Forum dyskusyjne


Gniazdka elektryczne w tanzani

kategoria podróże po świecie

krzyh dołączył
17.09.2008

krzyh 15:44 | 17.09.2008

Witam.
Jaki standard gniazdek elektrycznych obowiazuje w Tanzanii?

Krzysiek


dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 09:38 | 06.10.2008

Kształt tego gniazdka elektrycznego to z reguły kwadratowy panel z trzema podłużnymi otworami ułożonymi w trójkąt. Pionowy otwór znajduje się powyżej dwóch równoległych otworów poziomych. Wtyczka pasująca do takiego gniazdka zawsze składa się z trzech spłaszczonych bolców: dwa poziome przewodzą prąd, a ten pionowy znajdujący się wyżej to uziemienie. Brytyjska wtyczka zawsze posiada wmontowany w siebie bezpiecznik, który ma za zadanie nie dopuścić do przepięcia i przepalenia urządzenia elektrycznego. Bezpiecznik ten może posiadać natężenie 3, 5 lub 13 amperów. Urządzenia elektryczne bez uziemienia sprzedawane na Wyspach mimo wszystko zawsze posiadają trzy bolce. Wwtedy bolec pionowy jest plastikowy. Zastosowany trójkątny układ bolców ma za zadanie zmniejszyć ryzyko wyłamania wtyczki z gniazdka pod wpływem odgórnego przypadkowego obciążenia. Brytyjska wtyczka ostatecznie nabrała swojego obecnego kształtu w 1962 roku i od tego czasu jest powszechnie używana na wyspach brytyjskich, Cyprze, Kenii, Tanzanii, Ugandzie, Zambii, Malawii, Zimbabwe, Botswanie, Malezji, Singapurze, Gujanie, Gwatemali, Belize, Chinach, Arabii Saudyjskiej, Indonezji, Wietnamie, Birmie, Jemenie i Omanie. Tylko jednak w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Malezji, Singapurze, Kenii, Malawii i na Cyprze istnieje monopol na tego rodzaju wtyczki. W innych wymienionych powyżej krajach oprócz systemu brytyjskiego stosuje się także inne typy wtyczek.


dawidfischer dołączył
12.12.2006

dawidfischer 09:40 | 06.10.2008

Info ze strony madeinengland.blox.pl/2007/08/Prad-niejedna-ma-wtyczke.html Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl
koniec koniec }); //}); koniec koniec