Forum dyskusyjne

informacje

kategoria podróże po świecie

kraj Etiopia

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 09:52 | 04.01.2013

wrócilem z Etiopii
dolina rzeki OMO + HARAR
bylem sam ( jedna osoba)
jeśli ktoś ma pytania w miarę możliwości odpowiem

magdadominika1@wp.pl

MonikaRS dołączył
28.12.2012

MonikaRS 13:02 | 04.01.2013

Jak zwiedzałeś na miejscu? Z przewodnikiem?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 13:55 | 04.01.2013

generalnie nie korzystam z pomocy miejscowych przewodników
np. włócząc sie po zakamarkach HARER nie spotkałem żadnego przewodnika oprowadzającego turystów, byli oczywiście tacy ale realizowali "program obowiazkowy" a to mnie nie interesuje
z pomocy skorzystałem tylko raz jadąc wynajętym moto-bike do wioski MURSICH ale to była taka właśnie lipa dla białasów

johan009 dołączył
04.01.2013

johan009 12:16 | 05.01.2013

Ile czasu tam byłeś ? jaka cena biletów i ogólnie ile cie wyszło.
Podobało sie i czy wato tam jechac?
Interesują mnie podróże nie dla "białasów" :D

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 08:43 | 06.01.2013

wylot 15 grudzień, powrót 3 styczeń
HOTELE
Addis Abeba TAITU HOTEL - 200 Br
Arba Minch CHAMO BED&SHOWERS - 120 Br
Jinka GOH HOTEL - 287 Br
Omorate - NAHOM PENSION - 50 Br
Harar - PALACE HOTEL - 200 Br

AUTOBUSY
Addis Abeba - Arba Minch (10godz) 135 Br
Arba Minch - Jinka (6godz) 85 Br
Jinka - Omorate (6godz) 90 Br
Addis Abeba - Harar (12godz) 157 Br

INNE CENY
moto-bike z Jinka do wioski MURSICH 60 USD
jedna fotka u MURSICH 5 Br
injera ( w zależności od dodatków) od 35 Br
woda 1l 7 Br
piwo (0,33l) od 10 Br
kawa (na ulicy) 3 Br
herbata (na ulicy) 2 Br
karta pocztowa 10 Br + znaczek 5 Br

1 USD = 18,7 Br

UWAGA w Etiopi obowiazuje czas etiopski (roznica 6 godz), jezeli ktos mowi ze autobus odjezdza o 11.30 to oznacza ze jest to godz 5.30 rano
pozdrawiam
W

z2z2 dołączył
27.05.2009

z2z2 17:26 | 12.01.2013

Czesc.
Chcialbym pojechac w 2 osoby do Etiopii na przełomie 02/03. Czas- do 2 tyg, trasa- południe
Kilka pytań:
- ile dni potrzeba na omo?
- jak to zrobic najtaniej? czy da sie bez wynajmowania jeepa? np doleciec/dojechac do jinka i potem jezdzic samemu? czy ma to sens?
- czy na miejscu jest szansa sie do kogos dolaczyc?, czy lepiej miec obsade jeppa (4 osoby) juz od poczatku?
- po ile sa wycieczki z agencjami? czy jakas polecacie..?
- jakie sa aktualne ceny za wynajecie samocodu?
dzieki
A.

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 18:45 | 13.01.2013

witaj
nie korzystałem z wynajętego samochodu (takie mam zasady) ale z obserwacji wynika że szanse na dołączenie do kogoś są raczej mizerne
zwróć uwagę na czasy przejazdów autobusów, do JINKA to dwa dni z noclegiem w ARBA MINCH, powrót to samo więc już masz cztery dni w autobusach. (samoloty do JINKA już nie latają). Z JINKA do KEY AFAR to tylko 45km więc jeden dzień na czwartkowy targ wystarczy (bus 50Br), do TURMI jest trochę dalej ale z JINKA też da się "obrócić" w jeden dzień. Do OMORATE (najbardziej naturalne miejsce w którym byłem) autobus jedzie dwa razy w tygodniu więc trzeba uwzględnić powrót okazją (nie jest to trudne). Słyszałem że OMORATE to najbardziej przygnębiające miejsce w całej dolinie OMO ale mi się najbardziej podobało z uwagi na wspaniałych niezmanierowanych turystami (bardzo niewielu) mieszkańców.
takie mam odczucia po pobycie w OMO
pozdrawiam
=

z2z2 dołączył
27.05.2009

z2z2 18:25 | 15.01.2013

dzieki za info!
jezdziles sam? nie bylo "napieć"? co jeszcze bys polecil z poludnia etiopii? a harar fajny- 1 dzien na miejscu wystarczy?
pzdr

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 19:17 | 15.01.2013

oczywiście wszystko zależy od tego co kto lubi i czego szuka
ja szukam naturalności, tzn jak najdalej od folderowo-pocztowkowej lipy
dlatego uparłem się na OMORATE, to najwspanialsze zadupie w jakim dotąd bylem, nie ma tam (prawie) prądu, woda do mycia z beczki, do jedzenia INJERA od rana do wieczora ale.................
wspaniali naturalni ludzie którzy niczemu się nie dziwią, zachowują się naturalnie, nie reagują na robienie zdjęć robią swoje jakby "obcego" nie było
dla mnie coś wspaniałego
żeby nie było tak słodko to jedna sprawa mi tam nie wyszła
zamierzałem stamtąd pojechać nad jez.Turkana, to tylko 50km ale poranna ulewa zamieniła okolice a przede wszystkim drogę w bagno, musiałem zrezygnować

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 20:21 | 15.01.2013

nigdzie nie miałem problemów, sprawdza się zasada że "uśmiechnięta micha" zdziała więcej niż najlepszy angielski czy jakiś inny język

byłem lekko zniesmaczony czwartkowym targiem w KEY AFAR, za dużo tam było pozy pod turystów i naciągania na zapłatę za zdjęcia
dla odmiany sobotni targ w DIMEKA to było to czego oczekiwałem, mnóstwo Hamerów zajętych sobą, mało turystów, naturalny bałagan i brak jakichkolwiek problemów np z fotografowaniem. Tak mi się trafiło.

HERAR (lub HARER) to miasto jak z bajki o Sindbadzie tylko przeniesione z Bliskiego Wschodu do Afryki (oczywiście mam na myśli starówkę)
Jeden dzień to chyba trochę mało, weź pod uwagę że z ADD jedzie się tam ponad 12godzin więc można być trochę padniętym. Poza tym w południe jest paskudny upał i w tym czasie lepszym zajęciem jest sączenie chłodnego piwa w jakiejś mordowni (możliwość spotkania ciekawych typów) niż szwendanie się po niewątpliwie ciekawych zakamarkach starówki.
Na koniec tej relacji dodam że mam już 60 lat i może stąd taki mój pogląd na niektóre sprawy
pozdrawiam
Wiesiek

z2z2 dołączył
27.05.2009

z2z2 18:27 | 15.01.2013

p.s. sam- w sensie caly czas sam, czy sie dolaczales do grup..?

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 19:02 | 15.01.2013

byłem tam sam, do nikogo nie dołączałem (bo nie lubię)
ale to w niczym mi nie przeszkadzało

liloo dołączył
22.04.2012

liloo 17:53 | 16.01.2013

Dimeka - gdzie to jest? nie mogę znaleźć na mapie ...

Wiesław dołączył
14.02.2009

Wiesław 18:09 | 16.01.2013

między KEY AFAR a TURMI, dokładnie nie pamiętam ale ok 25km przed TURMI

Strefa Globtrotera

Forum dyskusyjne

Aby korzystać z forum należy być zarejestrowanym użytkownikiem Globtroter.pl. Kliknij [TUTAJ], jęśli jesteś nowy.

Wypowiedzi użytkowników publikowane w Globtroter.pl są prywatnymi opiniami osób korzystających z Forum.

Globtroter.pl zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii i w żaden sposób nie utożsamia się z poglądami wyrażanymi w tym miejscu.

Wszelkie wątpliwości prosimy kierować na adres: globtroter@globtroter.pl.

Redakcja Globtroter.pl zastrzega sobie prawo do moderowania i redagowania wypowiedzi na Forum bez podania przyczyn, zamieszczanie treści reklamowych jest zabronione.

Jak dodać wątek

1. Zarejestruj się w naszym serwisie [tutaj]
  2. Zaloguj się (na każdej stronie)
  3. Utwórz nowy wątek na forum [tutaj]
X

Serwis Globtroter.pl zapisuje informacje w postaci ciasteczek (ang. cookies). Są one używane w celach reklamowych, statystycznych oraz funkcjonalnych - co pozwala dostosować serwis do potrzeb osób, które odwiedzają go wielokrotnie. Ciateczka mogą też stosować współpracujący z nami reklamodawcy. Czytaj więcej »

Akceptuję Politykę plików cookies

Wszelkie prawa zastrzeżone © 2001 - 2018 Globtroter.pl