Śródziemnego przez Egipt do Turcji i z powrotem do domu, do Polski. Trasą, przez kraje wtedy dla mnie dzikie i tajemnicze, z innymi kulturami, religiami czy nawet kolorem skóry mieszkańców. Miałem atlas i mapy więc plan był gotowy. Wiedziałem ile kilometrów mam do przejechania w każdym z państw. Miałem też namiot i karimatę a przede wszystkim dużo wolnego czasu w okresie wakacji.
Rzeczywistość okazała się bardziej brutalna. Nie wszystkie granice były otwarte, do wielu potrzeba kosztownych wiz i raczej autostopem trudno by było je przejechać a na pociągi czy autobusy nie było mnie stać. Plan został odroczony.
Wyprawa którą odbyłem latem 2004 roku jest drugą częścią (pierwsza część to kawałek Afryki - Egipt) realizacji trasy z młodzieńczych lat, kolejne etapy czekają .........
........marzenia o ile są silne wcześniej czy później się spełniają ............

inf.praktczne, droga na miejsce, proga powrotna, zdjęcia

CHORWACJA / Dalmacja / wyspa Mljet / Blato
liczba komentarzy: 2

liczba odsłon: 15619

mak Dla tych, którzy czekają cierpliwie na wykorzystanie urlopu lub dla tych, którzy chcą odsapnąć po trudach jakiejś dalekiej wyprawy mam propozycję. W zeszłym roku z dwójką przyjaciół skoczyłam na krótką spontaniczną wycieczkę po Chorwacji, a ściślej po Dalmacji i kraina ta oczarowała nas od pierwszego dnia – cudowna woda, biel kamiennych domów w kontraście z bujną roślinnością, wspaniałe wina i egzotyczne owoce zrywane wprost z drzew i krzewów.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia

CHORWACJA / Dalmacja / Lastovo / Lastovo-panorama
liczba komentarzy: 3

liczba odsłon: 23690

wikel Wyspa Lastovo położona jest na południu Chorwacji, trzynaście kilometrów od Korculi. Do 1989 roku Lastovo ze względów militarnych było zamknięte dla turystów zagranicznych, których i dziś przybywa tu niewielu. Znajduje się tu tylko jeden hotel, kilka pensjonatów i kwater prywatnych. Jednakże dzięki temu można tu spędzić udane wakacje, w szczególności jeśli ktoś nurkuje lub pływa żaglówką.

inf.praktczne, droga na miejsce, zdjęcia, linki

CHORWACJA / brak / Park Narodowy Paklenica / Park Narodowy Paklenica
liczba komentarzy: 1

liczba odsłon: 16772

OVAD Jeżeli chcesz spotkać rajskie miejsca, a masz tylko dwa tygodnie urlopu, jedź do kraju, który ma najdłuższą linię brzegową w Europie. Do Chorwacji po raz pierwszy pojechałem w roku 1997. Był to okres, w którym do tego pięknego kraju nie jeździło zbyt dużo naszych rodaków, ze względu na wojenne zaszłości. W zasadzie miejsce pobytu wybraliśmy dość przypadkowo. Patrząc na mapę fizyczną Chorwacji zauważyłem miejsce, w którym góry o wysokości 1700m. zatapiają się w morzu, dodatkowo park narodowy, kilka wysepek-miejsce musi być naprawdę piękne. Nie pomyliłem się, gdyż Park Narodowy Paklenica w paśmie Velebit tuż nad morzem Adriatyckim robi naprawdę wrażenie

inf.praktczne, zdjęcia

Krótkie statystyki:

Liczba artykułów w bazie: 2721, Łączna liczba odwiedzin: 14037176Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
  2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
  3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
  4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2023 Globtroter.pl