Forum dyskusyjne

ceny w Etiopii pytanie

kategoria podróże po świecie

kraj Etiopia

casilda dołączył
19.01.2010

casilda 22:42 | 13.11.2012

Witam.

Wybieram się na przełomie lutego/marca do Etiopii.
Czy osoby które niedawno wróciły mogłyby mi podać ceny przykładowych tanich noclegów i przejazdów (autobus).Na początek planuję północ, jeśli starczy czasu i funduszy południe.
Czy łatwo jest znaleźć na miejscu osoby chętne do wspólnego wynajęcia auta?
Zastanawiam się na jakie koszty się nastawić. Ogólnie ma to być tani, backpackerski wyjazd.

Smok-1 dołączył
09.03.2010

Smok-1 09:22 | 14.11.2012

Jak przełom lutego i marca, to raczej już nie da rady południe, bo tam się może zacząć pora deszczowa. Ceny busów - dla porównania masz na stronach selam bus i sky bus, to są 2 najbardziej komfortowe firmy autobusowe w Etiopii (i najdroższe), transport lokalny jest tańszy. Na Twoim miejscu nie liczyłbym za bardzo na wspólne wynajęcie auta.

surfis dołączył
14.04.2004

surfis 22:34 | 15.11.2012

Postaram się w miarę odpowiedzieć bo informacje mam dość świeże. Tydzień temu wróciłem z Etiopii. Podróżowaliśmy w 3 os więc podaję ceny na jedną os.Tak wiec najtańszy znaleziony nocleg to 2 dol, najdroższy w addis za 9 dol od os. Przejazdy skybusem/selamem najdroższe np addis-dessie 11 dol os. zwyklym autobusem dessi-lalibela 5 dol. Znalezienie osób do wspólnej podróży na podnie może być problemem. Wynajęcie samochodu na poludnie to ok 7-8 dni przy 70 dol dziennie to spory koszt + paliwo. Generalnie co do kosztów, w 3 tyg wydzasz mnie więcej wartość biletów lotniczych. Jeśli masz pytania wal śmiało

pozdro

casilda dołączył
19.01.2010

casilda 11:12 | 16.11.2012

Super, dzięki za info. Bilet to ja kupiłam za 300 euro więc nie liczę,że na 4 tygodnie mi tyle wystarczy.
Mam jeszcze parę pytań.
1.czy warto mieć zarezerwowany hotel na pierwszą noc w Addis czy na miejscu jak wysiądę w centrum to coś znajdę?
2. Czy polecasz jakiś tani hotel w Addis?
3.Co z komarami (planuję północ więc czy warto brać malarone?)
4.Co z kradzieżami, naciągaczami, pseudo przewodnikami? czy faktycznie ciężko się od nich odgonić i czy trzeba na wszystko uważać-chodzi o kieszonkowców
5.Szczepienia (mam wzw A i B, czy poza tym warto coś jeszcze)?
6.Czy prywatne autobusy mają czynna toaletę przez cały czas? może to głupie pytanie ale nie zamierzam w upale pijąc dużo wody męczyć się kilka godzin aż do przystanku, rozumiem,że publiczne ich wcale nie mają :-)
7.czy przeloty wewnątrz kraju są tańsze niż to co widzę na stronie ethiopian?
8. Czy bankomaty są w każdym większym turystycznym miejscu? nie bardzo widzę tachanie ze sobą wszystkich dolarów na cały miesiąc podróży.
9. Czy ktoś próbował połączyć Etiopię z Kenią lądem, jak to wygląda?
10. to samo z Erytreą, podobno się nie da z Etiopii ale może ktoś próbował?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Jak ktoś by jeszcze miał jakieś celne uwagi to proszę pisać na forum lub na priv casilda@wp.pl

irka dołączył
29.01.2012

irka 01:36 | 18.11.2012

jakie bankomaty ? Toaleta w autobusie :)))

casilda dołączył
19.01.2010

casilda 10:13 | 20.11.2012

o jeju, jeju. Straszne,że mam takie pytania. Nie chodziło o mi o wczasy z drinkiem i palemką,po prostu pytam, bo nie wiem czy tachać ze sobą całą kasę(teraz wiem,że tak). Co do toalet są tam prywatne autobusy więc może...po prostu mam nie miłe wspomnienia z Maroko, gdzie przez 7 godzin kierowca nie zrobił ani jednego przystanku. Musiałam się rozbeczeć jak dziecko i wtedy się zatrzymał. Może inni ludzie nie piją wielu litrów wody podczas upału ale ja wolałabym mieć komfort,że mogę pić i mogę sikać :-), chyba proste nie?.
Pozdrawiam wszystkich i dziękuję za rady.

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl