Forum dyskusyjne

do tych co byli

kategoria podróże po świecie

Boberek dołączył
19.10.2012

Boberek 13:39 | 31.08.2015

Witam,
za 2 tygodnie wylatuję do Tanzanii...mam w związku z tym pytania....może ktoś pomoże...
przylatuję Turkish Airlines do Dar es Salaam o niefortunnej godzinie 2.35, pierwszy prom odpływa na Zanzibar o 7.00, więc spokojnie powinnam zdążyć, ale jest to środek nocy i gdzieś na anglojęzycznych forach ktoś polecał przeczekać do rana i dopiero udać się do portu . Czy jest bezpiecznie jechać taksówką do portu w nocy czy rzeczywiście poczekać na lotnisku aż zacznie świtać?
Jaki jest koszt taksówki z lotniska do portu?
Na Zanzibarze będę w miejscowości Jambiani....czy jest tam coś takiego jak sklep spożywczy?

Pozdrawiam,

mikas dołączył
31.08.2015

mikas 22:01 | 01.09.2015

Ja bym ci radził czekać na lotnisku, zawsze w razie co więcej ludzi niż samemu jechać po nocy do portu. Spokojnie, lepiej się poruszać jak już zacznie świtać

kiler.pl dołączył
13.06.2009

kiler.pl 09:54 | 05.09.2015

HEJ
LECIMY PEWNIE TYM SAMY LOTEM. JA TEŻ MAM HOTEL W jAMBANI ALE PRZEDTEM JADE NA 5 DNI NA SAFARI.
NO I RÓWNIEŻ LECĘ W CIEMNO.

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 15:33 | 06.09.2015

Hej,
Stanowczo polecam poczekać na lotnisku. Dar Es Salam , szczególnie w okolicy portu to niezbyt przyjazne miasto :/ byliśmy tam w grudniu i podczas jednodniowego pobytu w Dar pierwszy raz w życiu próbowali mnie okraść kieszonkowcy :/ właśnie w okolicy portu i w biały dzień... oczywiście im się nie udało bo staram się być zawsze dobrze zabezpieczony i ogólnie jestem raczej czujny ale wrażenie pozostało niesmaczne. Przed wyjazdem zresztą czytałem że trzeba na to tam bardzo uważać.
Taxi z lotniska do portu powinno kosztować ok 25 dolarów. Będą oczywiście chcieli więcej ale nam udało się za tyle dojechać.
My na Zanzibarze byliśmy w Paje 'obok' Jambiani.
Swój 'dziennik podróży' z Tanzanii opisałem tu takemytrip.pl/plan-podrozy-4-tanzania-afryka  więc możesz zajrzeć- może coś jeszcze doczytasz :)

Boberek dołączył
19.10.2012

Boberek 23:25 | 08.09.2015

dziękuję za odzew....

jeszcze nie wyruszyłam, a już Tanzania zraziła mnie do siebie :-( zarezerwowałam 2 hotele przez booking.com, najprawdopodobniej w którymś z hoteli dane z karty kredytowej "wypłynęły" i zostały wykorzystane do zakupów na yahoo.com..a właściwie była próba zakupów, bo bank szybko kartę zastrzegł.....tyle lat rezerwuję przez booking.com i po raz pierwszy taka niemiła sytuacja...widzę więc, że na miejscu w Tanzanii tym bardziej trzeba będzie uważać...postanowione więc, że po przylocie czekam na lotnisku...nie orientujecie się może ile czasu przed wypłynięciem promu muszę być w porcie? 30 min wystarczy?
Olgierd...dziennik podróży przeczytałam..ciekawa wyprawa, zazdroszczę wrażeń...napisałeś o różnych wycieczkach....a pamiętasz może po ile były na miejscu wycieczki do Jozani Forest i na Prison Island, bo o nich nie wspomniałeś???

Kiler...skoro będziesz w Jambiani, to być może do zobaczenia na miejscu..my będziemy w Mbuyuni Beach Village.
Pozdrawiam

adriank dołączył
10.12.2014

adriank 07:21 | 07.09.2015

My lecimy w grudniu tego roku może ktoś leci również w tym samym terminie? 15 grudzień

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 21:29 | 09.09.2015

Mimo wszystko bym starał sie byc w porcie ze 45 min albo i godzinę wczesniej... nie wiem jak z dostępnością biletow na prom... na Zanzibarze podczas pobytu w Stone Town kupiliśmy bilet powrotny kilka dni wczesniej bo ostatnie promy z Zanizbaru odpływają o 16.30 i lepiej na niego miec miejsca zaklepane jak sie ma wieczorem samolot :) w tamta strone jak zabraknie miejsc w pierwszym to najwyzej popłynięcia następnym ale mimo to bym był tam z godzinę przed. Na Zanzibarze jest tak ze jak juz masz bilet to idziesz do zamkniętej poczekalni. My w dodatku, tak jak wiekszosc turystow dopłacaliśmy chyba 3 dolary i wzięliśmy miejsca VIP- dużej różnicy nie ma ale zawsze troche lepiej ;) jesli tak samo jest w Dar to tym bardziej bym był spokojny... i nie ma co az tak sie tego portu bać- wystarczy zwykła ostrożność :)
Co do booking.com to ja tez od zawsze bukuje głownie przez nich... nie masz wpływu na to kto pracuje w jakim hotelu :/ nawet w dobrym hotelu w Nowym Jorku moze sie cos takiego zdążyć- nie zrażaj sie do Zanzibaru z takiego powodu bo na miejscu zobaczysz ze jest bezpiecznie :)
Co do wycieczek- na żadnej z tych dwoch nie bylismy bo brakło czasu... troche żałuje Jozani Forest bo tam jest taki gatunek małp co występuje tylko na Zanzibarze- next time :) to jest nie daleko Paje wiec i nie duzo dalej od Jambiani- po drodze do Stone Town... zajmuje to podobno pol dnia. Cen dokładnych nie pamietam ale mysle ze max 30doalrow/os no chyba ze kupisz w hotelu-'wtedy moze byc drozej :)

Magda Kajzer dołączył
11.12.2014

Magda Kajzer 10:57 | 09.09.2015

Kenia - cudowne miejsce. Moje jedno z wielu marzeń.
Życzę szerokiej drogi i czekam na jakąś relację po powrocie :)

[konto usuniete] dołączył
17.06.2006

[konto usuniete] 23:32 | 09.09.2015

W Jambiani mieszka sławna Polka warto chyba zamienić z nia parę słów....Autorka książki Dom na Zanzibarze Pani Dorota Katende. Ja z atrakcji najbardziej pamiętam wynajęcie łódki od lokalnych rybaków i wyprawę na Ocean. Tam zwiedzanie rafy koralowej, połów ryb a potem ich smażenie po powrocie w chatce u rybaków. Z kartą nigdy nie zdarzył mi się problem na Zanzibarze jak i na lądzie w Tanzanii. Po wyspie poruszałem się wynajętym jeepem za 30 USD za dzień. Polecam W okolicznym Paje masz sporo fajnych sklepów.

Remek&Monika dołączył
21.02.2013

Remek&Monika 11:35 | 11.09.2015

Cześć, nie zniechęcaj się absolutnie do Tanzani!!! Przyrodniczo kraj jest po prostu cudowny moim zdaniem. Co do Dar es Salaam, nie chcę Cię straszyć,a le to było jedno z najgorszych doswiadczeń w moim życiu. W biały dzień gdy dojeżdżaliśmy do portu tuk-tukiem, przybiegl do nas tłum lokalsow, którzy chwytali nas za wszystko co się dało, by pokazać, że "już nas wzięli". Po wyjściu ten tłum oblepił nas, próbując wcisnąc bilety na prom ( wycięte z gazety..:) ) i blokując nam dostęp do kasy. Gdy mój mąż przepychał się do kasy, ja walczylam z wszedzie "dotykajacymi" mnie rękami panow, ktorzy drugą reke trzymali w spodniach i mowili "it's ok"...Gdy bylismy juz na promie, przysiegalam sobie ze juz nie wroce do Afryki:)jednak jak zobaczylam plaze w Paje,takie glupie mysli szybko mi przeszly:) Takze na pewno nie polacam jechac na prom w Dar es Salaam w nocy. Jednak z 3tygodniewego pobytu to bylo jedyne paskudne miejsce i doswiadczenie. Wiec radzę w porcie uważać, a potem juz tylko cieszyc sie pieknem Tanzanii:)Udanej wyprawy!

nitkaska dołączył
21.05.2011

nitkaska 23:17 | 12.09.2015

>Kenia - cudowne miejsce. Moje jedno z wielu marzeń.
>Życzę szerokiej drogi i czekam na jakąś relację po powrocie :)

Kenia TEŻ piękna :)

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 21:23 | 11.09.2015

o kurcze, to faktycznie mieliście hardcore :/ nas była piątka w tym dwoch facetów- moze dlatego bylo łatwiej (chcoiaz jak próbowali okraść to bylismy w trójkę)... moja rada na port w Dar- byc bardzo stanowczym w odmawianiu ! My mimo ze potrzebowaliśmy transport po wyjściu z promu szliśmy stanowczo przed siebie i wszystkim naganiaczom odmawialiśmy czasami niemalże krzycząc- moze to mało grzeczne ale skuteczne :) oni tez grzeczni nie sa wiec jest kwita ;) ja wiem ze oni próbują 'zarobic' ale sorry, nie w ten sposob. Po wyjściu i stanięciu kilka metrów dalej po chwili podszedl do nas spokojny pan, zaproponował transport i z nim sie dogadaliśmy podczas kiedy reszta naganiaczy dawno nas sobie darowała i szukała szczescia w hali :)

kiler.pl dołączył
13.06.2009

kiler.pl 08:42 | 12.09.2015

bilet lotniczy z Dar na Zanzibar i powrotny kosztuje ok. 400pln. Może to jest poysł bo z lotniska nie trzeba wychodzić. ??

Boberek dołączył
19.10.2012

Boberek 09:46 | 12.09.2015

też to braliśmy pod uwagę...ale finalnie stanęło na promie...w drodze powrotnej mam hotel niedaleko portu...wiec albo zapłaciłabym za taksówkę po przylocie na trasie lotnisko-port albo przed wylotem hotel-lotnisko...rzeczywiście jest to alternatywa....jak przeglądałam loty DeS-Zanzibar to najtańszy bilet (return) kosztował 120 dolarów/os...poza tym o ile mnie pamięć nie myli limit bagażu na awionetkę był jeszcze mniejszy niż na prom..a nie wiem czy jest to rygorystycznie przestrzegane...biletów na prom nie można kupić online...można je jedynie zarezerwować....ja wybrałam AZAM...problemem może być to czy po dotarciu do portu rezerwacja będzie obowiązywać..na stronie AZAM-u jest info, że bilety trzeba odebrać na 3 godziny przed wypłynięciem, a na potwierdzeniu rezerwacji, którą dostałam na maila, że 24 godziny :-)...ale czy tak, czy siak będę w porcie jedynie godzinę przed...
Dzisiaj wieczorem wyruszam do Pragi skąd mam wylot....więc ostatnie pytania....
zastanawiam się tylko czy ktoś z Was podczas pobytu w Tanzanii korzystał z ichniejszej karty sim do telefonu i zdrapek (np. Vodafone)?
czy na Zanzibarze (nie chodzi mi o Stone Town) są miejsca gdzie wymienię pieniądze po jakimś sensownym kursie? głównie chodzi mi o okolice Paje/Jambiani...
Dziękuję i pozdrawiam

olgierd79 dołączył
02.11.2014

olgierd79 17:14 | 12.09.2015

z kart nie korzystaliśmy bo nie bylo potrzeby- w hotelach jest wifi wystarczające nawet na rozmowy foniczne przez vibera albo inne komunikatory...
co do wymiany walut to na pewno mozesz wymienić w prawie kazdym hotelu i o ile pamietam kurs wcale nie jest najgorszy- my mielismy szylingi wymienione jeszcze w Arushy. Na stałym lądzie kurs podobno jest lepszy niz na Zanzibarze bo na Zanzi nie masz wyboru wiec na tym korzystają. Ale nie wiem czy bym w zwiazku z tym wymieniał kasę w Dar po nocach ;)
Pamietam ze poza hotelem korzystaliśmy z tych wymienionych w Arushy a w hotelu zapisywali nam wszystko do rachunku i na koniec zapłaciliśmy dolarami i kurs nie był najgorszy- a raczej zwracam na takie rzeczy uwage bo nie lubie przepłacać (chyba ze nie ma wyjscia to sie tym nie przejmuje).
Z innych wskazówek- w Paje o dziwo bez względu na standard hotelu w knajpach ceny były bardzo podobne a jakość zbliżona. Zblizony tez jest czas oczekiwania na jedzenie- pamietaj ze to Afryka i na podanie przystawki mozna czekac nawet godzinę a następna godzinę na danie główne... oczywiscie nie zawsze ale trzeba brac to pod uwage ;)
Baw sie dobrze !

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl