Artykuły i relacje z podróży Globtroterów

Kair Siwa i Piramidy cz 6 > EGIPT


dariusznow dariusznow Dodaj do: wykop.pl
relacje z podróży

Zdjęcie EGIPT / Egipt / Kair / Kair marszuta sAl MOEZ Jena z najstarszych i najsłynniejszych ulic w Kairze. Dużo ludzi i ciekawych miejsc, ale z lekka trąci komercją. Osobiście wolę spokojniejsze rejony. Tym razem dużo zdjęć i wizyta w kolejnym mieście umarłych.

Ulica Al Moez

Zdjęcia: Kair, Afryka, moez , EGIPT
Kair, Afryka, moez , EGIPT


Po wyjściu z miasta śmieciarzy wypiłem soczek pomarańczowy i złapałem taksówkę na ulicę Al Moez, którą miałem oglądać wczoraj.

Zdjęcia: Kair, Afryka, ulica Moez, EGIPT
Kair, Afryka, ulica Moez, EGIPT


Bardzo słynna ulica bardzo stara ale dla mnie trochę przereklamowana.

Zdjęcia: Kair, Afryka, ulica Moez 2, EGIPT
Kair, Afryka, ulica Moez 2, EGIPT


Obejrzałem rzeczywiście stare i kunsztownie wykonane budowle.

Zdjęcia: Kair, Afryka, ulica Moez 1, EGIPT
Kair, Afryka, ulica Moez 1, EGIPT


Po drodze do bramy i murów obronnych,trafiłem na magiczne miejsce - kawiarnię pod nazwą Cafe Lord, w której był niesamowity wystrój.

Zdjęcia: Kair, Afryka, cafe lord 1, EGIPT
Kair, Afryka, cafe lord 1, EGIPT


Tak naprawdę to mydło i powidło, wszystkiego po trochu ale całkiem fajnie urządzone wnętrze i taras. Motywem przewodnim była znana piosenkarka egipska Umm Kulsum.

Zdjęcia: Kair, Afryka, cafe lord 2, EGIPT
Kair, Afryka, cafe lord 2, EGIPT


W trakcie przygotowań do październikowego wyjazdu wypatrzyłem ją internecie i ściągnąłem sobie jej nagranie. Miałem je w telefonie. Zresztą nagranie chyba najbardziej popularne bo dostępne w internecie. Akurat ta sama muzyka leciała w tym Lordzie.

Zdjęcia: Kair, Afryka, cafe lord 3, EGIPT
Kair, Afryka, cafe lord 3, EGIPT


Kelnerzy bardzo fajnie ubrani, znający angielski. Wdaliśmy się więc w rozmowę na temat tej kawiarni i piosenkarki. Wyciągnąłem telefon i włączyłem im tę samą muzykę, która leciała z ich głośników. Szczeny im popadały z zaskoczenia, że jakiś niewierny turysta zna, ma i słucha muzyki ich boskiej piosenkarki. Nie przesadzam, gdyż cieszy się ona ogromną popularnością w Egipcie. Jest, na Zamalku chyba, kawiarnia ku jej czci. Planowałem nawet się tam wybrać. Może następnym razem, inszallah.

Zdjęcia: Kair, Afryka, cafe lord kelnerzy, EGIPT
Kair, Afryka, cafe lord kelnerzy, EGIPT


Oczywiście wszystkie lody zostały przełamane. Właściwie nie zauważyłem żadnych lodów, ponieważ kelnerzy, z natury rzeczy muszą być kontaktowi i mili. Oczywiście skończyło się na kilku fotkach i obietnicy że wrócę tutaj później.

Zdjęcia: Kair, Afryka, brama 1, EGIPT
Kair, Afryka, brama 1, EGIPT


Pomaszerowałem dalej, w kierunku murów obronnych. Obejrzałem sobie obie bramy, które rzeczywiście robią wrażenie.

Zdjęcia: Kair, Afryka, brama 12, EGIPT
Kair, Afryka, brama 12, EGIPT


Szczególnie wrota. Drewniane, potężne, obite blachą.

Zdjęcia: Kair, Afryka, brama zawiasy, EGIPT
Kair, Afryka, brama zawiasy, EGIPT


Po drugiej stronie ulicy wypatrzyłem ni mniej ni więcej, tylko kolejne miasto umarłych. Nie wiem co mnie ciągnie do takich dziwnych miejsc ale nie mogłem się oprzeć.

Zdjęcia: Kair,  Afryka, m umarłych 1, EGIPT
Kair, Afryka, m umarłych 1, EGIPT


Przyszedłem na drugą stronę i zacząłem włóczyć się po tym cmentarzysku Tym razem udało mi się nawet przez otwarte drzwi zrobić zdjęcie wnętrza takiego domu.

Zdjęcia: Kair,  Afryka, m umarłych 3, EGIPT
Kair, Afryka, m umarłych 3, EGIPT


Też mam dużo współczucia dla losu tych ludzi ale jakoś Zebelin czyli śmieciarze są mi bliżsi. Może dlatego że to Koptowie.
Jak tylko wszedłem na teren cmentarza zaskoczył mnie pewien obrazek, który udało mi się uwiecznić na zdjęciu.

Zdjęcia: Kair,  Afryka, m umarłych 4, EGIPT
Kair, Afryka, m umarłych 4, EGIPT


Dzieci biegające po dachu dużego grobowca i puszczając latawce. Cóż za ironia losu pod spodem, pod ziemią zwłoki przodków, a to nowa generacja bawi się latawcami. Jednocześnie smutne i w sumie budujące bo mimo tej biedy dzieci są dziećmi i żyją dniem codziennym nie stronią od zabaw i uśmiechów.

Zdjęcia: Kair, Kair, miasto umarłych dom, EGIPT
Kair, Kair, miasto umarłych dom, EGIPT


Po wyjściu z cmentarza, co nie było wcale takie proste, wróciłem na teren bazaru wokół meczetu. Troszkę się tam pokręciłem.

Zdjęcia: Kair,  Afryka, bazar, EGIPT
Kair, Afryka, bazar, EGIPT


Na szczęście już nie mam odruchu zatrzymywania się oglądania tego co tam oferują. Jedyną ciekawostką jaką udało mi się wypatrzeć to facet ze starym patefonem który prezentował go na ulicy ale to było wcześniej na ul Moez.

https://m.youtube.com/watch?v=8zwhKpmr5CU

Zdjęcia: Kair, Afryka, moez patefon, EGIPT
Kair, Afryka, moez patefon, EGIPTZłapałem na ulicy taksówkę i wróciłem w okolice hostelu. Poczułem, tak jak wczoraj, o podobnej porze burczenie w brzuchu więc nie pozostało nic innego jak udać się na kolejną porcję smażonego mózgu.

Zdjęcia: Kair, Egipt, mózg, EGIPT
Kair, Egipt, mózg, EGIPT


W hostelu standardowo zmiana ubrań i kąpiel, gdyż takie spacery pozostawiają na człowieku sporo pyłu. Wieczorem pakowanie. ponieważ część bagażu zostawię w hostelu a do Siwa pojadę tylko z niezbędnymi rzeczami.
Planuje powrót dwunastego kwietnia i tak żeby w piątek móc zobaczyć targ wielbłądów i tam spróbować z dawna oczekiwanego steka z wielbłąda Mam nadzieję że ten plan wypali, a jeśli nie, to może spotka mnie coś innego równie ciekawego.

Jutro droga do Sziwa, a po drodze też człowieka spotykają różne atrakcje Mam nadzieję że same pozytywne tak jak pozytywne jest moje nastawienie do tego kraju

Zdjęcia

EGIPT / Egipt / Kair / Kair marszuta sEGIPT / Afryka / Kair / moez EGIPT / Afryka / Kair / ulica MoezEGIPT / Afryka / Kair / ulica Moez 2EGIPT / Afryka / Kair / ulica Moez 1EGIPT / Afryka / Kair / cafe lord 1EGIPT / Afryka / Kair / cafe lord 2EGIPT / Afryka / Kair / cafe lord 3EGIPT / Afryka / Kair / cafe lord kelnerzyEGIPT / Afryka / Kair / brama 1EGIPT / Afryka / Kair / brama 12EGIPT / Afryka / Kair / brama zawiasyEGIPT /  Afryka / Kair / m umarłych 1EGIPT /  Afryka / Kair / m umarłych 3EGIPT /  Afryka / Kair / m umarłych 4EGIPT / Kair / Kair / miasto umarłych domEGIPT /  Afryka / Kair / bazarEGIPT / Afryka / Kair / moez patefonEGIPT / Egipt / Kair / mózg

Dodane komentarze

brak komentarzy

Przydatne adresy

Brak adresów do wyświetlenia.

Strefa Globtrotera

Dział Artykuły

Dział Artykuły powstał w celu umożliwienia zarejestrowanym użytkownikom serwisu globtroter.pl publikowania swoich relacji z podróży i pomocy innym podróżnikom w planowaniu wyjazdów.

Uwaga:
za każde dodany artykuł otrzymujesz punkty - przeczytaj o tym.

Jak dodać artykuł?

 1. Zarejestruj się w naszym serwisie - TUTAJ
 2. Dodaj zdjęcia (10 punktów) - TUTAJ
 3. Dodaj artykuł (100 punktów) - TUTAJ
 4. Artykuły są moderowane przez administratora.

Inne Artykuły

X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl