Forum dyskusyjne


etiopia gonder czy warto

kategoria podróże po świecie

kraj Etiopia

Łukasz dołączył
08.09.2009

Łukasz 14:49 | 12.11.2009

witam,
wybieramy sie w styczniu do etiopii. niby 3 tyg, ale tak naprwde to strszanie mało na ten kraj. planując wyprawę zastanawiam się nad gonderem. Czy warto tam jechać? ze zdjęć wynika że miasto całkiem przeciętne, tylko tyle ze zamek fajny. Proszę o radę osób, które zjeździły pn etiopii, co można ew odpuścić: lalibele, gonder, jez tana czy tis yssat, aksum? chętnie sczytam dłuższy wywód na ten temat. No i jak wygląda trasa między aksum a gondeem podobno zajmuje dużo czasu, czy można wynająć w askum jeepa na drogę do gonderu? podoba mi się ta droga u podnóży ras dashan...


blt dołączył
13.12.2007

blt 16:25 | 12.11.2009

podłączam się do pytania. Ja wybieram się nieco wcześniej, bo w grudniu i też na 3 tygodnie. Odpuszczam sobie południe kraju, bo w tym roku była w papui i na oglądanie "dzikich" plemion ustawionych równo do aparatu nie mam czasu ani pieniędzy. Pozostaje pólnoc, koniecznie z trekkingiem w górach. Czy orientuje się ktoś ile może kosztować 5-6 dniowy trekking w Siemen? I jak to właściwie jest z transportem publicznym w tym kraju? Jak wygląda np.: przejazd autobusem z Addis do Aksum (zapewne ze 2 - 3 dni) - trzeba wtedy po drodze nocować, ale czy bilet jest do miejsca docelowego czy z przesiadką? pzdr.B.Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

  1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl