Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

TOP 5 miejsc do zobaczenia na Riwierze Albańskiej > ALBANIA


Globtroter.pl Globtroter.pl Dodaj do: wykop.pl
artykuły partnerskie

Zdjęcie ALBANIA / Riwiera albańska /  / Riwiera albańskaPrawie 300 słonecznych dni w roku, długa linia brzegowa, czysta, krystaliczna woda, piękne, zadbane plaże jeszcze nie zalane turystami i przepyszne owoce morza. Czego więcej potrzebujesz, żeby spędzić wymarzone wakacje? Albania, jeszcze tak egzotyczna i dziewicza, zapowiada się hitem turystycznym najbliższych lat.

Riviera Albańska to południowo – zachodni pas wybrzeża, zaczyna się od długiej piaszczystej plaży Palasa, a kończy w Lukova – małej miejscowości położonej z dala od kurortów. Wzdłuż całego wybrzeża rozsiane są malownicze wioski poukrywane wśród gór i bajeczne plaże.


Zobacz TOP 5 miejsc do odwiedzenia na Riwierze Albańskiej

Zdjęcia: , Riwiera albańska, Riwiera albańska, ALBANIA
, Riwiera albańska, Riwiera albańska, ALBANIAPlaże, plaże, plaże…

Zdjęcia: , Riwiera albańska, Riwiera albańska 2, ALBANIA
, Riwiera albańska, Riwiera albańska 2, ALBANIAWybrzeże Albańskie usłane jest plażami obmywanymi przez turkusową, krystalicznie czystą wodę. Ciekawszą z nich, dla zwolenników nurkowania, jest plaża położona tuż przy wiosce Borsh. Nie bez powodu została nazwana Perłą Południa. Przyciąga zwolenników nurkowania- u wybrzeży znajdują się jaskinie z zatopionymi wrakami statków. Po kąpieli można spacerować pomiędzy drzewkami pomarańczy, cytryn, bądź gajami oliwnymi.


Przełęcz Llogara

Zdjęcia: Przełęcz Llogara, Góry albańskie, ALBANIA
Przełęcz Llogara, Góry albańskie, ALBANIAMiejsce tak wyjątkowe, że w 1966 roku zostało objęte ochroną. Przełęcz położona jest na wysokości 1000 m n.p.m. Specyficzny klimat i wiejące wiatry sprawiają, że rosnące tu drzewa zostały powyginane w ciekawy sposób. Podczas wędrówek można spotkać orły przednie, sępy polowe i kozice. Park można oglądać również z lotu ptaka – w okolicy znajdują się miejsca przeznaczone dla paralotniarzy.


Vlora

Zdjęcia: Vlora, Wybrzeże Albanii, Widok na Vlora, ALBANIA
Vlora, Wybrzeże Albanii, Widok na Vlora, ALBANIATo jedno z najbardziej popularnych miast na albańskim wybrzeżu. Przebiega tutaj umowna granica pomiędzy Morzem Jońskim i Adriatykiem. W miasteczku znajduje się drugi co do wielkości port w kraju – w jego okolicach można skosztować świeżych owoców morza. Tam również znajduje się budynek, w którym urzędował albański rząd – obecnie zamieniony na Muzeum Historyczne. Vlora jest idealnym miejscem dla plażowiczów, przy miejscowości rozciąga się 20 kilometrów linii brzegowej z plażami zarówno kamienistymi jak i piaszczystymi. Noce w mieście tętnią życiem - polecane jest głownie dla zwolenników atrakcji.


Dhermi

Zdjęcia: Dhermi, Wybrzeże Albanii, Formacje skalne w Dhermi, ALBANIA
Dhermi, Wybrzeże Albanii, Formacje skalne w Dhermi, ALBANIANie daj się zwieść złudnemu wrażeniu, że to stare, białe miasteczko, w którym czas zatrzymał się dawno temu. Dhermi przeżywa swoją drugą młodość stając się centrum albańskiej rozrywki. Kluby z różnorodną muzyką czynne są aż do białego rana. W okolicy znajdują się czyste plaże poprzedzielane ciekawymi formacjami skalnymi.


Seranda

Zdjęcia: Seranda, Wybrzeże Albanii, Port w Seranda, ALBANIA
Seranda, Wybrzeże Albanii, Port w Seranda, ALBANIAGdzie góry wpadają do morza… Prawie dosłownie, bo w Sarandzie, stojąc na plaży, prawie na wyciągniecie ręki masz góry. Miasto liczy zaledwie 40 tysięcy mieszkańców z czego większość, to Grecy. Przechadzając się wąskimi uliczkami, możesz odpocząć w jednej z licznych romantycznych kawiarni. Znajduje się tam rozbudowana baza turystyczna: hotele, restauracja z tradycyjną kuchnią oraz wypożyczalnie.

Zaledwie kilkanaście kilometrów od miasta rozciągają się najpiękniejsze plaże albańskie. Na trasie z Sarandy do Gioraska znajduje się Błękitne Jezioro. Lazurowa, czysta woda zachwycają wszystkich przyjezdnych a stale utrzymująca się niska temperatura wody daje idealne orzeźwienie w trakcie upałów. Z pobliskiego wzgórza rozciąga się cudowny widok na Sarandę. Znajduje się tam również twierdza Lekuersi, wzniesiona przez sułtana Sulejmana Wspaniałego.

Zdjęcia: ,  , Albańskie krajobrazy, ALBANIA
, , Albańskie krajobrazy, ALBANIA
Wakacje w Albanii z wyżywieniem już od 1859 złTeraz, kiedy Albania jest wschodzącą gwiazdą europejskiej turystyki, to idealny moment żeby zobaczyć ją jeszcze naturalną, nieskażoną przemysłem, z krajobrazami jak z filmów oraz poznać bogatą kulturę i historię. Jedź do Albanii!

Zdjęcia

ALBANIA / Riwiera albańska /  / Riwiera albańskaALBANIA / Riwiera albańska /  / Riwiera albańska 2ALBANIA / - / Przełęcz Llogara / Góry albańskieALBANIA / Wybrzeże Albanii / Vlora / Widok na VloraALBANIA / Wybrzeże Albanii / Dhermi / Formacje skalne w DhermiALBANIA / Wybrzeże Albanii / Seranda / Port w SerandaALBANIA /   /  / Albańskie krajobrazy

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2020 Globtroter.pl